Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

O zamachach, o uchodźcach

Data publikacji: 19 listopada 2015 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
O zamachach, o uchodźcach
 

W piątek o g. 11 w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwerstytetu Szczecińskiego w sali 134, przy ul. Krakowskiej 71-79 rozpocznie się debata "Paryż 13.11 - i co dalej?". A 26 listopada o g. 19 w Kościele św. Dominika przy ul. Ofiar Katynia 1 odbędzie się dyskuja "Etyczny, religijny i polityczny wymiar postaw wobec uchodźców - Powinności i dylematy".

W piątek o ostatnich wydarzeniach we Francji i ich możliwym konsekwencjach dla Polski, Europy i świata porozmawiają: dr Włodzimierz Puzyna, konsul honorowy Republiki Francuskiej oraz pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego: dr Pierre-Frédéric Weber z Katedry Filologii Romańskiej (profesor wizytujący, specjalista w zakresie historii stosunków międzynarodowych), dr Radosław Ptaszyński z Zakładu Studiów Niemcoznawczych WH oraz prof. Jacek Łapott z Zakładu Studiów nad Społecznościami Lokalnymi WH. Panel poprowadzi dr Barbara Patlewicz z Zakładu Badań i Analiz Wschodnich WH.
W dyskusji 26 listopada udział wezmą: o. Maciej Biskup, dr Labib Zair z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Jan M. Piskorski z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, dr. Wacław Janikowski z Instytutu Filozofii US oraz dr Fuad Jomma z Instytutu Politologii i Europeistyki US.

Co istotne dyskusja będzie połączona ze zbiórką darów dla uchodźców. Potrzebne jest ciepłą odzież obuwie, bielizna, zabawki, kosmetyki. Przyda się każdy sweter, kurtka, ciepła bielizna, wszystko. Zebrane dary zostaną dostarczone do obozu dla uchodźców w Niemczech przy granicy z Polską.

(as)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

STOP islamskiej nawale!
2015-11-19 12:03:04
Sporo rzeczy i żywności można pozbierać na trasie przemarszu najazdu islamskiego, bo oni to po prostu rzucają to za siebie. Widać nie takie frukty przed wymarszem im obiecano.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA