czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Osiedlowy boom

Osiedlowy boom

Osiedlowy boom
Data publikacji: 2015-11-20 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2228 38892

Ambitne plany są w mniejszości. Realizacje w stylu fajerwerków - na szczęście - też. Mowa o inwestycjach, jakie na przyszły rok planują rady osiedli w Szczecinie. Najwięcej planuje remonty chodników, parkingów, oświetlenie ulic, co jest swoistą czerwoną kartką, wystawioną przez szczecinian Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego.

Z roku na rok rosną budżety inwestycyjne szczecińskich rad osiedli (RO). Tak, aby w 2020 r. - jak zadeklarował prezydent Piotr Krzystek - osiągnąć kwotę 200 tysięcy złotych. W bieżącym jest ich po 160 tys. zł na każdą z 37 RO. Co pozwala lokalnym samorządowcom finansować przedsięwzięcia istotne dla ich społeczności. Jakie cele stawiają przed sobą na przyszły rok?

Inwestują w najmłodszych. Pośrednio, jak np. RO Centrum w przebudowę i remont korytarza głównego w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Lub bezpośrednio, czyli w budowę placów zabaw. Tego rodzaju inwestycje chce podjęć zarówno Arkońskie-Niemierzyn (park Chopina), Bukowo (ul. Kolonistów), Kijewo (wszystkie - doposażenie), Niebuszewo (przy SP 35), Skolwin (ul. Artyleryjska), jak też Stołczyn (naprawa wszystkich). Natomiast Turzyn na ten cel - czyli w plac zabaw - zamierza zagospodarować basen przeciwpożarowy przy I LO (al. Piastów).

Osiedlowcy stawiają też na parkingi. W nowe, jak Niebuszewo przy ul. Przyjaciół Żołnierza. Albo w naprawę, jak tych przy ul. Szafera os. Zawadzkiego-Klonowica. Czy w „budowę trzeciego etapu parkingu przy kościele" - co prawdopodobnie pochłonie cały inwestycyjny budżet os. Majowego.

Rady Osiedli planują również realizację ciekawszych przedsięwzięć. Gdy w jednych dzielnicach dzięki miejscowym radnym będą powstawać np. bieżnia przy orliku (SP 35 - Niebuszewo), wiaty dla Osiedlowego Centrum Sportu (Głębokie), siłownia pod chmurką i wybieg dla psów (Gumieńce - ul. Przygodna), choćby projekt przyszłego Osiedlowego Centrum Sportowego (między ul. Bałtycką a Tatarakową - Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo), czy będzie remontowany pomnik słonia (Warszewo), to w Zdrojach... cały inwestycyjny budżet RO ma pochłonąć utwardzenie alei miejscowego cmentarza.

Niektóre z RO inwestują też w siebie. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO
Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Tylko w jednym parku Chopina ma powstać kolejka linowa, tzw. tyrolka, rozbudowany i unowocześniony istniejący plac zabaw, a także powstać kolejny - tym razem treningowy.

Komentarze

qwe
Parkingi budować w tych komunistycznych blokowiskach, bo nie ma gdzie parkowac! To juz nie czasy ze na 10 mieszkancow przepada jedna syrena i maluch tylko kazda rodzina ma po 1-2 auta. Pierdołami sie zajmuja
2015-11-22 11:15:23
Agnieszka
Z takim przekąsem napisała pani o utwardzeniu alei na cmentarzu w Zdrojach. Widać nie zna pani tego miejsca, wymytych strugami wody kolein i rozmytych alejek. To "górski" cmentarz! Dzięki RO będzie wreszcie normalnie. I jeszcze jedno, epatuje pani kwotami zapominając dodać, że średnio 40tys. pochłania wykonanie dokumentacji i przygotowanie inwestycji. Na samą robotę zostaje jak zawsze zbyt mało...
2015-11-21 07:04:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie