Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Ograniczają odwiedziny w kołobrzeskim sądzie

Data publikacji: 2020-03-15 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 22:21
Ograniczają odwiedziny w kołobrzeskim sądzie
 

W kołobrzeskim Sądzie Rejonowym, podobnie jak w wielu innych, wprowadzono ograniczenia. Wstrzymano przyjmowanie interesantów przez prezesa i wiceprezesa oraz całej kadry kierowniczej niższego szczebla. Informacje z Biura Obsługi Interesantów będzie można uzyskać tylko drogą telefoniczną. Niedostępna będzie także czytelnia akt. Zamknięty dla zainteresowanych został także V Wydział Ksiąg Wieczystych.

Wszelką korespondencję składać można do sądu tylko elektronicznie lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Nieczynna jest także sądowa kasa. Opłaty można uiszczać w drodze przelewów bankowych. Ochrona sądu została wyposażona w termometry na podczerwień do mierzenia temperatury osób wchodzących na teren instytucji. Odwołano przy tym niemal wszystkie sprawy, pozostawiając na wokandach tylko te niecierpiące zwłoki. W okrojonym zakresie pracować będą jedynie niektóre wydziały.

Urząd Miasta także wprowadził ograniczenia. Zamknięte zostało Biuro Obsługi Klienta, a wszelka korespondencja przyjmowana jest do ustawionej przed nim urny. O ograniczenie wizyt apeluje też kierownictwo Powiatowego Urzędu Pracy. Pracodawcom zalecane jest korzystanie z narzędzi teleinformatycznych. Wzory wniosków i innych dokumentów można pobierać ze strony kolobrzeg.praca.gov.pl. Pisma, które nie wymagają podpisu elektronicznego należy składać drogą mailową. Urzędnicy służą oczywiście informacją telefoniczną. To samo co pracodawców, dotyczy osób poszukujących pracy. Bezrobotni mogą się nawet rejestrować bez wychodzenia z domu. Ci, którzy mają wyznaczone wizyty, nie muszą przychodzić do biur w wyznaczonym terminie. Urzędnicy kontaktować się będą z nimi drogą telefoniczną. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Na zdjęciu: Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wprowadził ograniczenia w przyjmowaniu interesantów.

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ