Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Nocne działania "TAXI"

Data publikacji: 2017-06-07 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Nocne działania "TAXI"
 

W ubiegły weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Szczecin wzięli udział w nocnych działaniach "TAXI".

Kierujący taksówkami zazwyczaj świetnie orientują się w topografii miasta, jak i przepisach ruchu drogowego. Niestety, jak wszędzie, tak i tutaj zdarzają się wyjątki. Często spotyka się kierujących pojazdami "taxi" którzy obowiązujące przepisy ruchu drogowego traktują jak propozycje i nie zawsze się do nich stosują. Tacy kierowcy swoim zachowaniem mogą doprowadzić do zdarzenia drogowego i narazić innych użytkowników na utratę zdrowia, bądź straty materialne. Zdarza się również, że samochody które służą do przewozu osób są niesprawne techniczne lub nie posiadają odpowiednich dokumentów. 

Podczas weekendowych działań policjanci przyglądali się pojazdom, które są przystosowane do zarobkowego przewozu osób. W czasie kontroli drogowych sprawdzano dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

W trakcie przeprowadzanej akcji wystawiono kilkanaście mandatów karnych, sporządzono wniosek do Sądu Rejonowego w Szczecinie o ukaranie kierowcy, który odmówił przyjęcia mandatu. Ze względu na zły stan techniczny pojazdów zostało zatrzymanych kilka dowodów rejestracyjnych. Jednemu kierującemu zatrzymano licencję na wykonywanie transportu taksówką.

(n)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2017-06-07 19:47:10
Jak chcesz uslyszec streszczenie tabloidu fakt czy super expres zamow taxowke, nie zawiedziesz sie ,Pan taksowkarz to ekspert od wszystkiego w tym narzekania oraz glowny politolog kraju ale zostal taksowkarzem i nie moze go naprawiac hahhaa , co ciekawe na stacjach benzynowych nie widac tankujacych taksowkarzy i wiekszosc posiada silnik diesla tak jak tiry i statki-przypadek? nie sadze, plus te ostatnie protesty przeciw uberowi to juz calkiem rece opadaja,( widac ta grupa pseudo zawodowa, bo zawodem nie mozna tego nazwac bo nie ma szkoly ktora ksztalci taxiarzy nie lubi konkurencji czyli nizszych cen ),najgrosi to sa ci pod dworcami ,jak juz zamawiac to tylko z korporacji w ostatecznosci, na szczescie za 20 lat max mozna bedzie zamowic samochod bez kierowcy ,same egzaminy ze znajomosci topografii miasta to od 10 lat mozna do smieci wyrzucic- kazdy ma gps i dojedzie wszedzie .jeszcze ciekawa rzecz ze paliwo najtansze od wielu lat a u nich ceny coraz wyzsze, jak kiedys paliwo bylo prawie po 6zl to podwyzki tlumaczyli wlasnie tym, a jak jest za 4-5 zl obnizej brak, unikam finansowania takiej dzialalnosci, juz lepiej piechota isc czy komunikacja miejska w ostatecznoci, a najlepiej rowerkiem
???
2017-06-07 17:32:02
odwet za wcześniejszy protest ?
mig
2017-06-07 12:15:11
Co takiego? Przecież taksówkarz, który używa kierunkowskazów jest tylko legendą. To, co wyprawiają na mieście woła o pomstę do nieba. To samo dotyczy kurierów i służbówek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA