Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Nowy chodnik i oświetlenie na Nehringa

Data publikacji: 2018-07-06 06:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Nowy chodnik i oświetlenie na Nehringa
 

Nowe oświetlenie i chodnik pojawi się jeszcze w tym roku na ulicy Nehringa na odcinku od Pokoju do Golęcińskiej. Niebawem rozpoczną się w tym miejscu prace budowlane, z którymi wiązać się będą utrudnienia dla kierowców.

Rozebrany zostanie istniejący chodnik po prawej stronie ulicy Nehringa na odcinku około 390 m (od ul. Szosy Polskiej do wysokości Rodzinnych Ogrodów Działkowych) i zbudowany będzie nowy (od ulicy Pokoju do Golęcińskiej). Długość nowego ciągu pieszego to 1438 metrów. Pracami objęte będą również zjazdy, pojawią się nowe kosze na śmieci, barierki poprawiające bezpieczeństwo pieszych i energooszczędne oświetlenie. Jaśniej będzie dzięki 22 nowym lampom.

- Przekazanie placu budowy zaplanowane jest na koniec tego tygodnia więc w najbliższych dniach pojawią się pierwsze utrudnienia dla pieszych i kierowców. W ramach czasowej organizacji ruchu zaplanowane jest wydzielenie na jezdni części dla pieszych. Co za tym idzie, kierowcy będą musieli uważać na zawężenia. W zależności od etapu prac, razie konieczności robotnicy będą także ręcznie sterowali ruchem - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM

W postępowaniu za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Strabag, która zaproponowała wykonanie prac za 1 364 718,37 zł brutto. Na realizację zadania przewidziano 120 dni kalendarzowych.

W najbliższych dniach prace związane z budową nowego chodnika rozpoczną się także na ulicy Marynarskiej od skrzyżowania z ul. Okrętową do ul. Załogowej. Nowa trasa dla pieszych będzie wykonana do końca sierpnia. Zadanie wykona firma Elbud za kwotę 245 385 zł.

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

oj
2018-07-06 08:28:06
A tyle ulic czeka na przebudowę nawierzchni jeszcze od przed wojny ;/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ