Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
3 szczecin
REKLAMA

Orkiestrowy autobus

Data publikacji: 12 stycznia 2017 r. 16:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:25
Orkiestrowy autobus
 

Podczas niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na szczecińskich ulicach będzie można zobaczyć zabytkowy autobus. To inicjatywa Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Autosan H9-35 to równolatek Orkiestry. W lutym ub. roku szczecińscy miłośnicy komunikacji uratowali go przed złomowaniem i sprowadzili z województwa lubelskiego. Stacjonuje w Policach, ale w najbliższą niedzielę pojawi się w Szczecinie.

Kursować będzie na trasie Tkacka (przystanek linii 76) - Wyszyńskiego - Stara Rzeźnia bez konkretnego rozkładu jazdy, by w miarę możliwości ułatwić dojazd jak największej liczbie osób.

- Ze względu na zabytkowy charakter pojazdu i ograniczenia techniczne, jednorazowo autobusem będzie mogło podróżować maksymalnie ok. 30 pasażerów - tłumaczy Konrad Stachura, prezes STMKM. - Warunkiem przejazdu będzie uiszczenie datku na WOŚP do skarbonki wolontariuszy, którzy będą nam towarzyszyć.

Autosan będzie kursował od godziny 12 do 19 (z przerwą w godz. 13.00 - 14.30 na czas Biegu "Policz się z cukrzycą"). Ewentualnie do końca świata i jeden dzień dłużej, jak żartują kierowcy ze szczecińskich zajezdni, którzy w tym dniu pracować będą charytatywnie.

ToT

Fot. STMKM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

motorniczy
2017-01-13 11:21:21
Czy Państwo przypadkiem nie odeszli od sedna tego artykułu? Pragnę poinformować, że to jedna z niewielu okazji, aby przejechać się Autosanem H9-35, który już praktycznie w regularnej komunikacji miejskiej już chyba nigdzie nie jeździ (poprawcie jak macie wiedzę). A polityczne spory lepiej rozwiązywać inaczej, także mam propozycję dla Was wszystkich, tak jak i dla PO, PiS i innych przybudówek, idźcie do lasu, wykopcie dół, wejdźcie tam i się zakopcie, zrobicie wtedy najlepszy pożytek dla tego kraju!
Odezwa do Rzadzacych RP.
2017-01-13 01:24:18
Skonczyc z tym ORKIESTROWYM ZEBRACTWEM i s-PO-rym nabijaniem prywatnych kont... jej Organizatorow !!
PO jedno zło!
2017-01-13 00:13:29
@123 Przestań się kompromitować. Poczytaj trochę o zagadnieniach, które poruszasz i sam się przekonasz, że ktoś cię do tej pory oszukiwał. Dziś nie ma już problemów z dostępem do wiedzy. Zrób z tego użytek. Pozdrawiam!
123
2017-01-12 22:10:41
Tak sobie to tłumacz,Pis g.sprowadził bo te ustalenia sa jeszcze zanim ta banda amatorów dorwała się do władzy z legitymizacji ciemnego luda,ciekawe ze obecna partia Zmiana a była Samoobrona zapowiada protesty z powodu obecnosci wojsk amerykanskich, a to były wasz koalicjant, i wielu dzialaczy samoobrony jest obecnie w pisie -przypadeq?-nie sadze ,a ciekawe kto popiera w Polsce Rosje ,zielone ludziki otoz wasz obecny koalicjant czyli Kukiz 15 -a konkretnie narodowcy ,oraz wszelakie skrajne prawaki jak Korwiny,Onr,MW,narodowce,Zmianowcy ,jak ktos jest przeciw Ue to wiadomo ze jest pro rosyjski ,czyli takze WY -powinniscie zmienic nazwe na Bolszewizm Narodowy ,bo tak to sie nazwya w politologii ,no widzisz jak byl kryzys na Ukrainie to Sikorski gral pierwsze skrzypce, a gdzie jest teraz wasz San Escobar ?buhhahahahahhahahha,lepiej idz przyjmowac imigrantow jak nakazal wasz glowny szef papiez z panstwa watykan do ktorego co tydzien odprowadzacie kase pod stolem na tacy bez podatku.
PO jedno zło!
2017-01-12 21:16:18
@123 O straty w Skokach pytaj w WSI, a nie w PiS. Poza tym kierunki ci się POmyliły. PiS właśnie dziś sprowadził wojsko amerykańskie do obrony Polski, a w sojusze z Putinem ("nasz człowiek w Moskwie"- wypowiedź Tuska), to PO wchodziło i Polskę rozbrajało. Podobnie jak Janukowycz na Ukrainie, tak że potem nie mieli czym z zielonymi ludzikami walczyć i cały świat prosili o dostawy broni. Kraśnik opędzlowano w 2013 roku. Kto wtedy rządził ty geniuszu? Nie słońce Peru czasem? Przestań POwskie afery przypisywać PiS-owi, trollu!
123
2017-01-12 20:07:35
Do przedmówcy, idz trollu pisowski juz spac, dzis ci nie zapłaca za te bzdury ,wynocha do Moskwy do swojego mocodawcy ,jak tam zakłady w Krasniku kto je sprzedal? oj swedza kukle, jak tam SKOKI i straty na miliardy ?szkoda mi czasu na ciebie,
PO jedno zło!
2017-01-12 17:32:19
Fajnie, że rząd PiS uratował fabrykę polskiego Autosana. antyPOlacy chcieli fabrykę rozsprzedać i zlikwidować zakład, którego historia sięga 1831 roku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA