poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowy rok bez „Jachtowej”?

Nowy rok bez „Jachtowej”?

Nowy rok bez „Jachtowej”?
Data publikacji: 2018-12-28 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 2628 369016

Bal sylwestrowy w położonym w pięknych okolicznościach przyrody szczecińskim hotelu- restauracji "Jachtowa" będzie ostatnią w nim imprezą, bo w 2019 roku nie będzie już działał? Tak wynika z pożegnań zamieszczonych na stronie internetowej i Facebooku przez gospodarzy obiektu.

"Mija 25-lecie naszej nieprzerwanej działalności w Hotelu-Restauracji »Jachtowa«, a z dniem 31 grudnia 2018 r. jej zakończenie" - napisali na portalu Barbara i Ryszard Dłuscy. Na Facebooku zapraszają jeszcze na pożegnalny bal sylwestrowy 

W modernistycznym budynku z czerwonej cegły, powstałym na Gocławiu w 1924 r., położonym blisko przystani jachtowej, mieścił się Stettiner Yachtklub z wykwintną restauracją. Po zakończeniu wojny obiekt zajęło wojsko - były tam koszary, stacjonował rzeczny dywizjon okrętów pogranicza. Jak podaje "Encyklopedia Szczecina", Przedsiębiorstwo Turystyczne "Pomerania" hotel przy ul. Lipowej uruchomiło w 1975 r.

Od 1999 r. budynek jest w posiadaniu Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, który go wydzierżawiał. W hotelu są 22 pokoje. Atrakcją restauracji jest zaś taras z widokiem na Odrę.  

(mag)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

dawna przeszlosc
prosze o kontakt (mail) do "Moze kiedys opowiem ..." o tym budynku ....
2018-12-29 17:08:26
pytek
Co dalej, bo z artykułu nic więcej nie wynika?
2018-12-29 11:35:35
Bismark
Bawiłem się tam w tym roku na weselu i poprawinach. Odnowiona sala, taras buduje fajny klimat z życiem portu i mariny Goclaw. Kuchnia na zabawie byla ok, nie wiem jak na codzień w restauracji... ale standard pokoi na górze to ** i tu chyba był minus, pogłębiony przez trudny dojazd z centrum i wysokie koszty utrzymania. Szkoda ale moze ktos kupi i zainwestuje...
2018-12-29 01:43:50
Oooo
A może ta zmiana ma jakieś inne dno ? Może warto byłoby postarać się bardziej Panie redaktorze ?
2018-12-28 23:29:31
Może kiedyś opowiem o tym budynku z lat 1951 - 53.
Ech...
2018-12-28 20:46:02
Szczecin,Polska 2090
Ten paskudny budynek odstrasza nawet szwabskich emerytów.
2018-12-28 20:14:46
syf malaria
stanowczo zbyt długo to trwało