piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Olej w Mauserach

Olej w Mauserach

Olej w Mauserach
Data publikacji: 2017-04-27 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:13
Wywietleń: 933 248471

Podczas kontroli drogowej samochodu dostawczego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policji znaleźli w nim dwa pojemniki Mauser. Zawierały 1450 litrów oleju żeglugowego.

Funkcjonariusze SCS i Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali do rutynowej kontroli samochód dostawczy. Znaleźli w nim dwa pojemniki typu Mauser wypełnione nielegalnym paliwem. Zarekwirowali 1450 litrów oleju żeglugowego oraz mobilną „stację benzynową”. Strata Skarbu Państwa z tego tytułu wynosi 2 639 zł. Sprawa jest rozwojowa. Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przez używaniem nielegalnego paliwa w swoich samochodach.

– Paliwo nieznanego pochodzenia może wyrządzić poważne szkody w silnikach naszych pojazdów – przypomina Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. – Ponadto należy pamiętać, że wykorzystywanie nielegalnego paliwa, które zostanie stwierdzone nawet podczas rutynowej kontroli drogowej, skutkuje mandatem i koniecznością zapłacenia podatku akcyzowego, którego nie uiścił „sprzedawca”.

Walka z nielegalnym paliwem, jego sprowadzaniem do kraju i sprzedażą jest jednym z najważniejszych zadań KAS. Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy prowadzi ją nie tylko na granicy kraju, ale i na drogach województwa.

(mag)

Fot. ZUCS

Olej w Mauserach Olej w Mauserach

Komentarze

Wiesz co, ciekaffff -
zamiast pier***ić od rzeczy, lepiej jedź po paliwo na stację benzynową.
2017-04-27 18:12:36
Rozgarnięty
Zagadka do rozwiązania: Znajdź RÓŻNICE między dystrybutorem paliwa na stacji benzynowej, a pojemnikiem typu Mauser.
2017-04-27 18:02:43
ciekafff
"– Paliwo nieznanego pochodzenia może wyrządzić poważne szkody w silnikach naszych pojazdów – przypomina Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. – Ponadto należy pamiętać, że wykorzystywanie nielegalnego paliwa, które zostanie stwierdzone nawet podczas rutynowej kontroli drogowej, skutkuje mandatem i koniecznością zapłacenia podatku akcyzowego, którego nie uiścił „sprzedawca”." Pytanie: 1)Dlaczego to kupujący ma płacić akcyzę której nie zapłacił sprzedawca ??? 2)Czy kupując paliwo na "legalnej" stacji koncernu "x" kupujący nie jest narażony na takie same konsekwencje ? Skąd ma wiedzieć że sprzedawca zapłacił akcyzę ? Z paragonu ? Żart !! 3)Kto kupuje paliwo nieznanego pochodzenia ? Wiadomo że w Polsce każde paliwo jest pewne a jedyna roznica to - podatki i kolor ( barwnik) więc o czym ta Pani mówi ???? I tak kur*...a od 25 lat !!
2017-04-27 15:50:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy