Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Ostatnie absolutorium. Burmistrz żegna się z Międzyzdrojami

Data publikacji: 2018-06-19 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Ostatnie absolutorium. Burmistrz żegna się z Międzyzdrojami
 

Niejednogłośnie, ale jest – absolutorium dla burmistrza Międzyzdrojów Leszka Dorosza za wykonanie budżetu w roku 2017. Po raz ostatni, bo jak wcześniej zapowiedział, nie planuje startować w jesiennych wyborach samorządowych. Za absolutorium dla burmistrza głosowało 11 radnych, trzy osoby wstrzymały się od głosu.

– Po raz dwunasty i po raz ostatni mam przyjemność referować wykonanie budżetu za rok ubiegły – podkreślił na wstępie burmistrz L. Dorosz, potwierdzając tym samym, że nie zmienił zdania co do rezygnacji z dalszego kandydowania.

W trakcie sprawozdania podsumował, że za jego kadencji w latach 2006-2018 gminne wydatki na inwestycje wyniosły blisko 170 mln złotych. – Życzę moim następcom równie dobrych budżetów – dodał.

Dochody gminy w roku 2017 wyniosły 53,5 mln złotych (to przeszło 103 procent wykonania planu po zmianach), w tym ponad 11 mln to dochód ze sprzedaży majątku.

Gminne wydatki to kwota 50 mln zł (z blisko 60 założonych w uchwale budżetowej), w tym 12,6 mln to wydatki inwestycyjne. Udało się w ubiegłym roku m.in. wybudować stały zjazd na plażę przy ul. Gryfa Pomorskiego, skate-park przy stadionie miejskim i plenerową siłownię w nadmorskiej dzielnicy. Zakupiono również samochód dla tutejszej ochotniczej straży pożarnej i zainwestowano w remonty gminnych ulic.

– Niepokojące jest to, że w ubiegłym roku wydatki bieżące były wyższe od dochodów bieżących. To wynikło z potrzeb miasta, jednak musimy je w przyszłości ograniczać, jednocześnie uważając, by nie odbyło się to kosztem potrzeb społecznych – podkreślał podczas sesji absolutoryjnej włodarz.

Rok 2017 zakończy się dla Międzyzdrojów blisko 3,5-milonową nadwyżką w budżecie, zaś dług publiczny gminy na koniec roku 2017 wyniósł nieco ponad 13 mln zł. ©℗

Tekst i fot. (maz)

Na zdjęciu: Burmistrz Leszek Dorosz (z lewej) zapowiada, że to jego ostatnia kadencja.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA