piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Odmalowane i... świecące

Odmalowane i... świecące

Odmalowane i... świecące
Data publikacji: 2017-02-07 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:55
Wywietleń: 3173 212070

Zakończyła się renowacja trzech żurawi portowych stojących na szczecińskiej Łasztowni. Dźwigi z nabrzeża Starówka odzyskały dawny blask i oryginalne kolory. Okazuje się, że będą też oświetlone – na razie przez kilka dni. Po zakończeniu przebudowy nabrzeża iluminacja ma być stała.

– To ważny dzień, bo stajemy przed naszymi dźwigozaurami, jak je potocznie nazywamy, które wyglądają pięknie i są przygotowane, by uatrakcyjniać nasze nabrzeże – mówił we wtorek (7 lutego) prezydent miasta Piotr Krzystek na spotkaniu z dziennikarzami na nabrzeżu Starówka. – Mam nadzieję, że zostaną dobrze przyjęte przez mieszkańców.

Jak dodał, żurawie będą oświetlone. Stoją one w miejscu docelowym, a w pobliżu planuje się budowę muzeum – Centrum Nauki. Trwają jeszcze prace związane z przebudową nabrzeża. Nowe bulwary na Łasztowni mają być gotowe przed sierpniowym finałem regat The Tall Ships Races.

– Renowacja dźwigów jest elementem przebudowy nabrzeża Starówka – zaznaczył Paweł Adamczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska szczecińskiego magistratu. – Mamy świadomość, że pełny efekt będzie widoczny w czerwcu, lipcu, kiedy cały projekt zakończymy. Przed nami realizacja iluminacji dźwigów. Planujemy ją w tym samym terminie, co przebudowę nabrzeża. Ostatnim elementem będzie zbudowanie systemu monitoringu bulwarów.

Próba generalna iluminacji zabytkowych dźwigów odbyła się w poniedziałek wieczorem. Do końca tygodnia mają być codziennie podświetlane – od godz. 18 do świtu (ostatni raz z soboty na niedzielę). Wykonawca stałej iluminacji zostanie wyłoniony w przetargu, który miasto zamierza ogłosić jeszcze w lutym.

Renowacja żurawi kosztowała ponad 0,5 mln zł.

(ek)

Odmalowane i... świecące Odmalowane i... świecące Odmalowane i... świecące Odmalowane i... świecące

Komentarze

paczpan
Do Yesoo poprzednie oświetlenie zafundowała prywatna firma na swój koszt zdemontowała je przed remontem dźwigów gdyż minął czas umowy, było ładne ale tymczasowe podłączone "na prowizorkę" teraz zbudowano specjalnie rozdzielnię na potrzeby podświetlenia dźwigów, i taka jest różnica między tym co było a co będzie.
2017-02-08 07:50:20
Mirek
W miesci bałagan, auta na Wyzwolenia/Niepodleglosci nie ma jak zaparkować, bo parkingów ubywa, a obiecanych parkingowcow nie buduje sie!!! Dziura na dziurze na ulicach Szczecina, a biorą sie za wzniosłe cele... Brak słów. ( nowe budują, a stare do ruiny prowadzą - taka trasa zamkowa zamiast ja dokończyć, odremontować - szlak człowieka trafia jak jedzie po takiej drodze do centrum. Jak nowy przyszły nowy inwestor, ma tutaj pozytywnie patrzyć jeśli nie ma podstaw sprawnego miasta zachowanych!?!?
2017-02-07 23:34:14
sid
Zainteresowanie że HEJ. Odmalowane trzy dźwigi. Prezydent przemawiał do umówionych dwóch osób.
2017-02-07 23:18:49
Yesoo
Nie żebym miał coś przeciwko... ale chyba z tego co mi wiadomo to iluminacja tych dźwigów już istniała?? Rozumiem że teraz kolejny raz trzeba będzie wydać Nasze pieniądze żeby je oświetlić? Przecież wcześniejsze ich podświetlenie kosztowało również kilkaset tysięcy złotych. Skoro zdemontowano oświetlenie na czas remontu to teraz wystarczy zamontować je ponownie i będzie ok. a nie na nowo wyłaniać wykonawcę, projekty... i oświetlenie. Przecież one do cholery już były podświetlane.
2017-02-07 21:24:08
obserwator
Pragnę zauważyć ,że to zasługa i inicjatywa nieocenionej właścicielki Starej Rzeżni Pani Laury Hołowacz która już niedługo sprowadzi Szczecin nad wodę na Lasztownię. Ona powinna tam stać i być w centrum zainteresowania mediów jako osoba najważniejsza dla przywrócenia Lasztowni do świetności. Mam nadzieję ,że Pani Laura Hołowacz niedługo zaistnieje w szczecinskiej polityce samorządowej. Ogromny potencjał i energia.
2017-02-07 20:12:15
dgt
A latarnie uliczne świecą za krótko!
2017-02-07 19:46:57
"_
wincyj ! :)na łasztowni jeszcze jakies sa nieuzywane chyba :)
2017-02-07 18:17:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”