Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ojciec i syn stracili dach nad głową

Data publikacji: 14 czerwca 2017 r. 10:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:38
Ojciec i syn stracili dach nad głową
 

Prawie 28 tys. zł (plus odsetki) zaległości w opłatach eksploatacyjnych spowodowało, że dwóch mężczyzn eksmitowano z mieszkania przy ul. Konopnickiej w Stargardzie.

Pracownicy STBS proponowali najpierw głównemu najemcy rozłożenie długu na raty i spłatę w określonym czasie, ale on nie przystał na tę propozycję.

Do trzypokojowego mieszkania o pow. 65 mkw. 67-letni ojciec wraz ze swym dorosłym już synem wprowadzili się w 2015 r. i od samego początku w ogóle nie regulowali opłat za czynsz. Nie interesowało ich przystąpienie do programu oddłużeniowego. Na początku 2016 r. zarząd komunalnej spółki wypowiedział mężczyznom umowę najmu, a kilka miesięcy później sąd wydał wyrok o wykwaterowaniu nierzetelnych lokatorów z mieszkania, nie przyznając im prawa do lokalu socjalnego.

We wtorek (13 czerwca) do ich mieszkania przyszli więc pracownicy STBS w towarzystwie komornika, pracownika socjalnego i policjantów. Drzwi do lokalu były otwarte, ale wewnątrz nie było nikogo. Eksmisję przeprowadzono więc pod nieobecność lokatorów. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Dwóch mężczyzn eksmitowano z mieszkania przy ul. Konopnickiej w Stargardzie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Agnieszka
2017-06-14 13:59:33
Jeśli chodzi o Szczecin, to pani Jacyna zapowiedziała, że jak dojdzie do władzy, to wszystkim, którzy latami nie płacą, długi umorzy. Szczecinianka ma dobre serce. Jak widać, można się nad biednymi pochylić. Moim zdaniem powinna do siebie przygarnąć wszystkich dłużników wyrzuconych w Stargardzie z mieszkań i udowodnić, że własne pomieszczenia jest gotowa im dać nieodpłatnie. I ufam, że to zrobi. Bo jak ktoś chce publiczne pieniądze rozdać dłużnikom, to swoje na pewno też.
Agnieszka
2017-06-14 12:50:31
wszędzie można tylko nie w Szczecinie, może prokurator zajmie się wreszcie tym co dzieje się w ZBiLKu i przypomni urzędasom o ich obowiązkach
ex
2017-06-14 12:09:33
Jest możliwość rozłożenia zadłużenia na raty, jest program pomocowy, ale nie ma woli współpracy, więc jest eksmisja - proste.
Ciecinianin
2017-06-14 11:49:43
No proszę! W Stargardzie można! Tylko w Szczecinie nie wiedzą jak rozwiązać temat, choć zadłużenia są wielokrotnie wyższe. Jak dobrze, że Stargard nie ma takiej Jacyny-Witt, która zrujnowałaby każdy budżet pomysłami na abolicję i labę dla ludzi uchylających się od obowiązku regulowania należności za czynsz.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA