niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Okradał piwnice

Okradał piwnice

Okradał piwnice
Data publikacji: 2017-02-28 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:57
Wywietleń: 1132 219209

Kilkunastu mieszkańców Świnoujścia zgłosiło w ostatnich dniach na komendzie włamania do piwnic. Z pomieszczeń znikały m.in. rowery, elektronarzędzia i odzież. Na szczęście policja szybko zatrzymała włamywacza. To 28-latek wiodący koczowniczy tryb życia.

- 28-latek dokonał co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic na terenie miasta i kradł wartościowe przedmioty. Łączna suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła blisko 8.000 zł - informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Za swoje czyny włamywacz odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw, wnioskując o skazanie go na rok i osiem miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia pokrzywdzonym wyrządzonych szkód. Część skradzionych przedmiotów udało się policji odzyskać. Trwają ustalenia, gdzie znajdują się pozostałe.

BaT

Fot. (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”