piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy (droższy) sezon Arkonki

Nowy (droższy) sezon Arkonki

Nowy (droższy) sezon Arkonki
Data publikacji: 2020-06-05 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-06 17:38
Wywietleń: 3477 458163

Zwykle sezon kąpieliskowy na Arkonce rozpoczynał się już 1 czerwca. Jednak w tym roku stan epidemii nie tylko opóźnił otwarcie najnowocześniejszego plenerowego kompleksu basenów w Szczecinie, ale też ograniczył do niego dostępność.

Arkonka to kompleks czterech basenów ze zjeżdżalniami i sztuczną rzeką. Do dyspozycji użytkowników są również: miejsca do grillowania, skatepark, plac zabaw wzbogacony w tym roku o pajęczyny do wspinania, stoły do gry w szachy, siłownia pod chmurką, korty do tenisa i badmintona (dodatkowo płatne). Podobnie jak punkty gastronomiczne.

Mniej za więcej

- Obecnie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia obiektu: z uwzględnieniem wytycznych sanepidu dotyczących funkcjonowania kąpielisk i basenów. Obejmują one przede wszystkim ograniczenie liczby osób mogących jednocześnie przebywać w tego typu miejscach. W przypadku Arkonki maksymalna liczba użytkowników wynosi 2500 osób, czyli połowę maksymalnego obłożenia. Informacja o wszystkich ograniczeniach pojawi się przy wejściu na kąpielisko i na stronie internetowej - przekazuje Centrum Informacji Miasta. 

Otwarcie sezonu kąpieliskowego na Arkonce - już w najbliższą sobotę (6 czerwca). O godz. 10. To oznacza, że od tego momentu wejście będzie tylko za biletami. Za wstęp na teren kąpieliska dorośli będą musieli płacić po 15 złotych (karnet 10 wejść - 135 zł). Bilet ulgowy będzie kosztował 5 zł (w karnecie - 45 zł). Natomiast bezpłatnie z uroków "szczecińskiej Majorki" będą mogły korzystać dzieci do lat 6, a także osoby niepełnosprawne wraz opiekunem.

Względy bezpieczeństwa

- Ze względu na zalecenia dotyczące płatności kartą, nieczynna będzie kasa od strony parkingu, w której możliwa jest płatność tylko gotówką. Mieszkańców zapraszamy do trzech kas przy głównym wejściu. Przypominamy również o możliwości zakupu biletów za pomocą aplikacji Mobilna Karta Miejska. Codziennie w puli sprzedaży internetowej znajdzie się 500 biletów. Opuścić Arkonkę będzie można tylko bramą za kasami, przy której liczone będą osoby wychodzące - dodaje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Ograniczenia w dostępności na Arkonce będą dotyczyć również zjeżdżalni - czynna będzie jedna na zmianę, a nawet szafek ubraniowych - pomieszczenie szatni będzie wyłączone z użytkowania. Podobnie jak basenowe fontanny. Ograniczenia dotkną również korzystających z basenu sportowego: do 4 osób na torze, przy zachowaniu 4 mkw. na każdą. Pozostałe zalecenia dotyczące bezpieczeństwa to m.in. obowiązek zachowania 2-metrowej odległości między osobami: zarówno na plaży, jak i przed kasami (wyraźne zaznaczenie sfery czekania), w przebieralniach, toaletach. Choć nie będzie dotyczył rodzin i osób mieszkających razem.

Przed wejściem na teren kompleksu basenów - ale też do przebieralni i toalet - każdy będzie musiał zdezynfekować ręce. Specjalny płyn zostanie udostępniony przez gospodarza obiektu.

Dłuższy sezon?

Arkonka przez cały sezon będzie otwierana o godz. 10. Różne będą tylko godziny zamknięcia. W czerwcu i w lipcu, w dni powszednie, o godz. 20, a w weekendy (piątek- niedziela) - o g. 21. Natomiast w sierpniu Arkonka będzie czynna wyłącznie do godz. 20.

- Przez cały czas funkcjonowania obiektu bezpieczeństwa użytkowników strzec będą ratownicy WOPR. Obecnie trwają ustalenia dotyczące możliwości wydłużenia sezonu kąpielowego na Arkonce do końca września - informuje Paulina Łątka z CIM.

Sezon na pozostałych szczecińskich kąpieliskach, czyli Dziewokliczu i Głębokim, rozpocznie się 15 czerwca (bilety w cenie: normalny -7 zł, ulgowy - 3 zł). Dąbie - przypomnijmy - jest w przebudowie.

(an)

Fot. Grzegorz Siwa

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie