wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ostatni kurs. Zasłużony staruszek volvo idzie na emeryturę

Ostatni kurs. Zasłużony staruszek volvo idzie na emeryturę

Ostatni kurs. Zasłużony staruszek volvo idzie na emeryturę
Data publikacji: 2019-01-10 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:05
Wywietleń: 2350 370837

Przejechał 1 630 000 kilometrów, teraz idzie na zasłużoną emeryturę. Ostatni, najbardziej zasłużony autobus marki Volvo B10M obędzie w piątek (11 stycznia) swój pożegnalny kurs liniowy.  

– Wyprodukowane w 1994 roku autobusy volvo przypłynęły do Polski promem. Do SPAK takich pojazdów trafiło 40 – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy SPAK. 

Data pierwszej rejestracji autobusu, który będzie żegnany to 17.08.1995 r. – od tego dnia pojazd o numerze bocznym 1571 przewiózł miliony pasażerów. Wymiary zasłużonego staruszka to: 18 m długości, 2,5 m szerokości i 3,1 m wysokości. Ilość miejsc: 132, miejsca siedzące: 42 – chociaż jego pojemność bywała większa. Typ silnika: THD 102KB.

– Chętnych, aby towarzyszyć przyszłemu emerytowi w ostatniej drodze zapraszamy na kurs, który planowany jest 11 stycznia. Volvo B10M o godzinie 8:04 wyruszy z Krzekowa w kierunku Dworca Głównego i o 9:12 wróci na Krzekowo. Stamtąd pojedzie już do zajezdni autobusowej przy ulicy Klonowica, gdzie nastąpi oficjalne przekazanie tablic do nowej hybrydy – dodaje H. Pieczyńska. – Po wymontowaniu kasowników autobus przekazany zostanie do muzeum. W imieniu Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Klonowica zapraszam na ostatnią podróż zasłużonym, ostatnim pojazdem typu Volvo.

(p)

Fot. (t)

Ostatni kurs. Zasłużony staruszek volvo idzie na emeryturę Ostatni kurs. Zasłużony staruszek volvo idzie na emeryturę Ostatni kurs. Zasłużony staruszek volvo idzie na emeryturę

Komentarze

@Do @nie był to trafiony zakup
Dokładnie - autobusy były niedostosowane do naszych warunków pogodowych - informował o tym także Kurier Sz. Niewystarczająca powierzchnia otwieranych okien uniemożliwiała skuteczne wentylowanie i schłodzenie autobusu latem...
2019-01-11 11:51:23
Kierowca autobusu
SZKODA,ŻE Z TYMI AUTOBUSAMI NA EMERYTURĘ NIE PÓJDZIE PREZES, KIEROWNIK DO SPRAW EKSPLOATACJI I WOGÓLE CAŁY ZARZĄD!!!!
2019-01-11 11:42:47
Ikarus
Jest jeden w MAGAZYNACH muzeum. Nie odpalany z 6 lat i jeszcze długo nie pojawi się na wystawie MTiK. VOLVO też trafi na milion lat do magazynu, więc nie ma się co cieszyć. Dobrze że są miłośnicy którzy kupują autobusy za prywatne pieniądze (Ikarus) i miejmy nadzieję że Volvo też.
2019-01-11 07:46:27
Robert
Jak ktoś chce zobaczyć starego IKARUSA to stoi na Bogumińskiej na parkingu Orlenu.
2019-01-11 07:40:02
Do @nie był to trafiony zakup
Jedyny problem z klmatyzacja w tych Volvo mógł polegać na tym że jej nie ma :)
2019-01-11 07:29:55
V
To pokazuje jaką marką było kiedyś Volvo, a teraz?
2019-01-11 06:49:46
Nie byl to trafiony zakup
wiecznie problemy z klimatyzacja, problemy z szybami (rozwarstwienia, woda gromadziła się w pakietach, cale hodowle roślinne woziły te autobusy) No ale dziadek pójdzie do muzeum.
2019-01-10 23:16:11
Goździki
Brak mnie w kraju... Bardzo proszę o zakup kwiatków i włozenie nie za wycieraczki na jakimś przystanku... Uczciwie oddam pieniądze w zamian za zdjęcie... Kontakt przez komentarz pozdrawiam
2019-01-10 22:40:13
xx
Nie ma już w Dąbiu od czerwca 2018.
2019-01-10 21:12:36
vvv
pamiętam jak kierowcy dostali je do prowadzenia i przyzwyczajeni do manuala nie potrafili płynnie poruszać się tymi busami z automatem. i jeszcze te stalowe siedzenia - niezniszczalne, po za uchwytami z pianki którą wandale wyskrobywali zaciekle do gołej rury.
2019-01-10 21:06:48
gregor102
Kończy się pewna "era Szczecina" z autobusami w barwach miasta... :( Dobrze, że trafi do muzeum, to bardzo dobra decyzja. :) Super, pomysłodawcom wyeksponowania autobusu, DZIĘKUJĘ!! :)
2019-01-10 20:28:46
32322
solidna szwedzka firma ,ciekawe ile nowe polskie ursusy wytrzymaja , serwis co pol roku a potem na złom na ukraine-zreszta tam wlasciele firmy
2019-01-10 20:24:29
Ale
Jeszcze zostały chyba volvo w zajezdni Dąbie? One były parę lat młodsze. Czy ich też już nie ma?
2019-01-10 20:15:18
Krótko
To był taki mały powiew zachodu w szarym na wtedy naszym mieście. Szkoda ale wiadomo idzie nowe. Oby nie zabrakło go w naszym muzeum tak jak na tę chwile brakuje tam Ikarusa (choć podobno jest a kolejnego można na co dzień oglądać na stacji benzynowej na Bogumińskiej).
2019-01-10 20:01:25