Poniedziałek 14 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek znów wykonuje przeszczepy. Na Arkońskiej wraca normalność

Data publikacji: 2021-06-09 09:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-09 21:50
Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek znów wykonuje przeszczepy. Na Arkońskiej wraca normalność
Fot. Urząd Marszałkowski  

Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie po roku przerwy związanej z walką z pandemią COVID-19 wraca w pełnym zakresie do swojej specjalistycznej działalności.

– Znów rozpoczynamy świadczenie usług medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nerek, leczenia nerkozastępczego i dostępów naczyniowych, a przede wszystkim do działalności transplantacyjnej – mówi prof. Marek Myślak, ordynator oddziału. – Nie będzie już problemów z badaniami kwalifikacyjnymi do przeszczepienia nerki i konsultowaniem pacjentów z problemami nefrologicznymi.

Już w najbliższych tygodniach, dzięki współpracy z zespołem chirurgii transplantacyjnej szpitala odbędą się przeszczepienia nerki od dawców żywych. Przeszczepienia dwunarządowe, które są specjalnością zespołu transplantacyjnego w SPWSZ, już się odbywają – niedawno szpital opuściła pacjentka po udanej operacji jednoczasowego przeszczepienia wątroby i nerki.

W pełnym zakresie działają już poradnie: nefrologiczna i transplantacyjna. Jest nadzieja, że po znaczącym spadku liczby transplantacji przeprowadzonych w czasie pandemii oddział znów powróci do wcześniejszej aktywności.

W szpitalu wojewódzkim w Szczecinie w normalnym trybie działają już niemal wszystkie oddziały specjalistyczne. Obecnie w obiektach przy ul. Arkońskiej hospitalizowanych jest pięćdziesięciu pacjentów z COVID-19, w tym pięć osób na Oddziale Intensywnej Terapii.

– Jednocześnie przez cały czas obserwujemy informacje dotyczące bieżącej sytuacji epidemiologicznej – zapewnia Natalia Cistowska, rzeczniczka prasowa SPWSZ. – Nasza placówka jest przygotowana do leczenia pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

(lw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tryk
2021-06-09 21:28:08
A starczy im personelu na takie operacje? Czy będą dalej pacjentów zarażać na szpitalu innymi chorobami. Bakteria new delhi zamiatana jest pod dywan a przypadków jest dużo i ukrywane są na każdym oddziale.Dzięki dyrekcji odeszła ze szpitala duża ilość personelu, ten który pozostał też już długo tu nie zostanie ale co to znaczy, jedynie dzięki pomocy wojska to jeszcze jako tako funkcjonuje a dalej nie wiadomo co będzie, tak naprawdę tam bardziej przydała by się dokładna kontrola
Tryk
2021-06-09 20:18:38
Szpitale na których pacjenci covidowi mieszali się z pacjentami czystymi bo nikt nie wyznaczył stref zakazu wstępu (8 oddział w zdunowie, budynki L,M i budynek A i D) Drcóż ekcja jest do przodu a pracownicy yrekcja dzięki której odeszła cała masa personelu. Oni twierdzą że wszystko jest ok ale tylko tak naprawdę na pokaz. A o dodatkach nie będę pisał bo to wogule śmiech na sali, dyrekcja jest na bieżąco a pracownicy cóż, może jak znów tvn przyjedzie to zainteresuje się czym innym.
@tak pytam
2021-06-09 15:45:41
Zanim zapytasz to pomyśl - na całym świecie tak jest. W Holandii ponad 100 tysięcy zabiegów planowych, które nie były pilne, nie wykonano przez covid. Rozumiem ty byś chorych na covid kładł/a na ulicy?
tak pytam
2021-06-09 14:05:16
To ile osób w Szczecinie zmarło przez odcięcie Polaków od służby zdrowia przez ministrów Szumowskiego i Niedzielskiego?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ