wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Operator Szczecińskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Operator Szczecińskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Operator Szczecińskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość
Data publikacji: 2020-05-20 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22 11:08
Wywietleń: 1759 455983

Spółka Nextbike, która jest operatorem Szczecińskiego Roweru Miejskiego, zgłosiła wniosek o upadłość. Na funkcjonowanie SRM ma to jednak nie wpłynąć. Przynajmniej do listopada.

W komunikacie firmy przeczytamy, że upadłość jest spowodowana pandemią koronawirusa i gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich. I jeszcze: "Jednocześnie spółka zachowuje zdolność do realizowania bieżących zobowiązań, co pozwala na dalsze wykonywanie umów na obsługę systemów rowerowych. Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej spółki, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości. To wszystko, zdaniem spółki, pozwoli na utrzymanie płynności finansowej, a także obsługi systemów rowerów miejskich w 39 systemach".

Wojciech Jachim, rzecznik miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, przypomina, że Nextibke odpowiada tylko za oprogramowanie systemu, zaś jego utrzymaniem zajmuje się właśnie NiOL.

- Złożenie wniosku o upadłość nie jest jednoznaczne z upadłością - dodaje Jachim. - Zarząd Nextbike Polska złożył także wniosek restrukturyzacyjny w nadziei na zawarcie porozumień z wierzycielami. Mamy zapewnienie ze strony Nextbike Polska, że do końca trwania umowy z miastem, czyli do końca listopada 2020, system będzie działał tak jak dotychczas. ©℗

(as)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Antoni do COVID 19
Jak się osobiście rozchorujesz, czego Ci oczywiście nie życzę, to zrozumiesz co to jest naprawdę . Pochopnie nie oceniaj !
2020-05-22 10:50:05
Ala
Zlikwidować to dziadostwo, szkoda kasy. Utrzymywać to, bo co, takie nowoczesne jest? Bzdura!
2020-05-21 22:44:58
dopiero teraz?
koniec darmowej jazdy rowerkiem.
2020-05-21 22:32:41
uczeń Balcerowicza
Więcej czytać wiadome gazety.To się nazywa niewidzialna ręka rynku.Nie ma dobrej oferty,nie ma popytu to się nie sprzeda.I jeszcze dopłacać do tego to jakaś bzdura. Płacić za każdy nieprzejechany kilometr to tylko mogło się urodzić w głowie totalsów
2020-05-21 22:18:05
rot
Kolejna ściema, przecież Miasto płaci za 80% wypożyczeń, bo tyle podobno stanowią te darmowe. Zresztą coraz rzadziej za niego korzystam, bo kwiat młodzieży regularnie je demoluje. Jak widzę jak te małolaty je masakrują, to ... szkoda słów. Kompletny brak poszanowania wspólnego dobra.
2020-05-21 09:08:18
@Covid-19...
Nic dodać, nic ująć - robią nas w bambuko z tą rzekomą pandemią! Jakby była jakaś pandemia to kasjerki w Biedronkach by leżały pokotem a ktoś słyszał a jakimś chorym z Biedronki, przypominam że tam pracuje 65 tys. ludzi!
2020-05-20 22:41:11
ciekaw
Ile jako mieszkańcy dokładamy rocznie do tej "atrakcji"?
2020-05-20 20:50:27
Do marudy narzekajacego na tarcze
Nie jestem za pisem, ba nawet mocno przeciw, ale matole doczytaj. Oni dostali w ostatnim roku 2bkary po 7 i 8 milionow za dawanie ciala ze swoim rowerkiem. U nas na sile sie ich trzyma, bo Krzystek z ekipa z uporem maniaka forsuja przerobienie Szczecina w turystyczna wioche, zamiast utrzymanie przemyslowych tradycji. Jak widac rynek najlepiej weryfikuje zachcianki rzadzacych.
2020-05-20 20:18:58
Właściciele w nosie mają
Rok temu,26 mają 2019 roku,znalazłam rower miejski w lesie,przypięty do drzewa. Dwa razy dzwoniłam zgłosić ten fakt. Rower nadal stoi w lesie. Już rozkradziony. To chyba powinni zapłacić za zaśmiecanie lasu,skoro od roku nie wzięli?
2020-05-20 20:07:18
Covid-19...
...najbardziej właśnie żal tego, że to gówno nie wirus, bzdety globalistów, Gates`ów i innych...Żal gospodarki w tak głupi sposób rozwalanej,nie dotyczy to jedynie Polski. Teraz widać jakich mamy mężów stanu w EU- zero pomyślunku-tylko drukowanie kasy i dotacje. Jeśli ten wirus jest tak wszędzie dookoła i tak śmiertelny, to dlaczego nikt nikogo zarażonego nie spotyka w okolicy? Ludzie, czas z tym skończyć, bo nas zamęczą. Objechałem pół świata w marcu i kwietniu, lotniska, wypożyczalnie samochodów, samoloty, hotele, podróże między najbardziej zarażonymi rejonami i co...???I nic..!!!!! Nawet nie otarłem się o wirusa!!!!Pozdrawiam!!
2020-05-20 18:56:37
Ok
Szkoda pieniędzy na ten szmelc.
2020-05-20 18:17:58
gośc
Tak własnie działa tarcza antykryzysowa.BRAWO PISUARY.
2020-05-20 15:41:05
...raczej
Wina w hulajnogach tkwi