Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nowa ścieżka przy jeziorku Słonecznym. Zmiany na Gumieńcach

Data publikacji: 11 czerwca 2024 r. 08:11
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024 r. 09:53
Nowa ścieżka przy jeziorku Słonecznym. Zmiany na Gumieńcach
Ścieżka rowerowa o długości ok. 650 metrów biegnie wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego  

Powstaje ścieżka rowerowa nad jeziorkiem Słonecznym w Szczecinie. Właśnie została pokryta asfaltem. To jeden z elementów projektu SBO, realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych.

Asfaltowa ścieżka rowerowa o długości ok.  650 metrów biegnie wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącego ciągu spacerowego. Łączy się ona z istniejącą już infrastrukturą rowerową. Budowany jest także łącznik pomiędzy ścieżkami rowerowymi od strony ul. Derdowskiego i Taczaka. 

- Dla mieszkańców zaplanowane są zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy - przekazuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta UM. - W sąsiedztwie jeziorka pojawi się tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Będą też stoły do gry w ping-ponga, piłkarzyki oraz szachy. W kilku miejscach, zarówno od strony ul. Szeligowskiego jak i od ul. Derdowskiego, staną stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe. Zamontowane zostanie również urządzenie siłowni "pod chmurką" - surfer.  Miejsce do odpoczynku powstanie także przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka.

Wykonane zostaną nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. Na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, a wśród nich m.in. klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt inwestycji to 1,7 mln zł, a prace powinny zakończyć się we wrześniu.

- Jednocześnie cały czas apelujemy do mieszkańców o to, aby stosowali się do oznakowań i nie wchodzili na teren budowy, a także nie przestawiali przęseł ogrodzenia - ddaje Paulina Łatka. - Uspokajamy również, że wykonawca zgodnie z umową jest zobowiązany do naprawienia szkód powstałych przy realizacji zadania. (K)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Puchatek
2024-06-12 08:35:56
Nie jeziorko tylko bagienko. Jakiś czas temu z wielką pompą Kuriera skoszono tatarak i trzciny by odsłonić taflę wody. Efekt był do przewidzenia. Bez wybagrowania dna z mułu i osadów będzie tu śmierdzące bagienko rozsiewające fetor po okolicy. O komarach już nie wspomnę
To znaczy
2024-06-11 20:20:19
można jeziorko znowu zakolorować.
Alicja
2024-06-11 15:12:40
Tylko szkoda, ze nad tym jeziorkiem tak śmierdzi...to raczej bagienko niż jeziorko
@piesi zawsze w tyle
2024-06-11 14:11:46
Zapytaj się projektantów, czemu tak uparcie wpychają ścieżki mineralne do parków, a na asfalt mają alergię. W innych miastach, zwłaszcza na zachodzie, alejki parkowe są asfaltowe lub betonowe i korzystają z nich zgodnie zarówno piesi jak i rowerzyści. W Szczecinie z uporem maniaka wpycha się wszędzie żwir. Czyżby ktoś znajomy magistratu taki żwir produkował? To by wiele wyjaśniało. Niedługo będzie robiona nowa aleja Fałata w parku Kasprowicza. Zgadnij jaką będzie miała nawierzchnię...
TZ.
2024-06-11 11:16:36
O tym jeziorku Słonecznym to czytam w Kurierze przynajmniej raz na tydzień. Co to za strategiczny obiekt, że nieustannie o nim piszecie? Wyczyścić, zagospodarować, ogrodzić jeśli trzeba i zająć się innymi jeziorkami, których w Szczecinie jest jeszcze sporo i nikt o nie nie dba. Na przykład wysychający Jeleni Staw w Kijewie.
HM
2024-06-11 09:57:05
Kosztowne zaklinanie rzeczywistości.Najpierw należy zadbać aby jeziorko było miejscem godnym swojej nazwy.Nazywanie słonecznym bagna porośniętego trzciną to nieporozumienie i zaklinanie rzeczywistości.Wokół czegoś takiego tworzy się miejsce do zabawy i odpoczynku?
stefan
2024-06-11 09:22:41
to pewnie zasługa radnego który przypisuje sobie wszystkie tematy na Gumieńcach i Pomorzanach, młody społeczniak co się dostał do rady miasta bo dali na jego kampanie kupę hajsu i miał drugie miejsce, a ludzie uparcie znowu głosowali na platfusów tffuuuuu. Nawet małpa by się dostała w takiej sytuacji albo menel.
piesi zawsze w tyle
2024-06-11 09:17:28
dlaczego ścieżka jest asfaltowa, a piesi muszą maszerować w pyle lub błocie jak spadnie deszcz?? a co z mostkiem? obawiam się, że jak porobią stoły piknikowe to zaczną się libacje przy grillach i stosy śmieci dookoła
Stasiek
2024-06-11 09:02:49
czyli najpierw zrobiono nasadzenia kilka lat temu żeby teraz znaczną część usunąć i wylać asfalt?
klemens
2024-06-11 08:45:36
ino jeziorka coraz mniej . Rekreacja w obszarze oddziaływania ruchu na ulicy Derdowskiego to dobrodziejstwo dla płuc .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA