sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowa szansa

Nowa szansa

Nowa szansa
Data publikacji: 2016-05-14 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1157 133633

Była ostatnia szansa na zgłaszanie ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu zielonego do konkursu „Cały Szczecin w kwiatach", ale... Po sygnałach od Czytelników - chcących zaczerpnąć z rogu obfitości kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach" - postanowiliśmy przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń jeszcze o tydzień. Zatem czekamy na zainteresowanych udziałem w najbardziej prestiżowej z zielonych rywalizacji Szczecina do 23 maja.

To już 42. edycja konkursu, tradycyjnie organizowanego przez nasz „Kurier" a pod patronatem honorowym prezydenta miasta. Nic dziwnego, że pewnej odwagi wymaga stanięcie w szranki rywalizacji o prestiżowe tytuły, ciekawe nagrody i społeczne uznanie. Ale trema - zapewniamy - niepotrzebna. Bo tak naprawdę w „Całym Szczecinie w kwiatach" liczy się pasja: miłość do roślin i umiejętność tworzenia z nich urokliwego, przyjaznego otoczenia, w którym przyjemnie płynie czas nie tylko twórcom zielonych enklaw, ale również ich znajomych. Zatem nieważne, czy twój „raj na ziemi" ma kwadratowych metrów 2 i mieści się na 10. piętrze bloku z wielkiej płyty, czy też jesteś właścicielem ogromnego ogrodu przy okazałej rezydencji. Znaczenie ma to, jak planujesz sadzenie roślin, jak komponujesz z nich harmonijną całość, jak korzystasz z wiedzy czy domowych sposobów uprawy, by kwiaty, krzewy, drzewa, nawet trawy rosły tak, by u innych budzić podziw.

Jeżeli balkonowe rośliny są twą pasją, skoro realizujesz swe przyrodnicze hobby w ogrodzie czy na podwórku przed budynkiem szkoły lub starą kamienicą - to bez wątpienia twoje miejsce jest wśród uczestników „Całego Szczecina w kwiatach". Wśród ludzi, którzy żyją z pasją, a swym zamiłowaniem do zieleni zachęcają innych do tworzenia przyjaznego im otoczenia z róż, azalii, cyprysów czy srebrzystych starców.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić do niego akces - przekazać zgłoszenie telefonicznie, mailem, osobiście lub na karcie pocztowej. Na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule maila lub na kopercie wpisać: „Cały Szczecin w kwiatach". Uwaga: można też zgłaszać tzw. osoby trzecie, np. sąsiada, który przy domu stworzył niepowtarzalną zielonę enklawę, czy przyjaciela, którego ukwiecony balkon zapiera dech przechodniom.

Czekamy! Gwarantujemy nagrody najlepszym, w tym również debiutantom, a także szansę na zdobycie dwóch specjalnych: publiczności oraz ogrodnika miasta.©℗

A. Nalewajko

Fot. Robert STACHNIK

„Cały Szczecin w kwiatach" to konkurs, w którym nie powinno zabraknąć nie tylko domowych ogrodników - jak przy ul. Reymonta (na zdjęciu), ale również twórców kwiatowych balkonów i zielonych podwórek Szczecina.

Nowa szansa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie