sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Od małej cebulki do wielkich rzeczy

Od małej cebulki do wielkich rzeczy [GALERIA]

Od małej cebulki do wielkich rzeczy
Data publikacji: 2016-11-25 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Wywietleń: 1596 176059

W piątkowy, mglisty poranek maluchy z Przedszkola Publicznego nr 59 "Mały Książę" na szczecińskim osiedlu Książąt Pomorskich nie mogły doczekać się, kiedy zaczną sadzić cebulki krokusów. Było to dla nich z pewnością wielkie przeżycie. A przy okazji dowiedziały się ciekawych rzeczy o kwiatach wiosny, które zakwitną już za kilka miesięcy, posadzone dziś przez nie same, na jednym z zieleńców w przedszkolnym ogrodzie. Jak choćby tego, że z ich pręcików wytwarzana jest jedna z najdroższych przypraw - szafran.

W upiększaniu Szczecina wzięło udział w sumie 40 dziewczynek i chłopców w wieku 4-5 lat z grup Wiewiórek i Kubusiów pod opieką swoich wychowawczyń: Anny Bierdek, Joanny Osipowicz, Aleksandry Góral i Barbary Frołow, dyrektorki placówki. Dzielnie wspomagały wszystkich także Agnieszka Grześkiewicz i Danuta Szmulik, pracownice administracji placówki.

- Ten wasz mały krokus to taki mały krok do wielkich rzeczy w przyszłości, kiedy będziecie już dorośli, kiedy być może niektórzy z was będą tworzyć nowe rezerwaty przyrody, czy budować tamy na rzekach, angażować się w ochronę przyrody, która nas otacza - mówił Sylwiusz Mołodecki, udzielając młodym ogrodnikom fachowej instrukcji. 

Na przedszkolnym zieleńcu maluchy już najbliższej wiosny będą mogły pokazać rodzicom efekt swojej pracy - dywan z fioletowych, żółtych i niebiesko-białych 400 krokusów. Najwytrwalsze w sadzeniu krokusowych cebul byli Ola, Gabrysia, Patryk i Emil. Jak obiecał Sylwiusz Mołodecki, na najbardziej bystrych obserwatorów, którzy jako pierwsi wypatrzą zakwitające kwiaty i tą wiadomością podzielą się ze wszystkimi, nagrodzeni zostaną na wiosnę upominkami-niespodziankami.

- Jestem przekonana, że ten pierwszy raz, kiedy bierzemy udział w tej akcji, która bardzo nam się spodobała, jest początkiem serii i stanie się stałym wydarzeniem także w naszym kalendarzu - zaznaczyła Barbara Frołow, odbierając pierwszą krokusową gwiazdę, symbol krokusowej rewolucji. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy Od małej cebulki do wielkich rzeczy

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie