Czwartek 24 czerwca 2021r. 
REKLAMA

O seniorach w Arenie Szczecin

Data publikacji: 2017-10-19 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
O seniorach w Arenie Szczecin
Seniorzy otrzymali w czwartek dawkę praktycznej wiedzy podczas konferencji w hali Arena Szczecin. Fot. Anna Gniazdowska  

O potrzebach i radościach, jakich doświadczają starsi mieszkańcy miasta w codziennym życiu, o kierunkach w polityce senioralnej, obieranych przez Szczecin, a także o bezpieczeństwie, zdrowiu, modzie i sekretach długowieczności rozmawiano w czwartek w Szczecinie podczas konferencji "Senior w mieście", zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Gośćmi były osoby należące do klubów, kół, stowarzyszeń i placówek dla seniorów.

Pretekstem do spotkania, zorganizowanego w hali Arena Szczecin, były obchody święta seniorów. Formuła i tematyka bardzo się spodobały. Częścią konferencji były opinie seniorów, których poproszono, by powiedzieli, jak im się żyje w naszym mieście. Przyznawali, że doceniają organizowane dla nich zajęcia w klubach i uniwersytetach trzeciego wieku, zniżki ułatwiające dostęp do kultury, bezpłatną komunikację, darmowe porady prawne, kartę seniora. Zwracali uwagę, że w Szczecinie przydałaby się prawdziwa przychodnia dla osób starszych, cieszyłoby więcej ławeczek, mniej barier architektonicznych, że warto, aby kluby seniora otwierano także na obrzeżach miasta.

Podczas konferencji sporo było praktycznej wiedzy. Marta Giezek, dyrektor MOPR, mówiła o nowych standardach opieki nad seniorem i kierunkach polityki miasta w tym zakresie. O sekretach długowieczności opowiadała dr Magdalena Leszko, psycholog z Uniwersytetu Szczecińskiego, st. sierż. Monika Malińska z Komendy Miejskiej Policji przypominała, co starsi ludzie mogą zrobić dla swojego bezpieczeństwa jako uczestnicy ruchu drogowego i przestrzegała przed oszustwami metodą "na wnuczka". Stylistka Agnieszka Bargieł uczyła, jak gustownie się ubierać, a zaproszeni fizjoterapeuci, jakie ćwiczenia wykonywać, aby jak najdłużej pozostać aktywnym.

(gan)

Na zdjęciu: Seniorzy otrzymali w czwartek dawkę praktycznej wiedzy podczas konferencji w hali Arena Szczecin.

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Re: Mopr
2017-10-20 13:48:59
W całym województwie mamy kilku geriatrów, młodzi protestują ,a ty oczkujesz od MOPRU by dysponował lekarzami ?Skąd ich wziąć? , a po drugie nie ma takiego prawa , aby mopr zatrudniał lekarzy... Gratuluję poczucia humoru:)!
@MOPR...
2017-10-20 09:54:36
Najwyższy czas, aby zaczął mieć u siebie lekarzy -geriatrów! Opłacanie posiłków dla przedszkolaków i uczniów oraz przydziały węgla dla nierobów to czas przeszły, to wersja z PRL!
@ tylko pytam
2017-10-20 06:02:14
Geriatria to specjalizacja lekarska :) a od kiedy to Mopr zatrudnia lekarzy hmm?? zanim coś napiszesz pomyśl , jeśli potrafisz...
tylko pytam...
2017-10-19 19:47:21
Ilu geriatrów ma Szczecin? Ilu geriatrów jest w MOPR??? a lecznica geriatryczna gdzie...czy tylko w zakrystiach?
uczestnik
2017-10-19 19:12:41
Dziękujemy Mopr za zorganizowanie tak wartościowej dla nas seniorów konferencji, przyswoiliśmy dużo praktycznej wiedzy.Czekamy na więcej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ