czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko

Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko [GALERIA]

Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko
Data publikacji: 2019-11-17 14:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18 10:17
Wywietleń: 1185 428278

Szczecin wzbogacił się o kolejną mozaikę. Tym razem w pobliżu Turzyna. Nosi nazwę „Podwórko”. W niedzielę nastąpiło jej odsłonięcie.

Te małe dzieła sztuki – schowane w czeluściach Śródmieścia – powstają z ceramicznych resztek. Ich twórcami są artyści i animatorzy ze stowarzyszenia Oswajanie Sztuki i kolektywu Dobre Praktyki. Mają na swoim koncie już dwie ozdobione ściany – jedną za dawnym kinem Kosmos, drugą – z napisem „Miłość” – w podwórku przy ul. Bałuki 17. Inspiracją jest historia danego miejsca, a okoliczni mieszkańcy i użytkownicy przestrzeni wybierają konkretny temat do realizacji. Najnowszą mozaikę można zobaczyć na murze między blokami w okolicach ul. Kazimierza Pułaskiego i al. Bohaterów Warszawy. 

– Wybieramy zapomniane, pomazane wulgaryzmami i mową nienawiści ściany, które następnie stają się nośnikiem nowego, bardziej pozytywnego komunikatu – tłumaczy Paulina Stok-Stocka ze stowarzyszenia.

Nie są to reprezentacyjne i łatwo dostępne przestrzenie. Ich realizatorzy specjalnie wybierają takie, które nie tylko mogą zostać upiększone przy pomocy artystycznych działań, ale też zyskać nową, sąsiedzką funkcję.

(p)

Fot. Grzegorz Siwa

Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko Nowa mozaika ozdabia szczecińskie podwórko

Komentarze

Mieszkaniec
Świetny pomysł na upiększenie podwórek. Czekam na kolejne.
2019-11-18 08:51:27
ktoś taki
o gustach się ponoć nie dyskutuje , dla jednych się podoba dla innych nie , oby ci drudzy zaraz nie zniszczyli czyjejś ciężkiej pracy , bo nie chce mi się wierzyć że to te "paniusie" co są na zdjęciach to zrobiły , no ale to one są teraz lansowane itp. żałosne to co widzę na zdjęciach(oprócz samej mozaiki)
2019-11-17 23:09:20
Ser
A ten piesek klocka postawił?
2019-11-17 18:28:10
Coco
Super, dobrze ze im sie chce
2019-11-17 16:24:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie