czwartek, 18 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowe oblicze Żeglugi Szczecińskiej

Nowe oblicze Żeglugi Szczecińskiej

Nowe oblicze Żeglugi Szczecińskiej
Data publikacji: 2018-01-28 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:34
Wywietleń: 1656 311246

Zmianami rozpoczął się dla Żeglugi Szczecińskiej rok 2018. Jak już informowaliśmy, spółka ma nową siedzibę – przeniesiono ją z ul. Jana z Kolna na Łasztownię. Zmienione zostało również logo, które jest spójne z identyfikacją grupową, a także  zmodyfikowano nazwę na odzwierciedlającą faktyczny zakres działalności. Najważniejszy jest jednak nowy, bogatszy kalendarz imprez i coraz szerszy wachlarz działań firmy.

Żegluga Szczecińska rozszerza nazwę o dwa człony odpowiadające rzeczywistemu zakresowi działalności spółki. Od 19 stycznia pełna nazwa firmy brzmi: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

– Nie chcieliśmy rezygnować z historycznej nazwy, która obecna jest w Szczecinie od ponad 60 lat – mówi Ireneusz Nowak, prezes spółki. – Dlatego też zdecydowaliśmy, że dołączymy jedynie nazwy kolejnych – prócz „wodnego” – kręgów naszej działalności. Zajmujemy się przecież także organizacją wydarzeń i promocją miejskiej turystyki. Mamy nadzieję, że teraz nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie my organizujemy m.in. cykl wydarzeń na alei Kwiatowej, czy że odpowiadamy za sprawne funkcjonowanie Centrów Informacji Turystycznej.

W ślad za zmianą nazwy poszło także dostosowanie logotypu do miejskiej identyfikacji wizualnej, wspólnej dla jednostek i spółek działających pod szyldem i na rzecz Szczecina.

Istotną zmianą była przeprowadzka pracowników do zmodernizowanego budynku na Łasztowni, a dokładnie przy ul. Tadeusza Wendy 8.

– Dzięki temu w końcu możemy zrezygnować z ciągłych przejazdów pomiędzy wcześniejszą siedzibą przy ul. Jana z Kolna, biurami w budynku Międzynarodowych Targów Szczecińskich na prawobrzeżu i mariną na Wyspie Grodzkiej – dodaje prezes Nowak. – W budynku będącym częścią dawnej rzeźni miejskiej mieszczą się teraz m.in. sekretariat firmy, księgowość, dział techniczny, dział organizacji imprez czy zespół promocji i turystyki. Część pracowników, z uwagi na realizowane zadania, wciąż pracuje w bosmanacie przy ul. Zbożowej, w porcie jachtowym na wyspie czy w CIT-ach.

Przypomnijmy, że prace przy przebudowie i adaptacji budynku na Łasztowni przeprowadzono w zeszłym roku. Wykonała je firma MiGbud za ponad 1,6 mln zł.

Jednopiętrowy budynek, pochodzący z początku XX wieku, stoi naprzeciwko „dźwigozaurów” (trzech starych dźwigów portowych na nabrzeżu Starówka). Kiedyś był siedzibą cechu rzeźnickiego. Ma ceglaną elewację, podobnie jak inne budynki w kompleksie starej rzeźni na Łasztowni. Nad wejściem znajduje się portal, który w końcu też się doczekał renowacji. W budynku wykonano m.in. termomodernizację (wymieniono instalację grzewczą w środku).

Nie jest wpisany do rejestru zabytków, ale został objęty ewidencją konserwatorską, więc podlega ochronie. MiGbud go wyremontował, przebudował i zaadaptował do funkcji biurowej.

Wszystkie zmiany mają pozwolić na sprawniejsze i bardziej efektywne realizowanie zadań postawionych przed spółką, a kalendarz tegorocznych imprez organizowanych przez spółkę ŻSTW jest jeszcze bogatszy niż ten z roku ubiegłego. Nowością jest zaangażowanie spółki w organizację miejskich imprez sportowych – m.in. Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce, Mistrzostw w Tańcu Towarzyskim, triathlonu czy Memoriału Maniaka. Niezmiennie realizowany będzie także cykl pod nazwą Kolorowa Aleja. W roku 2018 na odwiedzających aleję Kwiatową czekać będą Jarmark Wielkanocny, Miasto Ogród, Piknik Skandynawski, Wakacje na Alei, Jarmark Niepodległościowy i – oczywiście – Jarmark Bożonarodzeniowy. Prócz tego, spółka tradycyjnie zajmie się współorganizacją Dni Morza, Pyromagic, Watershow, Pikniku nad Odrą i imprez regatowych. Nie zabraknie kolejnej edycji targów budowlanych Bud-Gryf, hucznego otwarcia sezonu w Miejskiej Strefie Letniej i zakończenia lata na Wyspie Grodzkiej. Wkrótce odbędzie się także druga Gala Nagród Żeglarskich i – po raz pierwszy w Szczecinie – VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

– Wspólnie z Urzędem Miasta dla turystów i mieszkańców Szczecina szykujemy jeszcze kilka niespodzianek – dodaje Ireneusz Nowak. – Na pewno opowiemy o nich we właściwym czasie. Dzisiaj mogę powiedzieć tylko tyle, że w Szczecinie będzie się działo.

Dotychczasowe adresy poczty elektronicznej i strony internetowej spółki pozostają aktywne. Jednocześnie obecna jest pod nową domeną: www.zstw.szczecin.pl.

(ek)

Na zdjęciu: Zmodernizowany budynek na Łasztowni jest obecnie siedzibą ŻSTW.

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Nowe oblicze Żeglugi Szczecińskiej Nowe oblicze Żeglugi Szczecińskiej

Komentarze

@ obserwator
Będziesz się codziennie pytał o to samo?
2018-01-28 23:50:55
Niezadowolony
Spolka tuszujaca przekret i zniszczenie alei kwiatowrj
2018-01-28 13:27:41
;)
Poza tym, to kuźnia kadr ;)
2018-01-28 11:57:20
Żegluga ?
To jakiś żart !!! Żegluga Szczecińska, to było ponad 100 jednostek pływających . żegluga pasażerska 17 wodolotów 38 statków pasażerskich ''wypornościowych '' typu ''Lila Weneda'' i typu ''Magda'' 1 statek parowiec '' Świnoujście '' 1 stateczek spacerowy ''Agata'' 7 promów typ ''Wolin'' i ''Karsibór'' żegluga towarowa m/s Flora m/s Emilka 5 pchaczy typu ''Nosorożec'' 1 holownik ''Stobrawa'' później przebudowany na pasażera 1 holownik lodołamacz ''Filip'' 15 barek typu BA-ZPS 20000 11 barek typu BA-ZPS 10000 6 barek typu ''Ż'' inne małe jednostki - łodzie i pontony ok 6 To była żegluga , bo to był armator. Pracowało tam ponad 1500 osób. Teraz armatorem nazywamy firmę która ma motorówki ? .....Żegluga Szczecińska .... jaka to żegluga ? Czasy się zmieniają , może rzeczywiście to jest żegluga ....taka turystyczna na łódkach . Mimo wszystko , powodzenia .
2018-01-28 11:48:47
obserwator
Jaka sytuacja w ST3 ? Budujecie jeszcze wieże -podstawy do wież czy juz zmieniacie profil produckji na lodzie podwodne jak jak pisali w gazecie .pl???
2018-01-28 11:07:11
:)
Swietnie odrestaurowany obiekt a Żegluga Szczecinska to najlepsza miejska spólka,dają radę ,tak trzymac ,prosimy o więcej łódzi,motorówek i tramwaj wodny przy Bulwarach, tak jak rok temu :))
2018-01-28 10:14:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy