sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > O seniorach w Arenie Szczecin

O seniorach w Arenie Szczecin

O seniorach w Arenie Szczecin
Data publikacji: 2017-10-19 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1154 297343

O potrzebach i radościach, jakich doświadczają starsi mieszkańcy miasta w codziennym życiu, o kierunkach w polityce senioralnej, obieranych przez Szczecin, a także o bezpieczeństwie, zdrowiu, modzie i sekretach długowieczności rozmawiano w czwartek w Szczecinie podczas konferencji "Senior w mieście", zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Gośćmi były osoby należące do klubów, kół, stowarzyszeń i placówek dla seniorów.

Pretekstem do spotkania, zorganizowanego w hali Arena Szczecin, były obchody święta seniorów. Formuła i tematyka bardzo się spodobały. Częścią konferencji były opinie seniorów, których poproszono, by powiedzieli, jak im się żyje w naszym mieście. Przyznawali, że doceniają organizowane dla nich zajęcia w klubach i uniwersytetach trzeciego wieku, zniżki ułatwiające dostęp do kultury, bezpłatną komunikację, darmowe porady prawne, kartę seniora. Zwracali uwagę, że w Szczecinie przydałaby się prawdziwa przychodnia dla osób starszych, cieszyłoby więcej ławeczek, mniej barier architektonicznych, że warto, aby kluby seniora otwierano także na obrzeżach miasta.

Podczas konferencji sporo było praktycznej wiedzy. Marta Giezek, dyrektor MOPR, mówiła o nowych standardach opieki nad seniorem i kierunkach polityki miasta w tym zakresie. O sekretach długowieczności opowiadała dr Magdalena Leszko, psycholog z Uniwersytetu Szczecińskiego, st. sierż. Monika Malińska z Komendy Miejskiej Policji przypominała, co starsi ludzie mogą zrobić dla swojego bezpieczeństwa jako uczestnicy ruchu drogowego i przestrzegała przed oszustwami metodą "na wnuczka". Stylistka Agnieszka Bargieł uczyła, jak gustownie się ubierać, a zaproszeni fizjoterapeuci, jakie ćwiczenia wykonywać, aby jak najdłużej pozostać aktywnym.

(gan)

Na zdjęciu: Seniorzy otrzymali w czwartek dawkę praktycznej wiedzy podczas konferencji w hali Arena Szczecin.

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

Re: Mopr
W całym województwie mamy kilku geriatrów, młodzi protestują ,a ty oczkujesz od MOPRU by dysponował lekarzami ?Skąd ich wziąć? , a po drugie nie ma takiego prawa , aby mopr zatrudniał lekarzy... Gratuluję poczucia humoru:)!
2017-10-20 13:48:59
@MOPR...
Najwyższy czas, aby zaczął mieć u siebie lekarzy -geriatrów! Opłacanie posiłków dla przedszkolaków i uczniów oraz przydziały węgla dla nierobów to czas przeszły, to wersja z PRL!
2017-10-20 09:54:36
@ tylko pytam
Geriatria to specjalizacja lekarska :) a od kiedy to Mopr zatrudnia lekarzy hmm?? zanim coś napiszesz pomyśl , jeśli potrafisz...
2017-10-20 06:02:14
tylko pytam...
Ilu geriatrów ma Szczecin? Ilu geriatrów jest w MOPR??? a lecznica geriatryczna gdzie...czy tylko w zakrystiach?
2017-10-19 19:47:21
uczestnik
Dziękujemy Mopr za zorganizowanie tak wartościowej dla nas seniorów konferencji, przyswoiliśmy dużo praktycznej wiedzy.Czekamy na więcej.
2017-10-19 19:12:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy