środa, 19 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowa komenda policji powstanie w naszym regionie

Nowa komenda policji powstanie w naszym regionie

Nowa komenda policji powstanie w naszym regionie
Data publikacji: 2018-12-08 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:02
Wywietleń: 1233 365717

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przy ul. Polanowskiej.

Umowa zawarta została przez zastępcę komendanta wojewódzkiego policji Marka Jasztala z przedstawicielami firmy ATP Budownictwo z siedzibą w Słupsku, Tomaszem Pastwą i Mateuszem Pagelem.

Nowa siedziba komendy będzie się znajdować przy ul. Polanowskiej w Sławnie. Oprócz tego do użytku zostanie oddany: budynek garażowy, kojce dla psów i miejsca parkingowe.

Budynek główny będzie dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Jego bryła zostanie ukształtowana na wzór litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem dostępne ze strefy wejściowej.

W piwnicy przewidziano pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń oraz strzelnicę na trzy stanowiska.

Na parterze będą się znajdować pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dyżurnego, Wydziału Prewencji Ruchu Drogowego oraz Sztabu kryzysowego. Znajdzie tam się również przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne.

Na pierwszym piętrze przewidziano pokoje komendantów, sale odpraw, pokoje Wydziału Kryminalnego i pracowników administracyjnych oraz Izbę Tradycji-Pamięci. Obiekt wyposażony zostanie w instalację solarną oraz panele fotowoltaiczne.

Działkę pod budowę nowej komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zapewnił samorząd powiatu sławieńskiego. Maksymalny czas realizacji budowy trwać będzie do 2020 roku. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w grudniu, a całkowity ich koszt to ok. 25 mln złotych łącznie z wyposażeniem.

(k)

Fot. policja

Nowa komenda policji powstanie w naszym regionie Nowa komenda policji powstanie w naszym regionie Nowa komenda policji powstanie w naszym regionie

Komentarze

A dlaczego
Na ksztalt/wzor litery U ? Gdyz Ludziom starszym bedzie to przypominalo "U...B" !!
2018-12-08 19:51:09
do Ciekaff
A szanowny pan wolałby oczywiście kolejny kościółek dla nowego księdza pedofila?
2018-12-08 17:42:33
Ciekaff
Bogate mamy teraz Państwo skoro Komenda będzie miała panele fotowoltaniczne (dziś zapewne dofinansowane z UE a za 5 lat - wymagające obowiązkowej wymiany - z pieniędzy podatnika)! A moze zamiast tych wariacji p.t. Izba Tradycji-Pamięci , zakupić agregat prądotwórczy na potrzeby m.in. Sztabu Kryzysowego - jezeli Gmina lub Powiat takowego nie posiadają... Bizancjum...
2018-12-08 13:23:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie