sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nocna i świąteczna opieka w „Zdrojach” wraca do dawnej lokalizacji

Nocna i świąteczna opieka w „Zdrojach” wraca do dawnej lokalizacji

Nocna i świąteczna opieka w „Zdrojach” wraca do dawnej lokalizacji
Data publikacji: 2020-09-21 17:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22 10:30
Wywietleń: 879 476024

Od poniedziałku (21 września) od godz. 18 Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna przy ul. Mącznej w Szczecinie rozpoczyna działalność w dawnej lokalizacji - w pawilonie 14 (wejście od szczytu budynku, od strony parku).

W ostatnich miesiącach poradnia przyjmowała pacjentów w wynajętych i odpowiednio przystosowanych mobilnych pawilonach. Obecnie, w związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym, dyrekcja szpitala zdecydowała o zmianie miejsca udzielania tych świadczeń, by zapewnić pacjentom możliwość oczekiwania na wizytę u specjalisty w poczekalni zlokalizowanej wewnątrz budynku.

Ważne zasady korzystania

Poradnia przyjmuje pacjentów w dni powszednie od godziny 18 do godziny 8 dnia następnego oraz całodobowo w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Ale w związku ze stanem pandemii, wprowadzone zostały zmiany organizacyjne w udzielaniu świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

- Pacjenci z objawami infekcji, szczególnie górnych dróg oddechowych lub z gorączką, proszeni są najpierw o kontakt telefoniczny pod nr. tel. 918806389 - zwraca uwagę Magdalena Knop, rzeczniczka prasowa szpitala "Zdroje" w Szczecinie.

Specjalista zdecyduje, jaki tok postępowania i opieki nad chorym należy w konkretnym przypadku przyjąć.

- Przypominamy też, że osoby oczekujące w poczekalni na wizytę u specjalisty zobligowane są do stosowania maseczek ochronnych zakrywających zarówno usta jak i nos - dodaje rzeczniczka. - Obowiązkowo muszą też zdezynfekować przy wejściu do budynku dłonie. W poczekalni należy zachować zasady dystansu społecznego. 

Bez opłat parkingowych

Piesi mogą dotrzeć do miejsca świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej zarówno przez bramę główną, jak również przez furtkę przy bramie technicznej szpitala. Za to wjazd dla pacjentów przybywających własnymi samochodami odbywa się jedynie przez bramę główną. Pacjenci korzystający ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki nie ponoszą opłat parkingowych. Otrzymany przy wjeździe na teren placówki bilet parkingowy należy dać do ostemplowania podczas wizyty, a następnie przekazać go przy wyjeździe pracownikowi ochrony przy bramie.

Jedna z trzech w Szczecinie

Placówka przy ul. Mącznej 4 jest obecnie jednym z trzech tego typu - realizujących świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - w Szczecinie.

Z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej udzielanej w punktach nocnej i świątecznej pomocy POZ można skorzystać jedynie w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem na zdrowiu - w tych sytuacjach należy wezwać pogotowie lub zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po pomoc do nocnej i świątecznej opieki należy się zgłaszać wówczas, gdy zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni POZ może  niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia chorego.

opr. (sag)

Fot. Szpital "Zdroje"

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie