Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Nowa szansa

Data publikacji: 14 maja 2016 r. 21:28
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Nowa szansa
 

Była ostatnia szansa na zgłaszanie ogrodów, balkonów i innych form zagospodarowania terenu zielonego do konkursu „Cały Szczecin w kwiatach", ale... Po sygnałach od Czytelników - chcących zaczerpnąć z rogu obfitości kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach" - postanowiliśmy przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń jeszcze o tydzień. Zatem czekamy na zainteresowanych udziałem w najbardziej prestiżowej z zielonych rywalizacji Szczecina do 23 maja.

To już 42. edycja konkursu, tradycyjnie organizowanego przez nasz „Kurier" a pod patronatem honorowym prezydenta miasta. Nic dziwnego, że pewnej odwagi wymaga stanięcie w szranki rywalizacji o prestiżowe tytuły, ciekawe nagrody i społeczne uznanie. Ale trema - zapewniamy - niepotrzebna. Bo tak naprawdę w „Całym Szczecinie w kwiatach" liczy się pasja: miłość do roślin i umiejętność tworzenia z nich urokliwego, przyjaznego otoczenia, w którym przyjemnie płynie czas nie tylko twórcom zielonych enklaw, ale również ich znajomych. Zatem nieważne, czy twój „raj na ziemi" ma kwadratowych metrów 2 i mieści się na 10. piętrze bloku z wielkiej płyty, czy też jesteś właścicielem ogromnego ogrodu przy okazałej rezydencji. Znaczenie ma to, jak planujesz sadzenie roślin, jak komponujesz z nich harmonijną całość, jak korzystasz z wiedzy czy domowych sposobów uprawy, by kwiaty, krzewy, drzewa, nawet trawy rosły tak, by u innych budzić podziw.

Jeżeli balkonowe rośliny są twą pasją, skoro realizujesz swe przyrodnicze hobby w ogrodzie czy na podwórku przed budynkiem szkoły lub starą kamienicą - to bez wątpienia twoje miejsce jest wśród uczestników „Całego Szczecina w kwiatach". Wśród ludzi, którzy żyją z pasją, a swym zamiłowaniem do zieleni zachęcają innych do tworzenia przyjaznego im otoczenia z róż, azalii, cyprysów czy srebrzystych starców.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić do niego akces - przekazać zgłoszenie telefonicznie, mailem, osobiście lub na karcie pocztowej. Na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Podając: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy). Natomiast w tytule maila lub na kopercie wpisać: „Cały Szczecin w kwiatach". Uwaga: można też zgłaszać tzw. osoby trzecie, np. sąsiada, który przy domu stworzył niepowtarzalną zielonę enklawę, czy przyjaciela, którego ukwiecony balkon zapiera dech przechodniom.

Czekamy! Gwarantujemy nagrody najlepszym, w tym również debiutantom, a także szansę na zdobycie dwóch specjalnych: publiczności oraz ogrodnika miasta.©℗

A. Nalewajko

Fot. Robert STACHNIK

„Cały Szczecin w kwiatach" to konkurs, w którym nie powinno zabraknąć nie tylko domowych ogrodników - jak przy ul. Reymonta (na zdjęciu), ale również twórców kwiatowych balkonów i zielonych podwórek Szczecina.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA