Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Nowy dyrektor „Dolnej Odry”

Data publikacji: 09 maja 2017 r. 14:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:36
Nowy dyrektor „Dolnej Odry”
 

Nowym dyrektorem Elektrowni Dolna Odra został Norbert Grudzień, który od prawie roku był był szefem PGE Obrót S.A. w Skarżysku Kamiennej. Zastąpił on pełniącego tymczasowo funkcje dyrektora Rafała Muchę. Zmiana na stanowisku dyrektora związana jest z zapowiadaną inwestycją w Elektrowni Dolna Odra. 

Norbert Grudzień pełni funkcję dyrektora oddziału PGE z Nowym Czarnowie od poniedziałku.  Jego nazwisko ujawniono jednak dopiero we wtorek. 

Wiadomo natomiast, że zarząd PGE GiEK S.A. stawia przed nowym dyrektorem elektrowni duże wymagania. Wiążą się one z planami inwestycyjnymi w Elektrowni Dolna Odra, gdzie powstać ma nowy blok energetyczny. Szczegóły inwestycji nie sa jeszcze znane. Wiadomo jednak, że nowy blok będzie zasilany paliwem węglowym.  Jaka konkretnie technologia zostanie zastosowana, tego jeszcze nie wiemy. Decyzja zapaść ma do końca II kwartału br. 

30 stycznia br. Grupa Kapitałowa PGE podpisała ze stroną społeczną czyli wszystkimi działającymi w ZEDO związkami związkowymi -  porozumienie w sprawie rozwoju Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Zawarcie porozumienia było kolejnym etapem trwających od maja 2016 r. szczegółowych analiz techniczno-ekonomicznych planowanej inwestycji.  Porozumienie dotyczyło odtworzenia mocy wytwórczych w elektrowni w technologii wykorzystującej węgiel kamienny. 

(r.c.)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA