Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

O czym rząd będzie mówić w Szczecinie

Data publikacji: 13 października 2015 r. 08:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30

We wtorek w południe rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie rządu w Szczecinie. Czym zajmie się gabinet premier Ewy Kopacz?

Będzie to pierwsze w historii wyjazdowe posiedzenie polskiego rządu w Szczecinie. Premier i jej ministrowie będą debatować w gmachu Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego. W porządku obrad znajduje się kilka punktów.

Na początku mowa będzie o założeniach nowej ordynacji podatkowej. Drugim tematem, który znajduje się w planie spotkania, jest koncepcja rozwoju branży przewozów promowych, a trzecim - projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie zatwierdzenia polsko-niemieckiej umowy o wspólnej poprawie sytuacji na drogach wodnych naszego pogranicza (ochrona przeciwpowodziowa, warunki przepływu i żeglugi), podpisanej w Warszawie w kwietniu br.

Rząd Ewy Kopacz zamie się też zmianą rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. W tym punkcie najprawdopodobniej usłyszymy, że do sieci najważniejszych dróg w Polsce trafi plan budowy obwodnicy zachodniej Szczecina z przeprawą na Odrze Police-Święta. W uzasadnieniu nowelizacji możemy bowiem przeczytać o „konieczności dostosowania istniejącego układu drogowego w związku z funkcjonowaniem strategicznych dla gospodarki zakładów azotowych w Policach (droga ekspresowa S6) oraz rafinerii w Płocku (S10)”. Ale w Szczecinie rząd będzie również mówił o zmianie układu dróg ekspresowych w rejonie Trójmiasta w celu rozwiązania kwestii dojazdu do portu morskiego w Gdyni, przedłużeniu biegu drogi klasy S do Ostródy czy wpisaniu do „sieci” nowej drogi ekspresowej Olsztyn - Ełk.

Poza tym w programie posiedzenia jest projekt zmiany rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. ©℗

(masz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA