czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą

Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą [GALERIA]

Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą
Data publikacji: 2019-06-16 10:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 1067 397228

Jeszcze tylko w niedzielę można sobie podnieść poziom adrenaliny. Na małych i dużych czekają liczne urządzenia wesołego miasteczka rozrzuconego po obu stronach Odry. Wśród dzieci powodzeniem cieszy się karuzela z latającymi słoniami. Ale są też inne atrakcje, np. wielki diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Szczecina.

Niedziela to ostatni dzień Dni Morza_Sail Szczecin. Organizatorzy polecają dwugodzinne rejsy po Odrze. Rejsy oldtimerami rozpoczynają się o 11.00. To także ostatni dzień zwiedzania hiszpańskiego żaglowca Juan Sebastián de Elcano. O przybycie jednostki miasto starało się trzynaście lat. Można zwiedzać jej pokład w godz. 15.00 - 19.30.

Na zgłodniałych czeka Festiwal Smaków Food Trucków. Stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą do 21.00

- Niedziela jest kolejnym festiwalowym dniem - przypomina Celina Wołosz, rzecznik prasowy Dni Morza_Sail Szczecin. - Na Łasztowni trwa Plener Literacki. Przed nami Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta, Festival Family Travel, a o 12.30 będziemy mogli zobaczyć barwną paradę festiwalu samby. Prawdziwy brazylijski karnawał w samym sercu Szczecina. Parada przemaszeruje nabrzeżem Starówka.

Rzeczniczka przypomina, że cały czas można odwiedzać strefy animacji.

- Strefa Sportu na Wyspie Grodzkiej zaprasza do spróbowania swoich sił w gigantycznych kręglach lub na bokserskim ringu. W Strefie Dziecięcej dawkę emocji i pozytywnej energii gwarantuje gigantyczny dmuchany tor przeszkód - informuje Celina Wołosz. 

Będzie też sporo muzyki. Od 14.00 zaprasza scena szantowo-folkowa. Dzisiaj Zejman & Garkumpel, Luz Blues, Klang, The Nierobbers, Ryczące Dwudziestki, Qftry. O godz. 15.00 na Scenie Głównej usłyszymy Polską Kronikę Filmową w wykonaniu Szczecin Philharmonic Big Band. Polska Kronika Filmowa - fanfara w aranżacji Jakuba Kraszewskiego oraz muzyka z filmów i seriali, m.in. „Nie lubię poniedziałku”, „07 zgłoś się”, „Star Wars”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Peter Gunn”, „James Bond”, „Mission Impossible”, „Rocky”.

W niedzielę tradycyjnie zostanie uczczona pamięć ludzi morza. O godz. 12.00 w szczecińskie katedrze zostanie odprawiona msza święta w ich intencji. Również w niedzielę o godz. 14.00 na pokładzie żaglowca Generał Zaruski odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne.

(isz)

Fot. Grzegorz Siwa

***

Zobacz program imprezy

Zobacz: Dni Morza. Zamykanie ulic i zmiany w komunikacji miejskiej

Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą

Komentarze

Jarmark, chała, tandeta?
W takim nowoczesnym mieście, mającym takiego fantastycznego włodarza? Proszę nie żartować. Elektorat szczeciński lubi takie Dni Morza i ma to, na co głosuje.
2019-06-16 16:08:38
SZCZECIN
Dni morza jakieś nędzne w tym roku. Mało żaglowców,statków...( wiem że to nie zlot żaglowców). Dudniące wesołe miasteczka i duperele wystawiane te same podczas wszystkich jarmarków w Szczecinie.
2019-06-16 13:52:07
beee
A ja bym chciał aby te tzw. Dni Morza przeszły do historii. Jako ostatnie. Formuła tej imprezy już dawno się wyczerpała.
2019-06-16 12:59:01
Ano
Ja bym to nazwał Dni Cyrku i Jarmarku.
2019-06-16 11:56:41
Jarun
Święto nijakości i tandety a nie Dni Morza. Ryby morskiej nie uświadczysz. akademia Morska też się nie prezentuje. Karuzela i wesołe miasteczko czyli odpust w Łasztowni. Wstyd dla organizatora za taką chałę.
2019-06-16 11:15:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie