Piątek 07 maja 2021r. 

Nowy rozdział ogrodu w Przelewicach

Data publikacji: 2020-11-25 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-26 13:39
Nowy rozdział ogrodu w Przelewicach
 

Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej to nowo utworzona samorządowa instytucja kultury. Powołana została przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego 22 października br. Na jej czele stanął Zygmunt Siarkiewicz, który po decyzji sejmiku pełnił funkcję pełnomocnika marszałka do spraw utworzenia tej instytucji.

Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej będzie prowadziło działalność na rzecz integracji społecznej, kultury oraz ochrony zabytków i modernizacji terenów wiejskich. Do jego zadań należeć będzie m.in. pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości i tradycji wsi zachodniopomorskiej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego Pomorza Zachodniego oraz promocja kultury ekologicznej.

Zygmunt Siarkiewicz, który decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, od dziś pełni obowiązki dyrektora centrum, od ponad 20 lat związany jest z administracją samorządową, piastował m.in. stanowisko burmistrza Gminy Barlinek. Jest jednym z pomysłodawców i inicjatorów stworzenia Barlineckiego Ośrodka Kultury, instytucji o szerokim profilu działalności, dostosowanym do potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy. Brał również udział w powołaniu Europejskiego Centrum Spotkań, w ramach którego współpracę transgraniczną prowadzą stowarzyszenia i grupy twórców. Zaplanował i zorganizował wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym jak Barlineckie Lato Teatralne, Projekty Agenda 21 czy plenery malarskie i ceramiczne. Posiada również doświadczenie w realizacji zadań inwestycyjnych oraz w pozyskiwaniu środków unijnych.

(a)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Kowal....
2020-11-26 13:26:16
Do "z Przelewic" jak już to nieudacznik, a tak po za tym, to znakomity człowiek, dodanie takiego wpisu jest niepoważne, Pan Zygmunt Siarkiewicz jest znakomitym działaczem i mądrym człowiekiem. Jak to w życiu, jedni Go lubią, inni nie, jeszcze nie zaczął pracować, a już spotyka Go hejt nienawiści i złośliwości, cóż ale to jest właśnie Polska. Będziecie jeszcze z Niego dumni, dajcie zacząć człowiekowi pracować.
Ramonek
2020-11-25 20:52:46
Super wiadomość. Najważniejsze, że PiSowcy tego nie zagarnęli. Bo wiadomo jak by się to skończyło. Urząd Marszałkowski da radę. Mają doświadczenie w dużych inwestycjach i dużo fajnych pomysłów. Brawo Geblewicz !!!!
Janusz
2020-11-25 20:29:46
Kto za to zaplaci panie Geblewicz?
pola
2020-11-25 19:34:32
mierny, bierny, ale wierny - to i dostał synekurę
z Przelewic
2020-11-25 15:44:55
Ten nowy dyrektor ,to wyjatkowy nieudaczniak !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ