piątek, 30 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy bilans zakażeń koronawirusem w szpitalu wojskowym w Szczecinie

Nowy bilans zakażeń koronawirusem w szpitalu wojskowym w Szczecinie

Nowy bilans zakażeń koronawirusem w szpitalu wojskowym w Szczecinie
Data publikacji: 2020-09-25 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 12:05
Wywietleń: 1998 476761

Kilkanaście przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano do piątkowego popołudnia wśród personelu medycznego 109. Szpitala Wojskowego przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Placówka nie przyjmuje chorych. Do czasu zakończenia dochodzenia epidemiologicznego, wstrzymane są przyjęcia zarówno planowe jak i ostre.

Wirusa SARS-CoV-2 wykryto u pracowników Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjnego. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o kilkanaście osób z tzw. personelu medycznego - wszystkie dane dotyczą personelu realizującego świadczenia medyczne. Większość osób, u których badania wykazały wyniki dodatnie, przebywa w izolacji domowej. Zapewniono nas, że są „w dobrym stanie ogólnym".

Obecnie w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii nie ma hospitalizowanych pacjentów. Jeden, który przebywał w oddziale w momencie wykrycia wirusa, po uzyskaniu potwierdzenia ujemnego wyniku na COVID-19, w czwartek został przewieziony do innego szpitala.

- W związku z istniejącą w szpitalu sytuacją, trwa dochodzenie epidemiologiczne obejmujące zarówno personel jak i pacjentów znajdujących się we wszystkich komórkach organizacyjnych szpitala - przyznaje Katarzyna Grabowiecka, rzeczniczka prasowa „stodziewiątki".

Na razie jednak nie odnotowano infekcji i zakażeń wśród chorych.

- Wszyscy pacjenci mają zapewnione świadczenia medyczne i opiekę personelu medycznego na właściwym wymaganym poziomie. Wszystkie działania są realizowane w porozumieniu Z WOMP Gdynia I PSSE - podkreśla Katarzyna Grabowiecka.

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Wirusa SARS-CoV-2 wykryto u pracowników Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjnego.

Komentarze

Pacjent
Dlaczego tak skąpe informacje o liczbie zakażonych w 109 Szpitalu. Być może jako pacjenci mieliśmy kontakt z zakazonymi lekarzami i pielęgniarkami!? Tajemnica wojskowa?
2020-09-26 12:19:53
KKK
A na stronie szpitala zamieszczone są informacje "aktualne" z maja! Jeżeli tak wygląda zarządzanie szpitalem, to aż strach się bać. Może ktoś z dziennikarzy zajmie się sprawą informacją i jej prezentacją dla społeczeństwa? Jest to jawne zaniedbywanie obowiązków informacyjnych przez jednostkę publiczną.
2020-09-25 22:52:04
222
wybitne zarządzanie- wybitne osiągnięcia
2020-09-25 20:40:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie