Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach wkrótce otworzy bramy

Data publikacji: 27 marca 2023 r. 13:56
Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2023 r. 11:57
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach wkrótce otworzy bramy
Na terenie całego ogrodu i folwarku przeprowadzane są prace remontowe.  

Za kilka tygodni, a dokładnie 30 kwietnia, swoje bramy dla zwiedzających otworzy Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. W związku z tym, że na terenie całego ogrodu i folwarku przeprowadzane są prace remontowe, zwiedzających czekają zmiany.

Na teren ogrodu prowadzić będzie nowe wejście, zlokalizowane w innym miejscu niż dotychczas. Z głównej drogi zwiedzający będą kierowani na parkingi znajdujące się za oranżerią.

Następnie drogą przy szkółce będzie można dojść do głównego wejścia. Tam znajdować się będzie kasa biletowa i kawiarnia „Lawenda”. W niej serwowane będą ciepłe posiłki, napoje, desery. W każdy weekend będzie można skosztować dań z grilla.

Przy kawiarni powstanie strefa odpoczynku, gdzie będzie można usiąść i zjeść na świeżym powietrzu. To wszystko czeka na zwiedzających już od kwietnia. A w nieco dalszej przyszłości, kiedy remont zostanie zakończony, ma to nastąpić we wrześniu, zajdzie tam wiele zmian.

W pałacu będzie można przenocować w hotelowych pokojach lub apartamentach. W pałacowych salach będą mogły odbywać się konferencje i szkolenia.

Diametralnie zmieni się pałacowa restauracja. Po remoncie będzie ona dużo większa niż dotychczasowa. Znajdą się tam trzy sale. Prowadzić do niej będą wejścia zlokalizowane po obu stronach pałacowego tarasu. Jedno z wejść na teren restauracji przystosowane będzie dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi w wózkach. Na ogrodowych polanach powstaną dwie wiaty piknikowe wraz z urządzeniami rekreacyjnymi dla dzieci.  Mniejsza na około 30 osób oraz większa, w której będzie można zorganizować spotkanie dla stu osób. ©℗

Tekst i fot. J. SŁOMKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

14 Maja 2023
2023-05-15 10:49:48
Byłem wczoraj w Przelewicach. Sugeruję wstrzymać się z odwiedzinami tego miejsca do czasu zakończenia remontu - w obecnym stanie nie nadaje się do zwiedzania i może tylko zniechęcić na przyszłość.
Obserwator
2023-03-28 00:55:10
Piękny ogród, lecz mam wrażenie że zapuszczony może teraz po reanimacji będzie lepiej.Wszystko skupiało się na placu przed pałacem bądź za nim, tam oczywiście było pięknie lecz dalej w głąb ogrodu już niekoniecznie. Te pawie dodają uroku.Po zagłebieniu się tych którzy tam mieszkali co było tam przed laty kawał historii.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA