Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Olej mało oleisty

Data publikacji: 2017-09-07 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:49
Olej mało oleisty
Fot. Służba celno-skarbowa  

Służba celno-skarbowa zajęła w Dąbrowie Górniczej ponad 24 tys. litrów lewej substancji ropopochodnej. Do ujawnienia oszustwa doszło dzięki współpracy funkcjonariuszy z Katowic i Szczecina.

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze SCS z Katowic i Szczecina ustalili, że podejrzana ciężarówka przewozi substancję ropopochodną w wielkich plastikowych pojemnikach - mauzerach. Samochód jechał do jednej z baz transportowych w Zagłębiu. Zgodnie z prawem paliwa płynne mogą być przewożone tylko w cysternach,a ich transport musi być zgłoszony w systemie SENT, który monitoruje przewóz towarów wrażliwych (m. in. paliw, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego).

Śląska SCS postanowiła sprawdzić ten transport oraz uczestników transakcji. Jak się okazało, zbiorniki na paliwo w bazie wynajęła działająca od sierpnia firma z Katowic. Funkcjonariusze na gorącym uczynku ujęli tam dwóch mężczyzn podczas przepompowywania trefnego oleju. W 26 mauzerach było ponad 24 tys. l substancji ropopochodnej o rynkowej wartości ponad 111 tys. złotych. Miał on tbyć sprzedawany jako olej napędowy.

- Ze wstępnej analizy chemicznej wynika, że zabezpieczona substancja nie spełnia w ogóle parametrów oleju napędowego - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Próbki towaru zostały wysłane do laboratorium chemicznego.

W tej sprawie podejrzanych jest 7 osób, m.in. właściciele kilku firm i osoby inwestujące w przestępczy proceder.

(mag)

Fot. Służba celno-skarbowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

olej
2017-09-08 11:18:43
A skąd się biorą te majątki tatuowanych młodych karków w drogich samochodach, bo na pewno nie z uczciwej pracy na etacie. Więcej takich akcji, to może się skończą oszustwa.
kowalslikij
2017-09-08 10:15:31
wszystkie tropy prowadza do rafinerii Schwedt a rozlewnie maja na plywajacych cysternach zaopatrujacych niby barki na rzekach.cecha charakterystyczna niemieckiego dystrybutora w handlu szmuglowanego paliwa do Polski to całkowity brak jakiejkolwiek kamery tvc. W Niemczech zainstalowano 300 kamer na 1000 metrow a na rozlewniach ZERO,Nichts,NULL.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA