Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Od poniedziałku drugi etap remontu ul. Hrubieszowskiej w Szczecinie

Data publikacji: 2020-10-18 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-15 13:17
Od poniedziałku drugi etap remontu ul. Hrubieszowskiej w Szczecinie
 

Trwa przebudowa ulicy Hrubieszowskiej w Szczecinie. W poniedziałek (19 października) wykonawca planuje wejść w kolejny etap prac.

- W ramach drugiego etapu przewiduje się przebudowę jezdni ul. Hrubieszowskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Spiską do drogi wewnętrznej na teren osiedla SM Selfa. W związku z prowadzonymi robotami jezdnia ul. Hrubieszowskiej zostanie na tym odcinku całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów, z wyłączeniem pojazdów budowy. Do dyspozycji pieszych pozostaną istniejące chodniki na terenie należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej oraz na terenie parku u zbiegu ul. Spiskiej i ul. Hrubieszowskiej. - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

W związku z planowanym zamknięciem części ul. Hrubieszowskiej wyznaczono objazd ulicą Lubelską i Spiską.

Wykonawca robót, firma ELBUD SZCZECIN, ma 7 miesięcy na wykonanie zadania. W tym czasie musi m.in. przebudować jezdnię, chodniki, kanalizację deszczową, kolidujące uzbrojenie i wybudować uwzględnione w projekcie elementy małej architektury. Przebudowana ma być także kanalizacja sanitarna i wodociągowa. Koszt inwestycji to prawie 4,3 mln zł brutto.

Ł.T

Fot. Tomasz Tokarzewski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkanie Gumieniec
2021-04-15 13:01:20
Do Pani Pieczynskiej-może napisze Pani coś co Pani wie na temat dalszeg i szybkiego zakończenia remontu ulicy Hrubieszowskiej,No chyba ze to tajemnica naszego Prezydenta
inny mieszkaniec
2021-01-13 18:59:10
Drodzy Państwo, to co dzieje się od kilku miesięcy na ulicy Hrubieszowskiej nie jest w stanie oddać żaden komentarz. Zaraz minie rok a budowa kilkuset metrowego odcinka ulicy trwa nadal. Telenowela....
mieszkam tutaj
2020-11-21 13:25:06
Czekaliśmy na remont Hrubieszowskiej i w końcu jest. Wlecze się i jest mocno nieracjonalny. Ekscytujący jest sam projekt, który zmienił lepsze na gorsze. Szerokość jezdni jest niedorzeczna, ani jednego miejsca parkingowego więcej. Ale "projektant", który chyba nie lubi kierowców, przewidział szerokie chodniki i klombiki, o które nikt nie będzie dbał, jak przy Spiskiej. Kierowcy nie mają gdzie parkować, uskuteczniają dzikie parkowanie na terenach zielonych itp. Nie ma żadnych etapów, ale są pogłoski o dłubaniu do kwietnia. W firmie Elbud nikt nie odbiera..
kierowca z Hrubieszowskiej
2020-10-22 12:09:13
To jest kpina i samowola urzędników. Przez 4 miesiące ta ekipa nie skończyła 1 etapu a bierze się za drugi. Ilość robotników na budowie jest niewidoczna. bardzo często przez kilka dni nikogo nie ma. Dlaczego i jakim prawem chce się teraz odciąć dojazd do garaży podziemnych i parkingów przed blokiem na pół roku !!!. Co to ma być ? Kto na to pozwolił ? Należy natychmiast przemyśleć plan i zakres remontu umożliwiając dojazd do garaży podziemnych, wystarczy zrobić to etapami , a nie zamykać całą ulicę gdzie parkuje ok 80 samochodów. Gdzie jest tablica informacyjna z telefonami do odpowiedzialnych osób i terminami ? Gdzie jest inspektor nadzoru ?
kolejny mieszkaniec
2020-10-19 14:44:36
Ten cały remont to jakaś farsa! Nowe chodniki poukładane w jakieś fale i spadki (np. na rogu przy kiosku; dużo zdrowia wszystkim przy pierwszym błocie śniegowym!); na dodatek porobione z kostki jakieś ogromne puste place, na których zaraz zacznie się jedno wielkie dzikie parkowanie (już to się odbywa od strony Lubelskiej); ulice tak zwężono, że nie wiadomo w sumie po co - jak ma wykręcić na nich straż pożarna, to wie chyba tylko projektant; starą latarnię przy przejściu dla pieszych przy kiosku zostawiono samą sobie, przez co stoi teraz po remoncie na samym środku(!) chodnika; rozkopana cała ulica, gdzie jak teraz zablokują alternatywny wjazd pod bloki, to rzeczywiście żadne służby i mieszkańcy już nie dostaną się do środka osiedla; ogromne kałuże, które uniemożliwiają praktycznie przejście pieszym od kilkunastu lat, jak były tak są dalej przy przejściu dla pieszych przy ulicy Ku Słońcu; ogólny bajzel i ciągły hałas na budowie. Jak miasto na końcu odbierze taki bubel, jaki tu się odwala, to brak mi słów. Media powinny się chyba temu lepiej przyjrzeć.
mieszkaniec Gumieniec
2020-10-19 09:27:06
Mieszkam tam od 25 lat ale nie znam parku u zbiegu ul. Spiskiej ul. Hrubieszowskiej. Cieszę się, że Miasto planuje Park w tym miejscu ale p. Hanna już o tym wie i zdradziła tajne plany. A poważnie - pierwszy etap w proszku, ani chodnika ani jezdni. Mamy utonąć w śmieciach, nie wspominając o ww. straży czy karetce.
cizia mizia
2020-10-19 08:35:49
Hanna Pieczyńska wie wszystko
Mieszkaniec
2020-10-19 04:37:12
Ciekawe jakim cudem, skoro pierwszemu etapowi daleko do końca? Odetną osiedle? Nie będzie dojazdu dla śmieciarek, karetek, straży...? I nie ma mowy o objeździe Lubelską, na której nie ma jeszcze podbudowy, a co dopiero nawierzchni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ