Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Odgryzła sobie łapę, aby się wydostać z sideł [FILM]

Data publikacji: 13 lutego 2019 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2021 r. 17:34
Odgryzła sobie łapę, aby się wydostać  z sideł
 

O tym, że wilk, który wpadnie w sidła, potrafi odgryźć sobie łapę, by się z nich uwolnić, pewnie niejeden z czytelników słyszał. Okazuje się, że podobnie jest z lisami. Wola ich przetrwania jest silniejsza od najsilniejszego bólu.

Tak było w przypadku lisicy, która wpadła we wnyki w okolicy Białogardu. Zwierzę próbowało przegryźć drut kolczasty, który miał być dla niego śmiertelną pułapką. Gdy to nie pomogło, „rudzielec” odgryzł sobie nogę. Wycieńczone zwierzę cudem dopełzło na podwórko jednego z białogardzkich domów. Jego właściciel, gdy zauważył konającego już niemal lisa, podniósł larum. Na alarm odpowiedziała fundacja Green Cone Wildlife Rescue and Rehabilitation, która natychmiast wysłała na miejsce swoją działaczkę Dorotę Kowalską. Po przyjeździe kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z młodą lisicą. Obrażanie na ciele zwierzęcia wskazywały na to, że faktycznie było ono uwięzione we wnykach.

Pani Dorota zabrała lisicę do szczecińskiego weterynarza. Leonard Gugała, o którym mowa, poddał zwierzę operacji. Zadanie nie było łatwe, bo miało ono poważnie pokaleczone dziąsła, przebitą w okolicy oka metalowym prętem czaszkę, zdartą skórę i mięśnie na głowie, a także połamaną w kilku miejscach łapę, która również była przebita.

Teraz "Malutka" powoli, ale sukcesywnie odzyskuje siły. Ma tylko dwie sprawne łapy. Fundacja zamierza kupić dla niej endoprotezę. Zbiera na to środki, bo kosztuje 9 tys. zł. Datki można przekazywać: Green Cone Wildlife Rescue & Rehabilitation, ul. Grunwaldzka 25 78-200 Białogard, nr konta 62 1090 2646 0000 0001 3487 4782 z dopiskiem: "na lisiczkę"©℗ 

(pw)

Fot. i film: Facebook/Green Cone Wildlife Rescue and Rehabilitation
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MARI
2021-06-09 17:18:53
To smutne jak ludzie mogą robić takie żeczy... sama mażę o fundacji dla zwierząt😁 mam nadzieję że wszystkie zwierzątkabędą szczęśliwe 😀
" Green Cone"
2019-02-26 08:22:00
Dziękujemy wszystkim za pomoc :-) Co do niektórych komentarzy -powiem krótko. My jesteśmy Organizacją dla Zwierząt. Jeżeli kogoś razi,że zbieraliśmy pieniądze na zwierzaki a nie na ludzi- to już mówię. Proszę wpłacać pieniadze na Fundacje dla dzieci. Jest 35 000 róznych Stowarzyszeń itd. No przecież nie ma problemu. :-) My zajmujemy się dzikimi zwierzętami bo takich Organizacji jest niewiele. A zwierzęta leśne też cierpią :-( Jakby to wyglądało gdybyśmy my pisali na stronie dla dzieci,żę nie wpłacają na zwierzaki tylko na dzieci? A niektórzy z Was tak robią. Są różne Organizacje w Polsce i tr5zeba to uszanować. My ratujemy zwierzaki, inni dzieci. A kazdy z WaS DAJE NA CO CHCE I NIE MOŻNA TEGO KRYTYKOWAĆ :-)
Świnoujścianka
2019-02-13 20:28:51
Przelew wykonany. Na pewno jak każdy z nas te kilkanaście złotych wpłaci niebawem zbiera się wymagana kwota na zakup endoprotezy. Wspaniałe zwierzę. Szlachetny i mądry gatunek. i wielkie brawa dla organizacji pomagającej w takich sytuacjach zwierzakom.
@@@Bartek
2019-02-13 18:34:27
Nie, Bartek napisał niczym typowy socjalista czyli źle napisał. Jeśli będzie taka wola ludzi, żeby dać pieniądze na lisa a nie na kogoś z Bangladeszu, to jest to ich święta wola bo to są ich pieniądze nie Bartka. Czas by wreszcie mentalna komuna która siedzi w głowach ludzi pokroju Bartka zniknęła. Nikomu nic do tego na co ludzie chcą wydawać swoje własne ciężko zarobione pieniądze. Jeśli będą mieli chęć niech spalą je nawet w kominku i Bartkowi nic do tego.
@@Bartek
2019-02-13 18:05:03
Twoje dzieci to te kalekie liski ? Bartek słusznie napisał - nie mamy pomysłu jak ratować ludzi ! 9 tysiecy na proteze dla tej lisiczki , która nigdy nie będzie LISEM DZIKIM ? Może lepiej te 9 tysięcy wydać na poszukiwanie wnyków , sznurków po snopowiazałkach , które zabijają dziesiątki / setki ?/ dzikich zwierząt ?
@Bartek
2019-02-13 14:52:07
Masz dzieci? Czy gdyby były chore też miałbyś takie dylematy? Życie to jest życie, trzeba je ratować za wszelką cenę.
Bartek
2019-02-13 13:04:30
Szkoda lisicy ale czy zamiast kosztownej operacji i endoprotezy nie lepiej było bidule uspic? 9tys. Za endoproteze, koszty leczenia i utrzymanie, a za te pieniądze moznaby pomoc domowym zwierzęta , psa i kotom których właścicieli nie stać na leczenie weterynaryjne. Chore dzikie zwierzęta bez szans na powrót do natury powinny być humanitarnie usypiane. Ludzie już całkiem oszaleli, w Bangaldeszu, który jest o połowę mniejszy od Polski wegetuje 3x więcej ludzi niż u nas, ich cierpienia nie opisuje się, chyba że zawali się jakaś fabryka odzieżowa a pod gruzami zginie kilka tysięcy osób, które harowały za 2 euro dziennie... Ogranij się się ludzie, co będzie dalej żaby będziecie w wiaderkach przenosić żeby nie wpadały pod auta???
czytam
2019-02-13 10:18:41
Wnykarz , albo śmieciarz , który wyrzucił ten drut , sznurek ,żyłkę powinni zapłacić za rehabilitację i utrzymanie tej inwalidki . Tylko kto , jak , takiego złapie i mu udowodni kłusownictwo , dewastację , zaniedbanie ?
.
2019-02-13 09:40:35
Kim trzeba być, aby czynić to zwierzęta?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA