środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Osiedlowy boom

Osiedlowy boom

Osiedlowy boom
Data publikacji: 2015-11-20 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2343 38892

Ambitne plany są w mniejszości. Realizacje w stylu fajerwerków - na szczęście - też. Mowa o inwestycjach, jakie na przyszły rok planują rady osiedli w Szczecinie. Najwięcej planuje remonty chodników, parkingów, oświetlenie ulic, co jest swoistą czerwoną kartką, wystawioną przez szczecinian Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego.

Z roku na rok rosną budżety inwestycyjne szczecińskich rad osiedli (RO). Tak, aby w 2020 r. - jak zadeklarował prezydent Piotr Krzystek - osiągnąć kwotę 200 tysięcy złotych. W bieżącym jest ich po 160 tys. zł na każdą z 37 RO. Co pozwala lokalnym samorządowcom finansować przedsięwzięcia istotne dla ich społeczności. Jakie cele stawiają przed sobą na przyszły rok?

Inwestują w najmłodszych. Pośrednio, jak np. RO Centrum w przebudowę i remont korytarza głównego w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Lub bezpośrednio, czyli w budowę placów zabaw. Tego rodzaju inwestycje chce podjęć zarówno Arkońskie-Niemierzyn (park Chopina), Bukowo (ul. Kolonistów), Kijewo (wszystkie - doposażenie), Niebuszewo (przy SP 35), Skolwin (ul. Artyleryjska), jak też Stołczyn (naprawa wszystkich). Natomiast Turzyn na ten cel - czyli w plac zabaw - zamierza zagospodarować basen przeciwpożarowy przy I LO (al. Piastów).

Osiedlowcy stawiają też na parkingi. W nowe, jak Niebuszewo przy ul. Przyjaciół Żołnierza. Albo w naprawę, jak tych przy ul. Szafera os. Zawadzkiego-Klonowica. Czy w „budowę trzeciego etapu parkingu przy kościele" - co prawdopodobnie pochłonie cały inwestycyjny budżet os. Majowego.

Rady Osiedli planują również realizację ciekawszych przedsięwzięć. Gdy w jednych dzielnicach dzięki miejscowym radnym będą powstawać np. bieżnia przy orliku (SP 35 - Niebuszewo), wiaty dla Osiedlowego Centrum Sportu (Głębokie), siłownia pod chmurką i wybieg dla psów (Gumieńce - ul. Przygodna), choćby projekt przyszłego Osiedlowego Centrum Sportowego (między ul. Bałtycką a Tatarakową - Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo), czy będzie remontowany pomnik słonia (Warszewo), to w Zdrojach... cały inwestycyjny budżet RO ma pochłonąć utwardzenie alei miejscowego cmentarza.

Niektóre z RO inwestują też w siebie. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO
Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Tylko w jednym parku Chopina ma powstać kolejka linowa, tzw. tyrolka, rozbudowany i unowocześniony istniejący plac zabaw, a także powstać kolejny - tym razem treningowy.

Komentarze

qwe
Parkingi budować w tych komunistycznych blokowiskach, bo nie ma gdzie parkowac! To juz nie czasy ze na 10 mieszkancow przepada jedna syrena i maluch tylko kazda rodzina ma po 1-2 auta. Pierdołami sie zajmuja
2015-11-22 11:15:23
Agnieszka
Z takim przekąsem napisała pani o utwardzeniu alei na cmentarzu w Zdrojach. Widać nie zna pani tego miejsca, wymytych strugami wody kolein i rozmytych alejek. To "górski" cmentarz! Dzięki RO będzie wreszcie normalnie. I jeszcze jedno, epatuje pani kwotami zapominając dodać, że średnio 40tys. pochłania wykonanie dokumentacji i przygotowanie inwestycji. Na samą robotę zostaje jak zawsze zbyt mało...
2015-11-21 07:04:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie