Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Oferty półkolonii w Szczecinie

Data publikacji: 25 stycznia 2016 r. 08:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Oferty półkolonii w Szczecinie
 
W tym roku oferta dla dzieci spędzających ferie zimowe (a ta przerwa od lekcji już tuż - tuż, bo od 1 lutego!) w mieście jest wyjątkowa atrakcyjna. Dzieci mają zatem do wyboru choćby zajęcia kulinarne, taneczne, cyrkowe, teatralne, muzyczne albo nawiązujące do magii i Harry'ego Pottera. Takie półkolonie nie są, niestety, na każdą kieszeń, bowiem opłaty zaczynają się od 285 złotych za osiem dni lub 320 zł za pięć dni.

Bardzo ciekawie zapowiadają się ferie w Kulinarnym Atelier - w pierwszym tygodniu ferii. Każdego dnia dzieci, w wieku 10-15 lat, będą mogły przygotować, przez cztery godziny, kilka potraw pod okiem uczestnika programu „MasterChef" - Leszka Wodnickiego oraz Kamila Jędrzejewskiego, kucharza restauracji Park Hotel. I tak, np. pierwszy dzień będzie przebiegał pod hasłem „Mamma mia - gotujemy po włosku”, kiedy to mali uczestnicy przyrządzą krem z pomidorów z mozzarellą i chipsami z bagietki, pizzę z dodatkami według własnej receptury oraz klasyczne tiramisu, w kolejnym dniu będzie kucharzenie pt. „Czy burger może być zdrowy?”. Koszt to 130 zł za pojedyncze warsztaty lub 600 zł za pakiet pięciu zajęć.

Miłośnicy zaawansowanej techniki mogą wziąć udział w „Półkolonii z Robotami", kiedy to każdego dnia odkryją inne zastosowanie robotów, np. zagrają wspólnie z robotami w gry planszowe albo zbudują roboty związane z wirtualnym światem. Takie zajęcie kosztują 490zł za tydzień ferii.

Wróżbiarstwo, różdżkarstwo, magia, a także zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku, projektowanie różdżek, mecz Quidditcha, magiczne sztuczki, księga zaklęć, poszukiwanie skarbów - oto, co będzie się działo podczas półkolonii pn. Szkoła Magii/ Hogwarts. Jeden turnus kosztuje 380 złotych, a za dwa tygodnie trzeba zapłacić 600 zł.

Dzieci, które marzą o zostaniu cyrkowcem albo po prostu lubią zabawy ruchowe mogą wziąć udział w półkoloniach cyrkowo - artystycznych Cyrku Zodiak. Zaplanowane są m.in.: żonglerka i inne manipulacje, chodzenie po lnie i akrobatyka powietrzna (szarfy, trapez). Każdy turnus (cena 320 zł) zakończy się pokazem teatralno-cyrkowym.

Specjalnym pokazem dla rodziców zakończą się też ośmiodniowe półkolonie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Będzie to przedstawienie przygotowane na podstawie zbioru wierszy „Pan Pierdziołka spadł ze stołka" - 10 lutego. W tej szkole uczniowie grający na instrumentach muzycznych, będą mogli je przynieść na warsztaty, bowiem spektakl przewiduje również część muzyczną. Zajęcia w ferie kosztują tu 285 złotych. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Jak spędzić ferie w mieście? Można gotować, budować roboty albo grać na instrumentach muzycznych.

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA