sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowy wiadukt jeszcze w tym roku

Nowy wiadukt jeszcze w tym roku

Nowy wiadukt jeszcze w tym roku
Data publikacji: 2017-03-21 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:18
Wywietleń: 697 225531
Szybko znika stary wiadukt nad drogą nr 6 w rejonie Goleniowa. Jeszcze w tym roku mają być oddane dwa nowe, zbudowane w tym samym miejscu, ale już nad drogą ekspresową S6.

Ekipa zajmująca się rozbiórką w ubiegłym tygodniu przez dwie noce demontowała przęsło wiszące bezpośrednio nad drogą krajową. Na ten czas DK6 na kilkukilometrowym odcinku była zamykana, a cały strumień pojazdów kierowano objazdem przez Goleniów. Obecnie ruch samochodowy odbywa się już normalnie, a do demontażu zostały przęsła na poboczu „szóstki”.

Stary wiadukt kolidował z planami rozbudowy węzła drogowego „Goleniów-Północ”. Nikt go nie żałuje, bo od samego początku był zbyt wąski nawet jak dla ruchu lokalnego. Zaraz po oddaniu do użytku trzeba było wprowadzić na nim ruch wahadłowy i zainstalować sygnalizację świetlną. Nowy wiadukt ma być znacznie szerszy i bezpieczniejszy dla użytkowników. Powstanie jeszcze w tym roku, dzięki czemu będzie można przywrócić komunikację drogową Goleniowa z Miękowem i Białuniem, wsiami leżącymi na północ od Goleniowa.

Na placu budowy S6 na odcinku Goleniów – Nowogard coraz większy ruch. Kończy się wycinanie drzew na trasie przyszłej drogi ekspresowej. Rozpoczęto prace ziemne, trwa zwożenie materiałów budowlanych i gromadzenie sprzętu. Lada dzień wyznakowane zostaną wyjazdy z placu budowy na dotychczasową „szóstkę”, a krótko potem rozpocznie się intensywny ruch pojazdów obsługujących budowę. Oznacza to spore utrudnienia dla podróżujących drogą krajową, a w wiosenne i letnie weekendy zatory na drodze. Najrozsądniejsze będzie omijanie latem odcinka DK6, na którym prowadzone będą prace budowlane i korzystanie z tzw. tras alternatywnych. ©℗

Tekst i fot. (cm)

Komentarze

@Budowlaniec
Jeżeli tak się stanie to Prokurator powinien wkroczyć do akcji!
2017-03-22 07:22:03
mejdej
brakuje środków na drogi (i nie tylko) a tu proszę jak łatwo przerobić kasę na kupę gruzu...
2017-03-22 00:27:25
Budowlaniec
Wiaduktów do rozbiórki będzie jeszcze kilka w tym dwa na planowanym odcinku S3 za miejscowością Brzozowo, wybudowane w okresie ostatnich 15 lat gdzie przygotowano je tylko na jeden pas ruch. Inaczej budowano wiadukty w lubuskim, na dwa osobne pasy ruchu.
2017-03-21 20:09:40
Quszcz
Nazwisko ! NAZWISKO !!! Nazwisko i obecne stanowisko tego kto zatwierdził ten wiadukt. Niech Kurier to sprawdzi... czy ta osoba dalej "pracuje" ile dostała premii. ..
2017-03-21 19:02:49
Trudno wydać swoją kasę
@Łatwo wydawać cudzą kasę "Stary wiadukt" - tylko z nazwy! Ktoś wykonał tak idiotyczny PT, ktoś go odebrał i zatwierdził do budowy za grube miliony. Brawo GDDKiA Szczecin ! - argument o rozbiórce NOWEGO wiaduktu jest... powalający! 10000000000000000000 % !!!!!!!! Tak się właśnie od 1990 roku robi w Polsce "lokalne Misie" ; nasze... Ale to nie za nasze tylko za ich ! (Czyli unijne !!) Hahahaha.....
2017-03-21 14:44:14
s36
Oby S3 do Świnoujścia była szybko, z tunelem.
2017-03-21 13:21:19
zgadza się - NOWY wiadukt do rozbiórki
Niedawno przebudowywali te skrzyżowanie, wiadukt i bóg wie co jeszcze. To samo z węzłem rzęśnica - przebudowywali chociwelkę - węzeł pozostał tak głupi jak był. Bo co? Bo szkoda było kaski na wiadukt. Takich przykładów jest wiele teraz: Unia kasę daje to się ją bierze i nie pyta o nic. Przykład kołobrzeski: Obwodnica poprawiająca dostępność do portu, teraz budowany 3ci etap A nie będzie miał ścieżki rowerowej. Czyli najkrótsze połączenie przez miasto będzie zamknięte dla rowerzystów i pieszych. Dlaczego? Bo kilka lat temu jakiś urzędas stwierdził że potrzebne są po dwa pasy w każdą stronę a ścieżka rowerowa nie. I co? Istniejącą obwodnicą jedzie 3-5 samochodów na minutę. Ale jest przynajmniej pomnik władzy w postaci nieużytecznej obwodnicy. To się nazywa charmonijny rozwój miasta.
2017-03-21 12:13:56
Łatwo wydawać cudzą kasę
"Stary wiadukt" - tylko z nazwy! Ktoś wykonał tak idiotyczny PT, ktoś go odebrał i zatwierdził do budowy za grube miliony. Brawo GDDKiA Szczecin ! - argument o rozbiórce NOWEGO wiaduktu jest... powalający!
2017-03-21 10:55:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy