poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > O czym rząd będzie mówić w Szczecinie

O czym rząd będzie mówić w Szczecinie

Data publikacji: 2015-10-13 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 422 27857

We wtorek w południe rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie rządu w Szczecinie. Czym zajmie się gabinet premier Ewy Kopacz?

Będzie to pierwsze w historii wyjazdowe posiedzenie polskiego rządu w Szczecinie. Premier i jej ministrowie będą debatować w gmachu Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego. W porządku obrad znajduje się kilka punktów.

Na początku mowa będzie o założeniach nowej ordynacji podatkowej. Drugim tematem, który znajduje się w planie spotkania, jest koncepcja rozwoju branży przewozów promowych, a trzecim - projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie zatwierdzenia polsko-niemieckiej umowy o wspólnej poprawie sytuacji na drogach wodnych naszego pogranicza (ochrona przeciwpowodziowa, warunki przepływu i żeglugi), podpisanej w Warszawie w kwietniu br.

Rząd Ewy Kopacz zamie się też zmianą rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. W tym punkcie najprawdopodobniej usłyszymy, że do sieci najważniejszych dróg w Polsce trafi plan budowy obwodnicy zachodniej Szczecina z przeprawą na Odrze Police-Święta. W uzasadnieniu nowelizacji możemy bowiem przeczytać o „konieczności dostosowania istniejącego układu drogowego w związku z funkcjonowaniem strategicznych dla gospodarki zakładów azotowych w Policach (droga ekspresowa S6) oraz rafinerii w Płocku (S10)”. Ale w Szczecinie rząd będzie również mówił o zmianie układu dróg ekspresowych w rejonie Trójmiasta w celu rozwiązania kwestii dojazdu do portu morskiego w Gdyni, przedłużeniu biegu drogi klasy S do Ostródy czy wpisaniu do „sieci” nowej drogi ekspresowej Olsztyn - Ełk.

Poza tym w programie posiedzenia jest projekt zmiany rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. ©℗

(masz)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie