Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Odnowiony Bike_S rusza po północy

Data publikacji: 05 sierpnia 2016 r. 17:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Odnowiony Bike_S rusza po północy
 

Chwilę po północy zakończy się trzydniowa przerwa, związana z modernizacją i rozbudową Bike_S. Od soboty do dyspozycji szczecińskich rowerzystów będą 82 stacje i 702 rowery.

- Przygotowania zajęły chwilę, ale cierpliwość mieszkańców zostanie nagrodzona. Do ich dyspozycji będzie jeden z czterech największych systemów rowerowych w Polsce, nowa strona internetowa i aplikacja mobilna. W większości stacji sposób wypożyczenia i zwrotu będzie wygodniejszy niż do tej pory - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska.

Dotychczasowi użytkownicy powinni pamiętać o jednej z najważniejszych zmian - dotyczącej sposobu logowania. Od soboty loginem jest numer telefonu komórkowego rowerzysty. W piatek do wszystkich trafią SMS-y z nowymi, 6-cyfrowymi PIN-ami. Stare loginy i PIN-y tracą ważność. Każdy, kto do soboty z jakiegokolwiek powodu nie otrzyma SMS-a z PIN-em, powinien skontaktować się z infolinią: 91 50 65 200.

Szczeciński Rower Miejski Bike_S po północy obejmować będzie 37 „starych” stacji (w związku z przegrupowaniem podwójnych lokalizacji, powstały dwie dodatkowe: przy Medicusie i na Turzynie), działających na dotychczasowych zasadach, oraz 45 nowych - ustawionych w ciągu ostatnich tygodni przez Nextbike. Tutaj obowiązywać będzie nieco inny sposób wynajmu i zwrotu. Trzeba podejść do terminalu i nacisnąć przycisk „Wypożycz”, zalogować się, podać PIN, a następnie numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on automatycznie zwolniony. W celu zwrócenia roweru, „wpinamy” go do elektrozamka. Dwukrotny sygnał dźwiękowy potwierdzi, że zostało to zrobione prawidłowo.

Ca ważne każdy z ponad 700 rowerów Bike_S przystosowany jest do obu typów stacji w Szczecinie.

W systemach, których operatorem jest Nextbike Polska, użytkownicy mogą wypożyczać rowery bezpośrednio za pomocą aplikacji mobilnej. Została ona  przygotowana specjalnie dla użytkowników Bike_S i zachowa funkcjonalności, z których do tej pory mogli korzystać szczecińscy rowerzyści, a ponadto umożliwi wypożyczanie rowerów z 45 nowych stacji. W przypadku starych stacji będzie to niemożliwe, ponieważ działają one w oparciu o technologię, która nie pozwoliła na wdrożenie takiej funkcji.

Cały proces korzystania z rowerów opisany jest szczegółowo na stacjach, ale niezbędne informacje znaleźć będzie można również na nowej stronie internetowej. Odświeżony serwis Bike_S zostanie uruchomiony pod znanym adresem www.bikes-srm.pl równocześnie ze startem systemu.

Za pomocą formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie, każdy kto nie miał dotychczas styczności z rowerami, może w kilka minut dokonać rejestracji i rozpocząć przygodę z Bike_S. Wystarczy wypełnić formularz, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości co najmniej 20 zł, by zostać posiadaczem aktywnego konta użytkownika Bike_S. Po zakończeniu rejestracji, użytkownik otrzyma wiadomość e-mail oraz sms z potwierdzeniem i PIN-em. Konto jest aktywne (umożliwia korzystanie z rowerów), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł.

Zmienia się też numer i godziny pracy infolinii. Od piątku (5 sierpnia) do dyspozycji użytkowników Bike_S jest całodobowe Biuro Obsługi Klienta, które działa pod numerem telefonu 91 50 65 200.

Za rozwój Bike_S odpowiedzialny jest największy w Polsce operator bezobsługowych wypożyczalni rowerów, firma Nextbike Polska. jego systemy działają w Warszawie, Łodzi, Lublinie (i w Świdniku), Wrocławiu, Białymstoku (także w Choroszczy), Poznaniu, Opolu, Katowicach, Grodzisku Mazowieckim, Konstancinie-Jeziornie, Stalowej Woli, Juchnowcu Kościelnym oraz w Michałowicach. Mieszkańcy Szczecina, posiadający aktywne konto Bike_S, będą mogli korzystać z rowerów miejskich w wymienionych miastach bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

- Na naszych rowerach w całym kraju jeździ już ponad 820 tysięcy zarejestrowanych osób, które w sumie blisko 13,7 miliona razy dokonywały wypożyczeń. Cieszymy się, że do tego grona dołączają szczecinianie – zwłaszcza, że blisko 2 tysiące spośród nich miało już założone konta w miastach, gdzie prowadzimy wypożyczalnie, więc wiedzą z czym to się je – mówi Tomasz Wojtkiewicz. (k)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Bike man do seminol
2016-08-06 16:48:34
Mało wymagający jesteś, niedzielny rowerzysto. Kulturą także nie grzeszysz.
Bike man do seminol
2016-08-06 07:53:52
Seminol ty chyba pomyliles sie w wpisie bo mialo byc inseminator.Rowery sa jak trzeba.Czesto jezdze na nich i nic zarzucic nie mozna.Jakby jakis seminol pojezdzil pol/h to moga byc usteraki ale obsluga szybko naprawia.Seminol nie pierd....l krow bo byk zdrow.
seminol
2016-08-05 19:45:10
Myślałem, że może przy okazji zmienią te "badźewne" welocypedy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA