czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe numery policji

Nowe numery policji

Nowe numery policji
Data publikacji: 2020-02-24 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-25 10:35
Wywietleń: 1067 444412

Zmieniły się numery telefonów do jednostek policji w całym kraju. Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli się połączyć z komendą wojewódzką, miejską, czy zwykłym komisariatem i bez względu na to, w jakim regionie kraju się znajduje, zamiast numeru kierunkowego miasta, wybierać będziemy cyfry "47". Ze względu na skalę przedsięwzięcia przez najbliższe pół roku równolegle obowiązywać ma stara i nowa numeracja. Oczywiście alarmowe numery 112 i 997 się nie zmieniają.

Ujednolicona w ten sposób numeracja dotyczy całej policyjnej sieci telekomunikacyjnej na terenie kraju i obejmuje wszystkie jednostki organizacyjne Policji (KGP, KSP, KWP, KMP, KPP, KP, Szkoły Policji) oraz inne podmioty z grupy MSWiA korzystające z zakresu numeracyjnego policji.

Dotychczas każda jednostka policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną, a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Nowa numeracja obowiązuje od poniedziałku, 24 bm. Jednak ze względu na skalę zmian, okres przejściowy wyznaczono na pół roku i w tym czasie z komendą czy komisariatem będzie się można skontaktować zarówno pod starym,jak i nowym numerem. W całym kraju rozpoczyna się on cyframi "47". Następnie wybrać trzeba będzie nowy wyróżnik  przypisany do poszczególnych regionów.

- W naszym garnizonie jest to "78" - tłumaczy Irena Kornicz z Zespołu Prasowego KWP w Szczecinie.

To oznacza, ze dotychczasowe numery w postaci 91 82 12345, zastąpi format 47 78 12345.

Najważniejsza informacja jest jednak taka, że numer alarmowy 112 (oraz przekierowywany na niego 997) się nie zmieniają. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

Fot. Sylwia DUDEK

Na zdjęciu: Zmieniły się numery do komend i komisariatów w całym kraju. Numer alarmowy 112 pozostaje bez zmian. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie