piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odpowie za znęcanie się nad matką i bratem

Odpowie za znęcanie się nad matką i bratem

Odpowie za znęcanie się nad matką i bratem
Data publikacji: 2018-05-30 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 2266 330457

Prawie dwa lata znęcał się nad rodziną: matką i młodszym bratem. Szarpał, popychał i wyzywał bliskich. Dopiero kiedy podczas kolejnej awantury domowej 31-latek uderzył matkę krzesłem w głowę, kobieta postanowiła przerwać milczenie.

W ostatnich dniach do Sądu Rejonowego w Gryficach wpłynął akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi W. 31-latek jest podejrzany m.in. o to, że „w okresie od 5 lutego 2016 r. do dnia 21 stycznia 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfickiego, działając w warunkach recydywy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i bratem”. Dramat rodziny zaczął się, kiedy mężczyzna wyszedł z więzienia i wrócił do domu.

– Wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał pokrzywdzonym, groził im pobiciem, niszczył mienie domowe, szarpał i popychał – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Z zeznań pokrzywdzonych, innych świadków i z dowodów zgromadzonych przez prokuraturę wynika, że do awantur dochodziło wielokrotnie. Dramat rodziny trwał prawie dwa lata. Matka agresora zdecydowała się opowiedzieć wszystko policji w styczniu br., po tym, jak starszy syn zranił ją uderzając krzesłem w głowę. 

Na wniosek prokuratora 31-latek został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu. Za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie