poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nitras podarował przedszkolu oczyszczacze powietrza

Nitras podarował przedszkolu oczyszczacze powietrza

Nitras podarował przedszkolu oczyszczacze powietrza
Data publikacji: 2018-04-20 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1027 323812

Poseł Sławomir Nitras, kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Szczecina, podarował dwa oczyszczacze powietrza "Chatce Puchatka", publicznemu przedszkolu specjalnemu nr 21. I przedstawił projekt uchwały, który ma pomóc w walce ze smogiem. 

Pieniądze na oczyszczacze polityk zebrał podczas zbiórki publicznej.

- Udało się zebrać pieniądze na cztery takie urządzenia - poinformował. - Udało nam się zebrać 4 tysiące 200 złotych a w zbiórce uczestniczyły 63 osoby. Zabrało nam to 6 dni. Do tego przedszkola przekażę dwa oczyszczacze. Jeden przekaże do przedszkola publicznego numer 59 przy ul. księżnej Zofii. Jeden zostanie. Przedszkola mogą się po mnie do niego zgłaszać. Dostanie go to przedszkole, które zgłosi się pierwsze.

Wedle Nitrasa zamontowanie takich urządzeń we wszystkich żłobkach i przedszkolach kosztowałoby milion złotych - i miasto powinno zdecydować się na taki ruch. A także na montaż czujników jakości powietrza, także przy szkołach.

- Problem nie ma charakteru sezonowego, ale całoroczny - dodał poseł. - Kiedy w mieście pojawią czujniki a mieszkańcy zobaczą, czym oddychają ich dzieci, będzie nam znacznie łatwiej przekonać  ludzi, także tych, którzy są źródłem problemu, że trzeba się tym problemem zająć. Jakiej rewolucji w Polsce dokonała prosta informacja na paczce papierosów o tym, jak szkodliwe to rzeczy! Wcześniej młodzi ludzie nie zdawali sobie z tego sprawy. Dziś nawet palacze mówią, że palenie w lokalach jest czymś absurdalnym - a przecież 10 lat temu wszyscy uważali, że to rzecz naturalna. Tak samo może być ze smogiem.

Dlatego Nitras zwróci się do radnych o przyjęcie uchwały kierunkowej, która miałaby na prezydencie Szczecina wymóc zakup oczyszczaczy.©℗

(as)

Na zdjęciu: Poseł Sławomir Nitras przekazał oczyszczacze przedszkolu "Chatka Puchatka".

Fot. Dariusz Gorajski 

Komentarze

To już kampania
Kurierze, uczestniczysz w nielegalnym procederze nakręcania kampanii wyborczej. Nie można przed startem tejże pisać na każdym kroku, że kandydat na Prezydenta zrobił to i owo ;)
2018-04-24 05:15:45
ŚwiętaKrowa
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nitras-cofa-na-autostradzie-i-zaslania-sie-immunitetem,nId,143236
2018-04-23 19:32:38
MJW
To Nieraz dał władzę Krzystkowi
2018-04-22 21:49:00
Gość
Ale on jest wspaniały (od kiedy?) przypomiał sobie, że niedługo wybory. Marna ta kiełbasa przedwyborcza jak na nitrasa.
2018-04-21 06:17:26
wojtek
To się nazywa POmpowanie buraka...aż pęknie jak ten ptaszek w Shreku a wtedy przyda się taki oczyszczacz POwietrza....
2018-04-21 01:16:53
Kumaty
To jest większa kampania wymyślona przez speców od PR i Marketingu. Najpierw bilbordy z hasłami Wspólnie, Nitras, Szczecin, Pomoc, aby ludzie się przyzwyczaili i teraz do każdego hasła będą czyny, które mają zmienić wizerunek tego polityka. Oj Nitras... nie z nami te numery. Czasy sowieckiej propagandy się skończyły... ludzie są już na to za mądrzy. Wszyscy wiedzą co z Ciebie za człowiek i nie dadzą się nabrać na słodkie słówka. Lepiej odpuść bo się kompromitujesz bardziej niż do tej pory.
2018-04-21 00:05:20
Panie Nitras...
A moze wystarczy, by w Szczecinskich Przedszkolach nie Gotowali i nie PO-dawali za czesto Grochowki... to i "Oczyszczacze" beda niepotrzebne ??
2018-04-20 23:57:12
Panie... na wstecznym - to Ni ta trasa
Najpierw sami "zatruwacie PO-lityczna atmosfere" w Szczecinie... a pozniej probujecie Ratowac sie i "Oczyszczac czasami" ??
2018-04-20 23:47:44
śmiechu warte
" Udało nam się zebrać 4 tysiące 200 złotych a w zbiórce uczestniczyły 63 osoby. Zabrało nam to 6 dni." 4200 : 63 = 66.66 zł . 66.66 zł : 6 dni = 11 zł 11 gr / dziennie .... mam nadzieję , że w zbieraniu głosów w wyborach odniesie porównywalny sukces !!!
2018-04-20 23:35:12
Waldemar
Proponuję NIE DLA NITRASA W SZCZECINIE !
2018-04-20 23:19:36
cezary
a to jest ten gościu co na autostradzie zawracał?
2018-04-20 22:03:22
balu
Lepiej by paczkę Staszkowi wysłał! Tam jego elektorat.
2018-04-20 22:02:58
Wojtek
Ciekawe komu ukrad bo to czlowiek ktory szuka
2018-04-20 21:51:49
z Gryfic
Tu jeden taki nitrasowaty , to swój własny telefon oddał dziewczynce , która straciła swojego smartfona . Jakoś tak przypadkiem był przy tym lokalny dziennikarz z powiatowego portalu !Czyli jak coś dajesz ,to media -SĄ !Wiadomo na jakiego PANA głosować !
2018-04-20 21:39:04
przedszkolanka
a w innych przedszkolach nie są potrzebne takie urządzenia? Zazwyczaj w przedszkolu jest 5 i więcej sal- w której postawić oczyszczacz Panie Nitras?
2018-04-20 20:49:36
o
widać od razu że to mało obrotny żebrak...co on podarował jak wcale nie z jego kasy?
2018-04-20 20:22:27
mario
Nie zgadzam się na to, by Nitras wtdawał moje pieniądze.
2018-04-20 19:48:18
ASTRON
A gdzie go zanitrasil.
2018-04-20 19:14:51
HogoFogo
W kolejnym wydaniu Kuriera Nitras zdejmie wystraszonego kotka z drzewa, a następnie przeprowadzi staruszkę przez ulicę.
2018-04-20 19:08:57
POmoc?
Kto będzie płacił za filtry które są drogie i działają krótko. To taka klasyczna (wyborcza) niedźwiedzia przysługa!
2018-04-20 18:56:55
Filtr
Oczyśćmy Szczecin z Nitrasa. Będzie się lepiej oddychało.
2018-04-20 18:04:43
arb
Pewnie filtruje smog na zioło :-)
2018-04-20 17:45:36
oj
Inni na to dali pieniądze a Pan kandydat siebie promuje bo kampania prawie u niego startuje? przed terminem jak plakaty?
2018-04-20 17:24:44
czyt
No , to jak zostanie prezydentem , to w całym Szczecinie będzie czyste powietrze. Ale koniecznie niech sprawdzi , co w swoich torebkach i torbach mają ci pisowcy !
2018-04-20 17:13:56
Uhmm
Oczywiscie, tak jak billboardy, to tez nie jest kampania :)
2018-04-20 17:08:23