sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > O zamachach, o uchodźcach

O zamachach, o uchodźcach

O zamachach, o uchodźcach
Data publikacji: 2015-11-19 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 1146 38086

W piątek o g. 11 w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwerstytetu Szczecińskiego w sali 134, przy ul. Krakowskiej 71-79 rozpocznie się debata "Paryż 13.11 - i co dalej?". A 26 listopada o g. 19 w Kościele św. Dominika przy ul. Ofiar Katynia 1 odbędzie się dyskuja "Etyczny, religijny i polityczny wymiar postaw wobec uchodźców - Powinności i dylematy".

W piątek o ostatnich wydarzeniach we Francji i ich możliwym konsekwencjach dla Polski, Europy i świata porozmawiają: dr Włodzimierz Puzyna, konsul honorowy Republiki Francuskiej oraz pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego: dr Pierre-Frédéric Weber z Katedry Filologii Romańskiej (profesor wizytujący, specjalista w zakresie historii stosunków międzynarodowych), dr Radosław Ptaszyński z Zakładu Studiów Niemcoznawczych WH oraz prof. Jacek Łapott z Zakładu Studiów nad Społecznościami Lokalnymi WH. Panel poprowadzi dr Barbara Patlewicz z Zakładu Badań i Analiz Wschodnich WH.
W dyskusji 26 listopada udział wezmą: o. Maciej Biskup, dr Labib Zair z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Jan M. Piskorski z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, dr. Wacław Janikowski z Instytutu Filozofii US oraz dr Fuad Jomma z Instytutu Politologii i Europeistyki US.

Co istotne dyskusja będzie połączona ze zbiórką darów dla uchodźców. Potrzebne jest ciepłą odzież obuwie, bielizna, zabawki, kosmetyki. Przyda się każdy sweter, kurtka, ciepła bielizna, wszystko. Zebrane dary zostaną dostarczone do obozu dla uchodźców w Niemczech przy granicy z Polską.

(as)

Fot. arch.

Komentarze

STOP islamskiej nawale!
Sporo rzeczy i żywności można pozbierać na trasie przemarszu najazdu islamskiego, bo oni to po prostu rzucają to za siebie. Widać nie takie frukty przed wymarszem im obiecano.
2015-11-19 12:03:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”