piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nitras strofuje, Nitras rzuca wyzwanie

Nitras strofuje, Nitras rzuca wyzwanie

Nitras strofuje, Nitras rzuca wyzwanie
Data publikacji: 2018-03-12 13:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-03 23:40
Wywietleń: 2204 318016

Moja żona nigdy nie czerpała korzyści finansowych z budowy gazoportu - oświadczył Sławomir Nitras, poseł szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, odnosząc się w ten sposób do słów Michała Dzięby, byłego współpracownika PO. Sprawa Dzięby stała się dla posła podstawą do sformułowania krytyki pod adresem mediów publicznych. Ponadto polityk dał do zrozumienia, że w najbliższych wyborach samorządowych powalczy z obecnym prezydentem Piotrem Krzystkiem.

- Nie jest prawdą, że pan Dzięba jest moim kolegą, nie jest bowiem ani kolegą, ani znajomym, nigdy w życiu z nim nie rozmawiałem, nie łączą nas żadne relacje, mój stan wiedzy na temat pana Dzięby jest żaden i podejrzewam, że stan wiedzy pana Dzięby na mój temat też jest żaden - przekonywał Nitras na konferencji prasowej. - Dzisiaj skieruję do sądu akt oskarżenia, dlatego że pomówił mnie oraz moją żonę o to, że czerpała korzyści finansowe z budowy gazoportu w Świnoujściu. Moja żona prowadziła działalność gospodarczą do roku 2012 i nigdy w życiu na żadną publiczną inwestycję, w tym gazoport w Świnoujściu, nie dostarczała ani jako podwykonawca, ani jako wykonawca, ani jako podwykonawca podwykonawcy jakichkolwiek materiałów budowlanych. Mam ogromny żal do mediów publicznych, że nie sprawdziły wiarygodności Michała Dzięby. Dziwi mnie, że nie kontynuowały tego, czego się o nim dowiedzieliśmy wszyscy - że ma zakaz zbliżania się do bliskich, ze względu na agresję, ze względu na jakieś czyny przestępcze, że pan Dzięba szantażował osoby, o których potem publicznie mówił, że są zamieszane w jakieś afery. Pan Ciok, który został pomówiony przez pana Dziębę, jakoby korumpował mojego kolegę, posła Trzaskowskiego, ujawnił kierując sprawę do sądu, że pan Dzięba kierował do niego maile, esemesy, żądając miliona ośmiuset tysięcy złotych za milczenie.

W związku z tą sprawą Nitras odczytał apel do mediów publicznych, w którym padają stwierdzenia m.in. o tym, że "od pewnego czasu" można zaobserwować "zaniżenie standardów rzetelności i obiektywizmu mediów publicznych", o potrzebie "zachowania elementarnych standardów, które polegają na sprawdzeniu źródeł i weryfikowaniu informacji".

Dodał także, że nie jest zapraszany do Radia Szczecin - podkreślając przy tym, że się "nie skarży" - i stwierdził, że Tomasz Duklanowski, dziennikarz radia, "nagrywa go z ukrycia".

- Mówi pan, że nie ma pan możliwości rozmawiania z Radiem Szczecin, kilka razy dzwoniłem do pana i próbowałem rozmawiać, tak samo inni dziennikarze, za każdym razem jest tak, że używa pan różnych epitetów i rzuca słuchawkę - powiedział dziennikarz. - W związku z tym, czy mamy możliwość z panem kiedykolwiek rozmawiać, czy jesteśmy w stanie umówić się na rozmowę?

- To jest nieprawdziwa informacja - odparł polityk. - Pracuję z Radiem Szczecin od 2002, 2003 roku. Nigdy takich problemów nie było. Natomiast nigdy nie było tego, co się dzieje ostatnio, że państwo nagrywacie bez uprzedzenia.

Ta wymiana oskarżeń potrwała jeszcze chwilę i obie strony pozostały przy swoich stanowiskach.

Podczas konferencji pojawił się jeszcze jeden wątek.

- Mam 45 lat, mieszkam w Szczecinie, kocham to miasto i mam na nie pomysł - zadeklarował Nitras. - Chciałbym kandydować na urząd prezydenta. Wiem, że Szczecin jest miastem wartym debaty, wiem, że w ostatnich kampaniach wyborczych debata była trochę ograniczona. Prezydent Piotr Krzystek mógł powiedzieć, że tak naprawdę nie ma z kim przegrać. Zrobię wszystko, aby w tych wyborach nie mógł tak powiedzieć. ©℗

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Karol Urbaniak
Witam Wszystkich ponownie, jestem zdumiony jak mało jest konstruktywnych komentarzy a jak wiele niecenzuralnych uwag, nienawiści i zazdrości. Sądziłem że przeciwników Sławomira Nitrasa i osób popierających Krzystka stać jest na wysiłek intelektualny - zawiodłem się. Teraz wiem że mam rację i wszystkich ( również znajomych Pana Prezydenta) zachęcam do głosowania - na mojego kandydata jeżeli chcą by Szczecin się rozwijał i gonił Poznań Wrocław i inne miasta gdzie nie rządzi Prezydent z PiS. Zapraszam i Dziękuję
2018-04-03 23:25:17
E
Nitras,ty beli nie pij!!!Ty wódki czystej się napij! Jak się nagulgasz to za miastem wylądujesz na jakimś polu z kapustą.Kapucha podobno na rozum dobrze wpływa!!!! Nitras,ty to nawet na sołtysa Pierdziuchowic Małych się nie nadajesz,gdzie psy dupami szczekają!!
2018-03-15 23:27:23
Jarun
To nie hejt po prostu ciebie Nitras ludzie nie lubią. Podobnie jak Arłukowicza. Zrobicie wszystko dla własnej kariery, nawet wleziesz pod ławkę i będziesz szczekał. Obrzydliwe
2018-03-14 09:37:43
radon
Ten szmaciarz ? Nie zasługuje być prezydentem tego miasta. Największy nierób RP .
2018-03-13 21:21:27
don pedro
Chować torebki Nitras idzie
2018-03-13 18:21:56
trohan
Nitras się znitrasił, świnia się zeświniła, tchórz-stchórzył, baran zbaraniał, dąb zdębiał.
2018-03-13 17:18:24
bolo
- ja będę darł mordę; - Sławek jesteśmy z tobą!!!!!!!......Co? Ten nie ma jeszcze zegarka??...Kupią mu "Karole".
2018-03-12 23:53:00
janusz
Nitras żali się, że nie ma częstego dostępu do radia. I bardzo dobrze, bo cóż mądrego mógłby przekazać słuchaczom? Jak jechał tyłem na autostradzie? jak robił zadymy i ośmieszał Sejm? jak grzebał w nieswoich rzeczach? jak rzucił fałszywe oskarżenia na prof.Lubińską? To człowiek z gruntu zły o kiepskiej etyce o nadmiernie rozwiniętym ego i wraz z ambicjami przekraczającymi możliwości.
2018-03-12 23:16:17
Panie Karolu...
Ales sie Pan nad tym tekstem "na-PO-cil"...??
2018-03-12 23:13:10
Panie - Ni ta trasa...
No jeszcze tylko "Nitrasa" na tym stanowisku w Szczecinie brakuje, to Miasto juz osiagnie +/- "PO-lowe Nie-szczescia" ! A skad ten Facet wogole PO-chodzi...??
2018-03-12 23:05:05
Karol Urbaniak
Przeczytawszy wszystkie powyższe wpisy, kolegów znajomych i współpracowników Prezydenta Piotra oraz kilku niekulturalnych popleczników PiS-owskich wywnioskowałem że tak naprawdę wszyscy boją się stanąć w szranki z Posłem Nitrasem i widzę że powinien on Cieszyć się że taki popłoch wzbudził wśród was. Nam w Szczecinie potrzeba takich ludzi jak Poseł Sławomir Nitras i będę na niego głosował oraz namawiam wszystkich którzy chcą by Szczecin poszedł w ślady rozwijających się miast jak Poznań, Wrocław ... A dziś mamy Prezydenta, który zrobił tylko drogę wjazdową do Szczecina i okolice Wałów Chrobrego no i zapomniałbym o okolicach jego zamieszkania ... Nitras - to przyszłość dla Szczecina.
2018-03-12 22:29:14
czyt
A ja myślę -głosujcie na Nitrasa ! Ciekawe jak Szczecin będzie wtedy wyglądał ? Niesamowicie ciekawy eksperyment społeczny - Szczecin trafi do tysięcy opracowań naukowych na całym świecie i to będzie trwało co najmniej przez dziesięciolecia !A jak jeszcze posel Misiło zostanie Prezydentem RP .. sorry , fantazja mnie poniosła !
2018-03-12 19:54:43
Ch.Eng
Widzicie to piękne stworzenie obok nitrasa. Porównajcie spojrzenia,wyraz oczu. Ten jamniczek byłby lepszym Prezydentem. Na nitrasa zagłosują zwolennicy jazdy na wstecznym po autobahnach.
2018-03-12 19:23:18
Jarun
Szczecińskie powiedzenie : zanitrasił :-)
2018-03-12 18:49:37
Adrian
Jakie wyzwanie? Już raz przegrał z krzystkiem w przeciąganiu liny. Może teraz czas na ring albo matę?
2018-03-12 18:08:19
wyjątkowa bezczelność posła
Dawno powinien zniknąć z polityki i życia publicznego.
2018-03-12 18:04:31
Bożena
Na buzi ma napisane:awanturnik, niezrownoważony emocjonalnie, ADHD, kiedyś sie mowiło "taki chłystek", horror, ze taki człowiek chce być prezydenetem m.Szczecina. Mieszkańcy zastanowcie sie. Ciagle jestem pełna podziwu, kto wybierł tego człowieka na posła do europarlametu. Szok teraz na prezydenta Szczecina.
2018-03-12 17:31:37
Nitras !!!!!!!!
w Warszawie , po jego występach z filmowaniem polityków w Sejmie , mówią , że Nitras jest niestabilny emocjonalnie. To ignorant bez pomysłu na życie . Bez polityki zamiatałby ulice. To kandydat w sam raz na prezydenta Szczecina. Jakie miasto taki prezydent.
2018-03-12 16:41:24
k
Strasznie wzruszające -szczegónie cwaniacki , wyrachowany sposób mówienia o innych . Ta osoba daleko zajdzie / a najlepiej niech zajedzie -może Ameryka pozna sie na tak wybitnym polityku ?/ . Natomiast : jeśli w Szczecinie go kochaja , to niech tam sobie będzie .... prezydentem ?
2018-03-12 15:40:55
Świńska rura
Na Misiu był taki jeden, który słowa prawdy w życiu nie powiedział.
2018-03-12 15:34:13
Olek
Aaaaby być uczciwym jak Nitras, trzeba być skończoną *****. Przepraszam świnie za to porównanie.
2018-03-12 14:56:45
dafifof
Wygrana Niteasa to kontyunacja KRZYSTKIZMU w polityce Szczecina, to Nitras zrobil podstepem prezyddnta Krzystks
2018-03-12 14:53:41
prawda
To nie ten sam który dla zdobycia władzy rzucał nieprawdziwe oskarżenia na prof. Lubińską. Tacy ludzie są zdolni do wszystkiego!
2018-03-12 14:51:02
ciekaff
A to dziwne bo jakoś chyba miesiąc temu słuchałem p.Nitrasa w Radio Szczecin...? Jeżeli ten człowiek wymaga codziennych zaproszeń do audycji, przed kampanią wyborczą to chyba jakieś nieporozumienie; a gdzie był do tej pory ??
2018-03-12 14:24:25
nh
jak kochasz to miasto - pokazałeś idąc na pasku Tuska i popierając w głosowaniach sejmowych decyzje niszczące Szczecin
2018-03-12 14:13:54
szczecinianin
No koniec świata,cham,słoik i prostak chce być prezydentem Szczecina!
2018-03-12 14:13:01