Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Od piątku Miodowa znowu otwarta dla samochodów

Data publikacji: 2021-06-22 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-24 11:27
Od piątku Miodowa znowu otwarta dla samochodów
Od piątku znowu można będzie przejechać ulicą Miodowa w Szczecinie Fot. Mirosław Winconek (arch.)  

W najbliższy piątek (25 czerwca) znowu będzie można przejechać ulicą Miodową w Szczecinie - zapowiada magistrat.

W tej chwili na ul. Miodowej prowadzone są ostatnie prace, które mają przygotować remontowany odcinek ulicy do wznowienia ruchu.

- Wykonawca planuje otworzyć przejazd ul. Miodową, przed piątkowym popołudniowym szczytem komunikacyjnym. Termin ten jest uzależniony od tempa robót i warunków atmosferycznych - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Wybudowane zostanie także nowe rondo oraz przebudowane zostaną ulice dojazdowe do ronda - fragment Al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości do granic miasta wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. W sąsiedztwie pętli powstanie także parking park&ride.

Koszt prac to ponad 65 mln zł. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Oprac. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Piotr
2021-06-24 11:21:18
w ten piątek
na razie
2021-06-23 22:12:28
roboty drogowe już na wakacjach: Szafera tylko sadzą krzaczki, Głębokie-brukują 6 mb pod lasem, Łekno tu chyba czekają deszcz, a Granitowa to juz zagadka.
@Szafera
2021-06-22 14:51:57
Broń cię panie Boże......To mimo wszystko cały czas będzie ( podobnie jak Granitowa ) plac budowy.To oznacza ni mniej ni więcej,że jak na takim odcinku dojdzie do zdarzenia w wyniku którego poszkodowany będzie musiał korzystać z polisy ubezpieczeniowej-Zakład Ubezpieczeń zgodnie z OWU wypnie się i poszkodowany albo w postępowaniu przed Sądem Cywilnym będzie zmuszony dochodzić wypłaty od ubezpieczyciela albo pozwać do Sądu Urząd Miasta o zwrot poniesionych kosztów np.leczenia naprawy,uszkodz.itp
Piotr
2021-06-22 14:50:56
Kiedy zniknie wahadło na Modra-Szeroka ?
Szafera
2021-06-22 14:20:52
Przeciez Szafera w końcu tez moxna otworzyć w ostatecznosci nawet choc jedna jezdnie po jednym pasie w obu kierunkach.
pan z pieskiem
2021-06-22 13:31:30
Nie trzeba się śpieszyć-jest super. Tak naprawdę nie musicie kończyć i w ogóle nic" otwierać" Przyzwyczailiśmy się do życia w reżimie Covidowym i robienia wszystko i wszystkiego online bez wychodzenia gdziekolwiek i po cokolwiek to i nie musimy korzystać z węzła jednego czy drugiego lub nowego ładu torowisk w mieście. Żyć i nie umierać-grzebcie w tej ziemi do kiedy tam chcecie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ