wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach

Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach

Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach
Data publikacji: 2020-06-02 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-09 15:05
Wywietleń: 1729 457629

Kolejna przedwojenna kamienica odzyskała swoje dawne piękno. Tym razem remontu doczekał się budynek przy ul. Powstańców Wielkopolskich 22 w Szczecinie. Modernizację przeprowadził Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

Zakres prac obejmował m.in.: wzmocnienie elementów konstrukcyjnych budynku, remont klatki schodowej i docieplenie kamienicy z wykonaniem poziomej i pionowej izolacji przeciwwilgociowej. Koszt tej inwestycji to ok. 730 tysięcy złotych. Modernizację wykonała wyłoniona w przetargu firma budowlana Ekoprojekt. Po remoncie elewacja kamienicy zyskała kolor orzechowy. 

To niejedyny remont w tej okolicy, wykonany w ostatnich miesiącach przez ZBiLK. Zakończyły się prace w dwóch innych kamienicach – przy Powstańców Wielkopolskich 35 i 36. Tam zakres inwestycji obejmował m.in: wzmocnienie elementów konstrukcyjnych budynku i remont dachu, izolacje, ocieplenie poddasza i wymianę okien połaciowych. Oprócz tego wykonana została modernizacja klatki schodowej i ocieplenie elewacji.

(ip)

Fot. ZBiLK

Na zdjęciach: Kamienica przed i po remoncie

Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach Odnowiona przedwojenna kamienica na Pomorzanach

Komentarze

Agrion
Ale kicz! Ktoś powinien odpowiedzieć za to co starsznego zrobiono temu budynkowi :(
2020-06-09 14:24:23
Andrzej
Kamienica jest w gminnej ewidencji zabytków ! Najwyraźniej nowe standardy w konserwacji zabytków Szczecina
2020-06-03 17:32:44
Kamil
Zalepili tynkiem i zakleili styropianem i potem pomalowali.Tak to zrobili że wyszło na pudełko. No ale przyjdzie ten maże po ścianach i nazywa się Zło i on sprawi że kamienica będzie ozdobiona
2020-06-03 15:22:54
sam jesteś prowokacja
nie macie pojęcia ani o technologii ani o kosztach termomodernizacji, jedyne co potraficie to ronić łzy obłudy nad nieistotnymi z punktu widzenia efektu cieplarnianego detalami... zdecydujcie się na coś albo termomodernizacja i redukcja śladu węglowego albo detale architektoniczne, i nie wyskakujcie z alternatywnymi technologiami kosztującymi kilkanaście razy więcej bo w ramach tych samych pieniędzy można poddać termomodernizacji więcej budynków. To się nazywa pragmatyzm i gospodarność frustraci.
2020-06-03 14:45:07
@wiekszosc komentarzy to
Twój komentarz natomiast to PROWOKACJA. Tym razem nieudana.
2020-06-03 14:14:24
wiekszosc komentarzy to
komentarze życiowych nieudaczników i frustratów - dzięki termomodernizacji kamienica będzie potrzebować mniej energii i zredukujemy efekt cieplarniany. Od razu widać że zależy wam na hejcie bo nie rozumiecie że czasem trzeba poświecić nieistotne detale by ratować naszą planetę.
2020-06-03 13:43:10
bez jaj
"Kolejna przedwojenna kamienica odzyskała swoje dawne piękno"? SERIO?? Ten remont to się do prokuratury nadaje!
2020-06-03 13:39:07
yolo
To jest dewastacja.
2020-06-03 12:21:50
Quistorp
do ;;;[Robert]... "Poszli po najmniejszej linii oporu". Bez obrazy. ... Po linii najmniejszego oporu.
2020-06-03 12:09:03
Stetinner2020
Poniemieckie napisy (przedwojenne, oryginalne) zakryto tynkiem lub styropianem. Tak samo detale na fasadzie. Każde okno inne. To nie jest dawne piękno, niech dziennikarz się zastanowi co pisze.
2020-06-03 10:29:29
Kpina
Dlaczego nie zadbano o detale na 3-4 kondygnacji? W rzeczywistości je zniszczono.
2020-06-03 09:31:03
jerzy
Jak zwykle szczyt dziennikarstwa. Jakie piękno? Zwykła kamieniczka z przedwojennej dzielnicy przemysłowej, oblepiona zapewne styropianem. W dodatku - wiem co to jest na przykład ocieplenie wizerunku - ale "ocieplenie elewacji"? To znaczy, że mieszkań nie ocieplono, tylko samą elewację?
2020-06-03 09:17:48
Super
kolejny krok by ratować naszą małą, zieloną planetę. tego wymaga Nowy, zielony ład UE.
2020-06-03 09:03:19
Co?
Odzyskała swoje dawne piękno? Kto to napisał? ip? To chyba źart był...