niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Opiekuńczy Falco

Opiekuńczy Falco

Opiekuńczy Falco
Data publikacji: 2018-07-13 07:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:49
Wywietleń: 995 335657

Jest w typie wilczura. Powinien więc budzić respekt. Ale Falco o tym nie wie, więc merda ogonem i wywala jęzor w uśmiechu do każdego, kto tylko podejdzie do jego boksu nr 29. „To kolejny nad wyraz pozytywny psiak w naszym schronisku" - mówią o nim tymczasowi opiekunowie.

Miał dom przez ponad trzy lata. Nie wiadomo, dlaczego go stracił. Błąkającego się po peryferiach Szczecina przestraszonego bezdomniaka uratowało pogotowie interwencyjne schroniska.

- Przeszłość Falco to biała karta: do zapisania przez nową rodzinę - o uroczym rezydencie nr 296/18 opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - Jest miłym, pogodnym psiakiem, który cieszy się na widok człowieka. Z każdym wchodzi w dobre relacje, niczym brat-łata. Ma spokojne i zrównoważone usposobienie. W jego żyłach płynie krew owczarka niemieckiego, więc przyszłej rodzinie zapewni poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej, że z natury jest opiekuńczym czworonogiem.

Przez porzucenie Falco stracił sporo pewności siebie. Dlatego zamiast hasać na wybiegu, woli spokojny długi spacer u boku opiekuna.

- To młodziak w świetnej kondycji i zdrowiu. Do tego ciekawy świata, stąd na spacerach dosłownie zatraca się w wywąchiwaniu trawy i przeszukiwaniu wszelkich chaszczy. Prosty i poczciwy z niego chłopak: bezinteresownie ofiaruje swojemu człowiekowi wierność i oddanie. Szukamy dla niego dobrego domu, na zawsze. Zapraszamy do poznania tego pogodnego psiaka - zachęcają schroniskowi opiekunowie Falco.

Kto chciałby tego dzielnego chłopaka (296/18) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15. 30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czeka również 56 przyjaźnie mruczących i słodkich kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Opiekuńczy Falco Opiekuńczy Falco

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie