środa, 25 listopada 2020r.

Od soboty SDS otwiera baseny

Data publikacji: 2020-06-20 07:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-22 11:04
Od soboty SDS otwiera baseny
 

Od soboty (20 czerwca) miejskie pływalnie w Szczecińskim Domu Sportu znów będą czynne. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym na basenach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

Zakończyła się przerwa technologiczna na Floating Arenie oraz basenie 25-metrowym. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich niecki basenowe zostały napełnione wodą. Pobrane próbki zostały przekazane do badań. Wyniki spełniają normy rozporządzenia Ministra Zdrowia, dlatego zgodnie z ustaleniami z sanepidem od soboty (20 czerwca) baseny będą mogły zostać udostępnione mieszkańcom.

Basen SDS w SZCZECINIE

Z uwagi na wytyczne rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania basenów, na pływalniach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób (maksymalnie 4 osoby na torze). Oznacza to, że z Floating Areny jednocześnie będzie mogło korzystać do 40 osób, a z basenu 25-metrowego góra 24 osoby.

Co ważne, minimum dwa tory na Floating Arenie oraz połowa basenu 25-metrowego zawsze mają być dostępne dla mieszkańców.

Magistrat przypomina, że w związku z pandemią na teren SDS można wejść jedynie w maseczce ochronnej (należy ją nosić na korytarzach i w szatni). Na miejscu na użytkowników czekają płyny do dezynfekcji. Dla bezpieczeństwa, co druga szafka w szatni została wyłączona z użytkowania.

(k)

Fot. UMS

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ