Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Obwodnica Szczecinka się przybliża. Konsorcjum opracuje dokumentację

Data publikacji: 2019-06-05 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Obwodnica Szczecinka się przybliża. Konsorcjum opracuje dokumentację
 

Konsorcjum dwóch firm za blisko 600 tys. zł opracuje dokumentację dla obwodnicy Szczecinka w ciągu dk20, na podstawie której powstanie ponad 4-kilometrowy łącznik umożliwiający całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.

Konsorcjum składające się ze szczecińskiego Biura Inżynierskiego Damart Kraśniański i Wspólnicy oraz gdańskiej spółki Pont-Projekt wykona aktualizację koncepcji programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego dla obwodnicy Szczecinka w ciągu dk20.

Szczeciński oddział GDDKiA poinformował o udzieleniu zamówienia konsorcjum. Jego oferta została wybrana spośród dwóch złożonych w przetargu ogłoszonym z końcem lutego. Wykonawca zobowiązał się je zrealizować w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy za kwotę blisko 600 tys. zł. Niewybrana oferta opiewała na kwotę blisko 1,2 mln zł. Kryteriami w ich ocenie były w 60 proc. cena i w 40 proc. doświadczenie zespołu projektowego.

Ogłoszenie przetargu było możliwe dzięki zatwierdzeniu w lutym przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka programu inwestycji dla tego zadania.

Planowana obwodnica w ciągu dk20 o długości 4,3 km ominie Szczecinek od południa i łączyć się będzie z budowaną obecnie 12-kilometrową obwodnicą w ciągu drogi S11. Dopiero jej powstanie pozwoli na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta. Koszt łącznika szacuje się na kwotę 90 mln zł. Koniec jego budowy planowany jest na 2025 r.

Inwestycja rozpocznie się na północ od miejscowości Sitno, gdzie powstanie rondo i swój początek będzie miał łącznik. Następnie droga będzie przebiegać w kierunku wschodnim, przechodząc wiaduktem nad linią kolejową Szczecinek-Piła. Na przecięciu z obecną dk11 powstanie kolejne rondo, a na włączeniu w S11 nowy węzeł drogowy.

(pap)

Fot. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA