piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Notariusz wśród oskarżonych

Notariusz wśród oskarżonych

Notariusz wśród oskarżonych
Data publikacji: 2019-02-17 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 1494 375545

Do Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim trafił akt oskarżenia sprawie sprzedaży udziałów w działkach w Sławoborzu na niekorzyść pokrzywdzonego Władysława P. Prokuratura oszustwo zarzuca Arturowi i Annie J., które jest zagrożone karą do ośmiu lat więzienia, a notariuszowi Wojciechowi Z. za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Temida może wymierzyć nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy w Koszalinie wyznaczył drawski sąd do orzekania w w sprawie, która rozegrała się w drugiej połowie 2013 roku, odkąd w kołobrzeskiej kancelarii Władysław P. udzielił – w formie aktu notarialnego – pełnomocnictwo Arturowi J. Ten miał zająć się sprzedażą udziałów w czterech działkach o łącznej powierzchni 9,4 ha i jednej nieruchomości zabudowanej wielkości około 0,4 ha w Sławoborzu. Nadto w gestii pełnomocnika było ustalenie warunków i cen oraz pobranie pieniędzy ze zrealizowanej transakcji.

15 lipca 2013 roku Artur J. sprzedał Annie K. (obecnie J.) za 45 tys. zł udziały w działkach, a tydzień później za 40 tys. zł udziały w nieruchomości. Wcześniej Artur J. uzyskał od pokrzywdzonego pełnomocnictwo niewygasające z chwilą śmierci mocodawcy. 29 października 2013 r. Anna K. zbyła za 85 tys. zł udziały w nabytych nieruchomościach Arturowi J. Wszystkie dokumenty sporządzał kołobrzeski notariusz Wojciech Z.

Pokrzywdzony Władysław P. zmarł we wrześniu 2014 r. Według śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem schorowanego człowieka, który mógł nieświadomie wyrazić swoją wolę przy udzielaniu tak daleko idącego pełnomocnictwa. Tymczasem żaden z trojga oskarżonych nie przyznał się do zarzucanych czynów. Artur i Anna J. odmówili składania wyjaśnień. Uczynił to też notariusz, ale twierdzi, że działał zgodnie z prawem.

W sprawie toczą się inne procesy cywilne pomiędzy Arturem i Anną J. a bliską rodziną pokrzywdzonego, ale te czynności zostały zawieszone do czasu rozstrzygnięcia Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim. ©℗

(m)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

No i co dalej?????????????
Witam Piszę już na forum internetowym bo już chyba nie widzę nadziei , moja mama tak zaufała pseudo pośrednikowi a potem pseudo inwestorowi. Myśmy się wyprowadzali bardzo szybko, ponieważ już przez tą sytuację straciłam ciąże (staraliśmy się długo)Pozdrawiam może ktoś usłyszy
2019-03-02 16:23:55
CDN
KOLEJNY Z NIENARUSZALNEJ KASTY.IWULSKI,GIERTYCH,EMERYTKA GIERSTORF,SAFIAN,TULEYA,PLATEK,IWIELU INNYCH SMIEJA SIE Z DEMOKRATYCZNIE WYBRANEGO RZADU.
2019-02-18 15:16:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie