Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Od czwartku do uzdrowiska. Ponad 1100 kuracjuszy przyjechało do Zachodniopomorskiego

Data publikacji: 2021-03-11 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-12 23:59
Od czwartku do uzdrowiska. Ponad 1100 kuracjuszy przyjechało do Zachodniopomorskiego
 

Od czwartku (11 marca) po kilkumiesięcznej przerwie uzdrowiska zaczynają przyjmować pierwszych kuracjuszy. Do zachodniopomorskich sanatoriów, głównie w Kołobrzegu i Świnoujściu, przyjeżdża ich tego dnia 1140, z całej Polski. W tej grupie ponad sto osób to mieszkańcy naszego województwa. W Zachodniopomorskiem status uzdrowiska mają jeszcze Dąbki, Kamień Pomorski i Połczyn-Zdrój. Wszystkie się otwierają i będą przyjmować kuracjuszy zgodnie z własnym harmonogramem - informuje Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.

Do końca marca uzdrowiska w Polsce przyjmą 25 tysięcy osób kierowanych na leczenie w ramach NFZ. Warunkiem rozpoczęcia turnusu jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub przyjęcie dwóch dawek szczepionki. Bezpłatny dla pacjenta test na obecność koronawirusa należy wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed rozpoczęciem turnusu. Testy wykonywane są w 31 punktach w całym województwie. Informację o terminie i miejscu wykonania testu, pacjent otrzymuje SMS-em. Na wykonanie testu należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Zaleca się, by 2 godziny przed wykonaniem testu nic nie jeść, nie pić, nie myć zębów, nie przyjmować leków, nie żuć gumy, nie palić papierosów. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego został skierowany.

Jeśli wynik testu będzie negatywny - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Jak zapewnia NFZ, pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ personel udzielający świadczeń został zaszczepiony, obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS, wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rozum
2021-03-13 21:11:21
To pokazuje z jakimi absurdami w tym pseudo Covidowej zarazie się mierzymy i jak jest ten Covid faktycznie postrzegany przez polityczny reżim.Co innego znajduje się w przekazie medialnym a co innego w rzeczywistości i Rozporządzeniu.Kompletny fałsz i obłuda-rozdwojenie jaźni na użytek czerpania zysków z Covibiznesu.To jest obecnie żyła złota,która kolejny raz trafi się nie wcześniej jak za następne 100 lat.
70+
2021-03-13 11:36:18
No i zaczyna się ,ale mamy mądrych zawiadowców zdrowia ,a co teraz czas na kurorty bez nart.
ryszard
2021-03-13 09:47:09
no to czekamy na lawinę nowych zachorowań .
KURACJUSZKA
2021-03-12 23:38:13
Jestem od czwartku w uzdrowisku w Wieńcu-Zdroju. Obiekt może przyjąć nawet ponad tysiąc osób! Jestem przerażona faktem, że zostałam skierowana do takiego molocha, kuracjusze meldują się już drugi dzień. Okazało się, że sanatorium poza osobami kierowanymi przez NFZ, przyjmuje również na pobyty komercyjne?! Dzisiejszego popołudnia zobaczyłam kilka rodzin z małymi dziećmi udających się do aquaparku. Nie sądzę, że klienci komercyjni byli poddani testom na coronawirusa. Od ponad roku izolowałam się od dzieci i wnuków, ponieważ jestem w podeszłym wieku i okazuje się, że NFZ chyba "mądry inaczej" nie potrafi zapewnić nam bezpiecznego świadczenia. Tak dużego skupiska ludzi nie widziałam od dawna nawet w największych galeriach handlowych- to skandal!
Siostra Basen
2021-03-11 21:56:00
Cytat- Jak zapewnia NFZ, pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ personel udzielający świadczeń został zaszczepiony, obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS, wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni........ " Co za hipokryzja.Kuracjusze będą mieli zakaz opuszczania miejsca placówki,nie będą kontaktować się ze światem zewnętrznym-? Czy na zakończenie turnusu NFZ również przetestuje wszystkich obowiązkowo by nie doprowadzić do sytuacji takiej,że przyjechali ujemni a wyjadą dodatni i będą transmitować wirusa na członków rodzin po przyjeździe-? Nie rozumiem dlaczego obowiązek badania działa tylko w jedną stronę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA