środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe przypadki SARS-CoV-2 w naszym regionie. Większość zakażonych to obcokrajowcy

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w naszym regionie. Większość zakażonych to obcokrajowcy

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w naszym regionie. Większość zakażonych to obcokrajowcy
Data publikacji: 2020-08-03 10:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05 08:09
Wywietleń: 5267 467882

Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy 15 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała w poniedziałek rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie. 

"Większość osób wykazanych w dzisiejszym raporcie to osoby pochodzące z zagranicy, przebywające w kwarantannie i pracujące na terenie województwa zachodniopomorskiego" - czytamy w komunikacie sanepidu.

Zakażenia stwierdzono w następujących obszarach naszego regionu:

  • powiat stargardzki – 10 osób (6 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 młode kobiety i 1 mężczyzna w średnim wieku)
  • powiat białogardzki – 2 osoby (kobieta i mężczyzna w średnim wieku)
  • Szczecin – 2 osoby  (starszy mężczyzna i kobieta)
  • powiat policki – 1 (mężczyzna w średnim wieku)

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem (od początku epidemii): 761/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

W całym kraju w poniedziałek odnotowano 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

(mj)

Fot. Mateusz Iżakowski/SPWSZ

 

Komentarze

kord
Ludźmi którzy szerzą fałszywe informacje, że nie ma w Polsce pandemii powinien zainteresować się prokurator. Nie jesteście w sieci anonimowi.
2020-08-05 07:45:15
@anty UPA
Bo przed podjęciem pracy mają robione testy na koszt pracodawcy a więc musieli zarazić się tutaj. O ile legalnie pracowali oczywiście A skoro o tym informują to raczej legalnie.
2020-08-03 22:25:40
szantaż moralny
Jak nie wrzucisz do puszki Owsiakowi, to dzieci umrą na raka, jak nie założysz kagańca, to zabijesz matkę staruszkę.
2020-08-03 21:43:35
czytam
Już psy gończe koronawirusowych terrorystów ujadają . Doskakują do tych za wsch. granicy . Barany kto tu ma pracować ?Jakiś tu z UPA wyskakuje . Ciekawe , kto ci tyłek podetrze jak będziesz gnił na swoim barłogu . Polska opiekunka ? Nie będzie cie stać , zresztą jest już w domu u Niemca .Winą rządu i mediów jest ciągłe podsycanie atmosfery zagrożenia i wzbudzanie - przez to - animozji wśród ludzi .
2020-08-03 18:47:00
Nie ma żadnej pandemii!
Skończcie z tą pandemiczną paranoją, przestańcie podawać ilość zakażonych na podstawie niewiarygodnych testów!
2020-08-03 14:42:29
Node.js
@? Można się jedynie domyśleć, ale poprawność polityczna nie pozwala napisać tego wprost.
2020-08-03 14:40:45
hehehe
Czy ktoś widział min. Szumowskiego w maseczce? Na pytanie dziennikarza dlaczego sam nie nosi odpowiedział że nie musi bo nie ma objawów! Później jeszcze twierdził że ludzie którzy nie noszą maseczek to ludzie nieodpowiedzialni i zagrażający innym!
2020-08-03 14:38:16
ANTY UPA
Jeżeli pracują tutaj to Ukraińcy! A Polska nie wprowadza wobec nich obowiązku kwarantanny!
2020-08-03 14:25:05
@?
Z Hameryki
2020-08-03 12:39:58
?
Obcokrajowcy, to znaczy, z jakich krajów?
2020-08-03 12:00:09