Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą [GALERIA]

Data publikacji: 16 czerwca 2019 r. 10:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Ostatni dzień Dni Morza z sambą i rodzinną zabawą
 

Jeszcze tylko w niedzielę można sobie podnieść poziom adrenaliny. Na małych i dużych czekają liczne urządzenia wesołego miasteczka rozrzuconego po obu stronach Odry. Wśród dzieci powodzeniem cieszy się karuzela z latającymi słoniami. Ale są też inne atrakcje, np. wielki diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Szczecina.

Niedziela to ostatni dzień Dni Morza_Sail Szczecin. Organizatorzy polecają dwugodzinne rejsy po Odrze. Rejsy oldtimerami rozpoczynają się o 11.00. To także ostatni dzień zwiedzania hiszpańskiego żaglowca Juan Sebastián de Elcano. O przybycie jednostki miasto starało się trzynaście lat. Można zwiedzać jej pokład w godz. 15.00 - 19.30.

Na zgłodniałych czeka Festiwal Smaków Food Trucków. Stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą do 21.00

- Niedziela jest kolejnym festiwalowym dniem - przypomina Celina Wołosz, rzecznik prasowy Dni Morza_Sail Szczecin. - Na Łasztowni trwa Plener Literacki. Przed nami Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta, Festival Family Travel, a o 12.30 będziemy mogli zobaczyć barwną paradę festiwalu samby. Prawdziwy brazylijski karnawał w samym sercu Szczecina. Parada przemaszeruje nabrzeżem Starówka.

Rzeczniczka przypomina, że cały czas można odwiedzać strefy animacji.

- Strefa Sportu na Wyspie Grodzkiej zaprasza do spróbowania swoich sił w gigantycznych kręglach lub na bokserskim ringu. W Strefie Dziecięcej dawkę emocji i pozytywnej energii gwarantuje gigantyczny dmuchany tor przeszkód - informuje Celina Wołosz. 

Będzie też sporo muzyki. Od 14.00 zaprasza scena szantowo-folkowa. Dzisiaj Zejman & Garkumpel, Luz Blues, Klang, The Nierobbers, Ryczące Dwudziestki, Qftry. O godz. 15.00 na Scenie Głównej usłyszymy Polską Kronikę Filmową w wykonaniu Szczecin Philharmonic Big Band. Polska Kronika Filmowa - fanfara w aranżacji Jakuba Kraszewskiego oraz muzyka z filmów i seriali, m.in. „Nie lubię poniedziałku”, „07 zgłoś się”, „Star Wars”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Peter Gunn”, „James Bond”, „Mission Impossible”, „Rocky”.

W niedzielę tradycyjnie zostanie uczczona pamięć ludzi morza. O godz. 12.00 w szczecińskie katedrze zostanie odprawiona msza święta w ich intencji. Również w niedzielę o godz. 14.00 na pokładzie żaglowca Generał Zaruski odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne.

(isz)

Fot. Grzegorz Siwa

***

Zobacz program imprezy

Zobacz: Dni Morza. Zamykanie ulic i zmiany w komunikacji miejskiej

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarmark, chała, tandeta?
2019-06-16 16:08:38
W takim nowoczesnym mieście, mającym takiego fantastycznego włodarza? Proszę nie żartować. Elektorat szczeciński lubi takie Dni Morza i ma to, na co głosuje.
SZCZECIN
2019-06-16 13:52:07
Dni morza jakieś nędzne w tym roku. Mało żaglowców,statków...( wiem że to nie zlot żaglowców). Dudniące wesołe miasteczka i duperele wystawiane te same podczas wszystkich jarmarków w Szczecinie.
beee
2019-06-16 12:59:01
A ja bym chciał aby te tzw. Dni Morza przeszły do historii. Jako ostatnie. Formuła tej imprezy już dawno się wyczerpała.
Ano
2019-06-16 11:56:41
Ja bym to nazwał Dni Cyrku i Jarmarku.
Jarun
2019-06-16 11:15:15
Święto nijakości i tandety a nie Dni Morza. Ryby morskiej nie uświadczysz. akademia Morska też się nie prezentuje. Karuzela i wesołe miasteczko czyli odpust w Łasztowni. Wstyd dla organizatora za taką chałę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA