środa, 03 marca 2021r.

Od Niebuszewa-Bolinka po centrum. Torowa przebudowa w rozpędzie

Data publikacji: 2021-01-23 07:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-23 07:23
Od Niebuszewa-Bolinka po centrum. Torowa przebudowa w rozpędzie
Fot. Mirosław WINCONEK  

Dodatkowych blokad w przejeździe dla samochodów, utrudnień w parkowaniu, objazdów i zmian w komunikacji miejskiej w Szczecinie ciąg dalszy. Od soboty, 23 stycznia, z ruchu kołowego na Niebuszewie Bolinku wyłączony zostanie pozostały odcinek dojazdowy ul. Adama Asnyka od skrzyżowania z ul. Boguchwały do wyłączonej już z użytku dwa tygodnie temu pętli przy ul. Elizy Orzeszkowej na wysokości dawnej stacji Niebuszewo i odcinek tej ostatniej do wysokości skrzyżowania z ulicami Hugona Kołłątaja i ks. Warcisława I.

Podobnie jak odcinek samej ul. Boguchwały między ulicami Elizy Orzeszkowej i Adama Asnyka. Tam też ruszą roboty drogowe przy wymianie na nową całej infrastruktury. Równocześnie w ramach tej inwestycji blokady pojawią się w centrum – ekipy ZUE SA i podwykonawców wkroczą na plac przebudowy fragmentu torowiska w ul. Jana Matejki od skrzyżowania z al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do pl. Żołnierza Polskiego przy Bramie Królewskiej.

Drogowe zmiany na Niebuszewie 

O całkowitych blokadach przejazdu, ograniczeniach w ruchu, a tym samym spodziewanych utrudnieniach w dojeździe do posesji z powodu wprowadzenia zakazu parkowania, jak i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej informują już od tygodnia rozstawione tam znaki drogowe i rozklejone na słupkach ostrzegawczych w wielu miejscach komunikaty. W organizacji ruchu w tym rejonie zasadniczych zmian póki co nie ma, poza korektą oznaczającą wydłużenie buspasa od przystanku "Kołłątaja" dla autobusów w ul. Stanisława Staszica aż do prawego pasa jezdni na rondzie Jerzego Giedroycia z tymczasowym dla nich zjazdem na pobliską pętlę (dotąd w tym miejscu utykały w korkach między samochodami, notując spore opóźnienia w rozkładach jazdy, przy tym rozwiązaniu powinny one mieć swobodny przejazd).

Rondo Giedroycia w Szczecinie. Roboty torowe

Prace na zamkniętym od 9 bm. odcinku ul. Hugona Kołłątaja i ul. Adama Asnyka oraz tych, które rozpoczną się od najbliższej soboty aż do pętli z nawrotem przez ul. Elizy Orzeszkowej i Boguchwały, potrwają do jesieni i powinny zakończyć się w połowie października.

Wymiana torowiska na ul. Matejki

W ramach tego etapu rusza niemal równolegle - jak już informowaliśmy - wymiana torowiska wzdłuż ul. Jana Matejki na jej odcinku od skrzyżowania z al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do placu Żołnierza Polskiego. Roboty obejmą także jezdnię zachodnią (w kierunku do placu Żołnierza Polskiego). Ze szczegółami szykowanych zmian w tym rejonie można zapoznać się w stosownej zakładce na stronie www.zditm.szczecin.pl. Skorygowane zostaną programy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: Matejki – Piłsudskiego i plac Hołdu Pruskiego. Nie będzie możliwości przejazdu przez ulicę Jana Matejki w ciągach ulic Mazowieckiej i Małopolskiej.

Ze swej stałej trasy wycofane zostaną tramwaje linii 1 – według specjalnego rozkładu jazdy będą one kursować od Głębokiego do pętli przy ul. Firlika w dni powszednie w godz. 5.30-20, a wybrane kursy wydłużone zostaną do pętli Ludowa. Autobusy linii 70 w kierunku Dworca Głównego, Elektrowni Pomorzany, Kamieńca i Pargowa od przystanku „Plac Rodła” kursować będą przez al. Wyzwolenia, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego do ul. Małopolskiej i dalej bez zmian. Autobusy linii C i H w kierunku prawobrzeża kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od przystanku początkowego „Plac Rodła” z nawrotem przez pl. Rodła pojadą al. Wyzwolenia do pl. Żołnierza Polskiego i dalej bez zmian. Dodatkowo uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” wspólny z liniami A i B w kierunku prawobrzeża. ©℗

Mirosław WINCONEK

Komentarze

Jarun
2021-01-23 10:21:00
Głupawy, urzędniczy wymysł: Bolinko. A może skończyć z durnotą urzędasów i dostosować nazwy dzielnic do ich rzeczywistego rozwoju i stworzyć nowe nazwy dla dzielnic, np. Stara Cegielnia i Przyjaciół Żołnierza to nie Niebuszewo. Od miasta za wiaduktami to nie Niebuszewo.
Pracewwszystko niby
2021-01-23 09:25:16
Wszystko niby fajnie ze cos się robi w miescie ale tragedia dla mieszkancow jest przedłużające się wszystkie terminy zakonczenia prac bo np wezel Łękno rok opoznienia ul Szafera pol roku drogi a linia tramwajowa rok, wezel Granitowa bedxie kolejny rok w plecy nie wspominajac calej linii Metropolitalnej itd

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ