wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy dyrektor „Dolnej Odry”

Nowy dyrektor „Dolnej Odry”

Nowy dyrektor „Dolnej Odry”
Data publikacji: 2017-05-09 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:36
Wywietleń: 1677 252768

Nowym dyrektorem Elektrowni Dolna Odra został Norbert Grudzień, który od prawie roku był był szefem PGE Obrót S.A. w Skarżysku Kamiennej. Zastąpił on pełniącego tymczasowo funkcje dyrektora Rafała Muchę. Zmiana na stanowisku dyrektora związana jest z zapowiadaną inwestycją w Elektrowni Dolna Odra. 

Norbert Grudzień pełni funkcję dyrektora oddziału PGE z Nowym Czarnowie od poniedziałku.  Jego nazwisko ujawniono jednak dopiero we wtorek. 

Wiadomo natomiast, że zarząd PGE GiEK S.A. stawia przed nowym dyrektorem elektrowni duże wymagania. Wiążą się one z planami inwestycyjnymi w Elektrowni Dolna Odra, gdzie powstać ma nowy blok energetyczny. Szczegóły inwestycji nie sa jeszcze znane. Wiadomo jednak, że nowy blok będzie zasilany paliwem węglowym.  Jaka konkretnie technologia zostanie zastosowana, tego jeszcze nie wiemy. Decyzja zapaść ma do końca II kwartału br. 

30 stycznia br. Grupa Kapitałowa PGE podpisała ze stroną społeczną czyli wszystkimi działającymi w ZEDO związkami związkowymi -  porozumienie w sprawie rozwoju Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Zawarcie porozumienia było kolejnym etapem trwających od maja 2016 r. szczegółowych analiz techniczno-ekonomicznych planowanej inwestycji.  Porozumienie dotyczyło odtworzenia mocy wytwórczych w elektrowni w technologii wykorzystującej węgiel kamienny. 

(r.c.)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie