Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Orkiestra wielkich serc w Szczecinie [PROGRAM]

Data publikacji: 2019-01-13 06:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Orkiestra wielkich serc w Szczecinie [PROGRAM]
 

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27. Setki wolontariuszy wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze do puszek na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tej szlachetnej akcji w całym regionie będą towarzyszyć koncerty, spektakle, imprezy sportowe połączone z licytacjami orkiestrowych serduszek i innych atrakcyjnych fantów.

Również Szczecin zagra jak zawsze głośno i radośnie. Finał miejski WOŚP odbędzie się na Łasztowni, jednak okazji do wsparcia Orkiestry będzie znacznie więcej. Na ulice miasta wyjdzie około tysiąc wolontariuszy, a każdy z dziewięciu sztabów WOŚP włącza się w mniejsze i większe atrakcje. 

Na Łasztowni

Impreza na Łasztowni potrwa w godz. 14-20.15. Rozpocznie się happeningiem biegowym (500 m dla dzieci i 3 km dla osób pow. 12 r. ż. ) „Policz się z cukrzycą”, ze startem i metą na wysokości „Starej Rzeźni”. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną na stronach www.protiming24.pl i www.maratonczykteam.szczecin.pl. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy "Owsiakowy” medal.

Kolejną świetna sportową atrakcją tego dnia będzie w godz. 16-18 "Hardkorowe serce", czyli bieg z przeszkodami (wojskowe zasieki, basen, ścianka, przedmioty do ciągnięcia, pojazd star-podnośnik). Temu wydarzeniu patronuje "Kurier Szczeciński".

Na terenie Łasztowni wyeksponowane zostaną pojazdy i sprzęt służb mundurowych, Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przygotuje 400 porcji żołnierskiej grochówki. Będzie można obejrzeć samochody wyścigowe, rajdowe, terenowe, zabytkowe oraz motocykle. WOŚP-owymi serduszkami zostanie oklejony kajak Aleksandra Doby, a także szybowiec aeroklubu. W Drift trikes - kids zone - na najmłodszych czekają elektryczne pojazdy Trikingowe i tor bmx. Od godz. 16 można oddać krew w mobilnym punkcie poboru Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (rejestracja w Starej Rzeźni).

O godz. 20 na widzów czeka tradycyjnie "Światełko do nieba. Tym razem będą to dźwigozaury – podświetlenie czerwonym światłem, z pokazem pirotechniki scenicznej oraz rozwinięcie 8. m flagi z sercem z podnośnika.

Wiele atrakcji przygotowano w Cielętniku. To spotkania, pokazy i prelekcje dla rodziców, warsztaty dla dzieci. W Starej Rzeźni do godz. 21 potrwają występy zespołów, a w przerwach między koncertami można wziąć udział w licytacjach atrakcyjnych fantów i przedmiotów przekazanych dla WOŚP. Chętni mogą skorzystać ze stanowisk PUM z poradami, pomiarem ciśnienia i glikemii, pokazami pierwszej pomocy, a dzieci odwiedzić Szpital pluszowego misia.

Na Łasztownię można tego dnia dotrzeć WOŚP-owym autobusem, czyli bezpłatną komunikacją miejską. Pojedzie trasą: ul. Tkacka - ul. Grodzka – ul. Wyszyńskiego – Most Długi – ul. Bytomska – ul. Władysława IV – ul. Zbożowa – ul. T. A. Wendy (Łasztownia – parking na wydzielonym terenie, na wysokości Żeglugi Szczecińskiej). Rozkład odjazdów: ul. Tkacka – odjazdy o godz.: 13.00, 13.30, 15.10, 15.40, 16.10, 16.40, 17.10, 17.40, 18.10, 18.40, 19.10, 19.40.ul. T. A. Wendy – odjazdy o godz.: 13.20, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.25. 

Parking dla mieszkańców – przy Lastadia Office (w godz. 13.00-21.00).

Organizatorami wydarzenia są: miasto oraz Szczecińska Agencja Artystyczna, partnerem Stara Rzeźnia. Zabezpieczenie medyczne imprezy - Pomorskie Towarzystwo Ratownicze. 

Pleciuga, centra handlowe, harcerze

Wiele będzie się działo tego dnia od godz. 12 do wieczora w Teatrze Lalek Pleciuga (pl. Teatralny 1), gdzie atrakcje szykuje sztab stowarzyszenia Make in Funky. W programie występy wokalne, pokazy, warsztaty taneczne, animacje dla dzieci i oczywiście licytacje - m.i. bluza i zdjęcie z autografem Filipa Hajzera, grafika Henryka Sawki, książka i koszulka z autografem dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, piłka z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin, bluza z rajdu Dakar oraz książka i album od Rafała Sonika, kubek z programu "Szkło kontaktowe"). Większość z tych gadżetów zebrał i przekazał na licytacje Łukasza Berezak - najsłynniejszy szczeciński wolontariusza Orkiestry, który co roku od lat kwestuje na rzecz WOŚP pomimo swojej ciężkiej choroby. Łukasz ze swoją kwestarską puszką będzie obecny w Pleciudze podczas licytacji od godz. 15. Wcześniej, o godz. 12 można go spotkać podczas drużynowego Wielkiego Charytatywnego Turnieju Bowlingowego o puchar WOŚP w MK Bowling w CH Galaxy. W ub. roku zebrał dla Orkiestry ponad 9 tys. zł.

- Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej pięknej i szlachetnej akcji - mówi Izabela Berezak, jego mama. - Kwestując, zawsze spotykamy się z serdecznością i życzliwością szczecinian. Kiedy mój syn idzie do szpitala i widzi sprzęt oklejony serduszkami WOŚP, jest dumny, że i on może mieć w tym swój udział.

 Mniejszych i większych lokalnych atrakcji będzie naprawdę sporo. W niedzielę w godz. 9-19 można na przykład przekazać datki na Orkiestrę podczas zwiedzania statku badawczo-szkoleniowego Akademii Morskiej Nawigator przy Wałach Chrobrego.

Dla WOŚP zagra też Klubokawiarnia Sorrento przy ul. Mickiewicza 2. Odbędą się tam koncerty na żywo (bluesowe, rockowe i nie tylko), są gadżety Orkiestry do licytowania oraz obrazy szczecińskiego malarza Bronisława Bieli. Klubokawiarnia chce zacząć grać już o północy z 12 na 13 stycznia. Koncerty poprowadzi Zbyszek "Bitels," Włodarczyk. Sorento współpracuje ze sztabem ZHP Hufiec Pogodno, który w niedzielę na ulice miasta szykuje do kwestowania 300 wolontariuszy.

Orkiestra po raz pierwszy zagra w niehandlową niedzielę, a tłoczne okolice centrów zakupowych bardzo ułatwiały zbiórkę. Wolontariusze mają nadzieję, że mieszkańcy miasta zechcą tego dnia po prostu wyjść na spacer i odwiedzić organizowane imprezy. I że będą tak samo szczodrzy, jak zawsze. 

Anna Gniazdowska

 

Program – Łasztownia

– 11. Bieg „Policz się z cukrzycą” (14.00-15.00). Start i meta usytuowane są na wysokości „Starej Rzeźni”. Dla osób poniżej 12 lat godz. 14:00 (dystans 500 m), dla osób powyżej 12 lat godz. 14:30 (dystans 3 km). Zapisy na stronach www.protiming24.pl i www.maratonczykteam.szczecin.pl. Zbiórka uczestników na linii startu 5 minut przed rozpoczęciem biegu.

– Hardkorowe serce –  bieg z przeszkodami, jakiego jeszcze w Szczecinie nie było! (wojskowe zasieki, basen, ścianka, przedmioty do ciągnięcia, pojazd star-podnośnik). Godz. 16:00 - bieg otworzą Krzysztof Kryj i Aleksander Doba. Godz. 16.10 - testowy bieg z Aleksandrem Dobą. Godz. 16.20 - rozgrzewka oraz start biegu (na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal). Godz. 18:00 - zakończenie biegu. 

– Ekspozycje pojazdów i sprzętu służb mundurowych:
• Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni - udział żołnierzy około 20 narodowości
• 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana,
• OSP Szczecin-Śmierdnica,
• WOPR Szczecin,
• Straż Miejska w Szczecinie
• gadżety promocyjne korpusu dla dzieci, młodzieży i nie tylko;
• około 400 porcji grochówki żołnierskiej;
• rosomaki, prezentacja sprzętu w godz. 14.00-18.00

– Inne

• ekspozycje samochodów wyścigowych, rajdowych, terenowych, zabytkowych oraz motocykli,
• strefa dla najmłodszych Drift trikes - kids zone - elektryczne pojazdy trikingowe i tor bmx,
• oklejanie wośpowymi serduszkami kajaka Aleksandra Doby
• oklejanie wośpowymi serduszkami szybowca

– Ognisko, przy którym będzie można piec kiełbaski - w godz. 16.00-20.00

– Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie (rejestracja w Starej Rzeźni) – godz. 16 

– Światełko do nieba – 20.00 – dźwigozaury – podświetlenie czerwonym światłem z pokazem pirotechniki scenicznej oraz rozwinięcie 8-metrowej flagi z sercem z podnośnika.

Program – Cielętnik

14.00-14.30 - Zabawa a rodzicielstwo - jak przerwa na zabawę może pomóc w codziennych trudnościach. Rodzicielstwo przez zabawę w niezwykły sposób wspiera rodziców w codziennym byciu z dzieckiem zarówno w trudnych jak i wesołych momentach. Dowiecie się, jak wykorzystać zabawę do rozwiązywania trudnych sytuacji i budowania więzi z dzieckiem.

14.35-14.55 wspieram.to - Wirtualne Serce dla podopiecznych Fundacji WOŚP - spotkanie z pomysłodawcą akcji

15.00-16.00 - Morski spektakl dla dzieci „Morze zabawy” - interaktywny spektakl dla dzieci w formie aktywnej zabawy, którego celem jest poznanie tradycji morskich, wybranych aspektów pracy marynarza, kultury marynistycznej.

16.10-16.45 - Pośmiejmy się razem! - wpływ śmiechu na funkcjonowanie człowieka. Wspólnie rozruszamy się w ten chłodny czas korzystając ze śmiechowych atrakcji, jakie niesie ze sobą joga śmiechu. Nie musisz niczego przynosić, potrafić, wystarczy, że masz ochotę na chwilę radości w doborowym towarzystwie. Zajęcia z jogi śmiechu, na których oprócz wspólnego śmiania dowiecie się, jak śmiech wpływa na zdrowie całej rodziny.

16.50-17.20 - Chodź do lasu! Jak przyroda wpływa na rozwój dziecka i rodziców, w jaki sposób poprzez aktywności na dworze możemy wspierać rozwój dziecka i budować z nim rodzicielską więź. Mini warsztaty dla rodziców.

17.25-18.20 - spotkanie z Aleksandrem Dobą

18.20-19.00 - Słodki poczęstunek, ale bez cukru według przepisów trenera personalnego Krzysztofa Kryja.

19:05-20.00 - Rozdanie nagród uczestnikom „Hardcorowego serca”

Przez cały czas trwania imprezy prowadzone będą dla dzieci warsztaty plastyczne przez pracowników DK „Klub Skolwin”.

Program – Stara Rzeźnia

14.00-21.00 - występy zespołów, a w przerwach między koncertami licytacje fantów i przedmiotów przekazanych dla WOŚP. Stanowiska medyczne i pokazy ratownictwa medycznego.

Stanowiska medyczne PUM:

• Przeglądy stomatologiczne
• Porady dietetyczne
• Pomiary glikemii z krwi włośniczkowej (z palca)
• Pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz saturacji
• Porady (ew. masaż) fizjoterapeutów
• Pokazy pierwszej pomocy
• Nauka samobadania piersi
• Szpital pluszowego misia.

Program – Pleciuga

12:00-16:00 (Kids Arena) – animacje dla dzieci (m.in. malowanie twarzy)
12:45 Koło Naukowe Zarządzania Projektami „Project” – Marshamllow challange
13:30 Warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych – Kamil Kowalski
14:00 Uruchomienie sceny – prowadzenie Angelika Muchowska
14:10 Akademia Tanga Adriana i Doroty Grygier – warsztaty taneczne
14:30 Szkoła Tańca Save The Beat – pokaz taneczny
14:40 Szkoła Jazdy Rolking – pokaz jazdy na rolkach
15:00 USB – Academy – pokaz taneczny
15:15 DirtyDeeds – polskie przeboje
15:40 Szkoła Tańca Save The Beat – pokaz taneczny
15:50 Licytacje
16:10 Nutshell
16:35 Mad Boss Army – pokaz taneczny
16:40 DirtyDeeds – przeboje zagraniczne
17:15 Duet SKY’A – Monika Załoga & Karolina Soborska – występ wokalny
17:30 Licytacje
17:40 Mad Boss Army – pokaz taneczny
17:55 Just Cheerleaders Szczecin – pokaz taneczny
18:10 Teatr Fame – Szczeciński Teatr Muzyczny
18:40 Studio Budza – pokaz freestylu z piłką
19:00 Licytacje
19:15 Raszu – Life in journey
20:30 Darek Zeto 

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2019-01-13 16:44:40
Wielki apel do trolli,,foliarzy,i wszelakich innych hejterów:Fundacja WOŚP działa legalnie od 27 lat zgodnie z obowiązującym prawem,przepisami,ustawami, co roku się rozlicza,jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to zamiast tutaj wylewać szambo (jest niedziela to powinniście byc gdzie indziej ),zgloscie swoje pretensje i aluzje do odpowiednich organów ,sejmu,senatu,może do prezydenta-który też licytuje, 80-90% Polaków popiera WOŚP tak jak popiera członkostwo w UE.Dajcie sobie spokój,sami łamiecie 10 przykazań i wszelakie inne zalecenia tego w co niby wierzycie.
janek bury
2019-01-13 15:09:13
owsik w czerwonych gaciach ma fajny biznes dla siebie pod przykrywka melonow itakich innych.asponsorzy medialni tez porazaja ;tvn/tusk vision network/ igadzinowka jakaly szechtera.;brawo ty-brawo ja; i robta co chceta;
nie
2019-01-13 13:16:02
Kolejna - rekordowa - ściema dla naiwnych...
PEPE
2019-01-13 13:14:25
Idź się wyspowiadać bo masz nieczyste myśli.
Mario
2019-01-13 11:58:51
Wolę dać na jakiś konkretny cel charytatywny w ciągu roku niż wrzucać do wielkiego wora WOŚP gdzie kilka groszy z każdej zebranej złotówki trafia do dziwnych spółek powiązanych z Owsiakiem. Nie przeczę, że idea wspaniała ale szczegóły niekoniecznie czyste.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA